Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a helyes döntés?

Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Szóval egy kis elő sztori: A szüleim elváltak (nem volt túl szép válás) és a 2 bátyám apukámnál maradt én meg anyukámmal költöztem el.


A lényeg hogy anyámmal nem vagyok jóban. Egyáltalán. Nem ilyen tipikus kamaszkori veszekedéseink vannak, hanem már egy picit komolyabbak. Olyanokról szoktunk mint egy átlag kamasz lány és az anyja. De olyan dolgokra mennek ki ezek a dolgok amik komolyak. Pl.: amikor azt mondja nekem hogy miattam nem jó a kapcsolata (nevelőapum: soha semmi gond nem volt, igazából ja. Elfogadjuk hogy egy darabig együtt élünk és ennyi). A gondok ott kezdődnek, hogy se ő sem én nem nagyon viseljük el egymást. De olyan szinten, hogy ő jobban szereti amikor dolgozik, mert addig sincs itthon velem. Én meg szintén jobban szeretem ha pl apukámnál vagyok, mert akkor legalább nem csesztetjük egymást. Legalábbis nem szemtől szembe. Mert éjjel-nappal írogat nekem, és folytatja ott a veszekedést. Persze tudnom hogy én sem vagyok szent de az nem létezik hogy mindig én hibáztam, a vitáknál. Mert egyszer nem vallotta be hogy sajnálja vagy valami. Nem. Ő mindig engem okolt. A legdurvább amit mondott hogy öngyilkos akar lenni miattam. Próbáltunk beszélni erről egymásnak de mindig az lett a vége hogy be sértődött amikor mondtam pl azt, hogy nem annyira szeretem amikor elkezd faggatni. Erre az volt a válasza hogy le r8bancozott. De ha veszekedünk akkor olyan érveléseket hoz fel hogy az hihetetlen. Minden vitába be tudja vetni, azt hogy mindent meg vett nekem és hogy mindenem meg van. Pedig szó nem volt ilyenről. És elégedett vagyok azzal amim van. Soha nem követelőztem. Nagyon sokszer érzem úgy hogy le néz, hogy nem elégedett velem és hogy csak teher vagyok neki


Rólam: Anyámon kívül mindenki el tud viselni a családból, és vannak barátaim is, akik szint úgy szeretnek.


Apukám illetve a testvéreim szerint nem normális az, hogy mindketten ennyire lelkileg terhel vagyunk. És szerintük ha anyám szeret, és jót akar akkor rá jön arra hogy nekem az a legjobb megoldás ha apukámhoz költözök. Per pillanat (egy vita után) én is így gondolom.


Kíváncsi vagyok arra hogy mint kívül álló embereknek mi a véleményetek erről, és hogy mit kéne tennem?


2021. jan. 10. 21:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
miért nem költözöl apádhoz ha ennyire nem bírod anyádat?
2021. jan. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Lehet hogy ezt kéne. De ez a megoldás?
2021. jan. 10. 22:21
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
miért mi más lenne? láthatóan se neked se anyádnak se érdeke kibékülni és békében élni egymás mellett. akkor miért erőltetitek?
2021. jan. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%
költözz. de úgy készülj, hogy akkor az lesz anyád baja
2021. jan. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
86%
?? Az egesz csalad szerint koltozz apadhoz, akkor mi a kèrdès? Anyad sem tul szazas ha ilyeneket mond..
2021. jan. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is egyértelmű,költözz apukádhoz
2021. jan. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
79%
Anyád ám beteg! Pszichiáterre lenne szüksége. A nevelőapáddal milyen a viszonya? Mert szerintem baromi boldogtalan. De lehet, hogy világéletében sérült volt. Ha apád befogad, költözz, csak anyád kiszámíthatatlan, de ne vedd magadra, ha hisztériás nagyjelenetet rendez.
2021. jan. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonymousreview60 ***** válasza:
92%
Ha apád befogad, akkor költözz el! Anyádnak ettől függetlenül terápiára van szüksége.
2021. jan. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
83%

Költözz, de nyugi, anyádnak akkor meg az lesz a baja, hogy hálátlan tetű vagy, amiért leléptél, pedig ő annyi mindent tett érted.


Ez van, anyud nem teljesen százas valamiért. Vszeg az a baja, hogy "ott ragadtál" a nykán és nem élheti az életét.

2021. jan. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
30%

Az apudnak van nõ az életében akivel együtt él?

Figyelj nem lehet,hogy félti töled a pasiját?

2021. jan. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!