Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi lenne a helyes...

Szerintetek mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

25/l vagyok. A szüleim kiskoromban elváltak, anyukámmal éltem, aki borzasztó gyerekkort csinált nekem, nárcisztikus volt, minden nap kiabált, belém kötött, lenézett, megszégyenített mások előtt, de soha senki nem hitt nekem. Később kiderült, hogy paranoid skizofrén. Van egy nővérem, meg anyu szülei, elfordultak tőle teljesen. Mamám engem okolt, hogy az én hibám, hogy elment az esze, mert ő sem normális. Azt gyanítom, anya az ő viselkedése miatt lett ilyen, nem kapott tőle szeretetet, mindig úgy viselkedett, mint valami parancsnok, mindig lenézte, piszkálta, soha egy jó szava nem volt hozzá. Én maradtam vel egyedül, én jártam hozzá a zárt osztályra, stb. Mikor jobban lett a gyógyszerektől, elköltöztem, mert nem bírtam tovább, és élni akartam. Mamám mégjobban engem hibáztatott, mintha most én lennék a célpont, őt már tönkretette, most kinézett mást magának. Anya rengeteg hitelt felhalmozott, amiben éltünk házat viszi a végrehajtó, ha nem fizetjük. Anyut speciális helyre kellett vinni, mert senki nem bír vele megmaradni, viszont felügyelet nélkül nem lehet, és ha eladódik a ház, hajléktalan lenne. Mama nem tud a hiteleiről semmit, folyton morog, hogy ő meg akar halni, nem akarja végignézni, mit művelünk anyuval. KÉrdezgeti mit csinálunk annyi pénzzel, ha eladódik a ház... Azt hiszi, én elköltöztem, és semmi nem érdekel, miközben azért dolgozom, hogy anyu hitel részleteit ki tudjam fizetni meg a lakhatását, ellátását... Ezt persze nem tudja, anyu meg végignézi, hogy elhord mindennek, egy szóval se mondaná el az igazat. Volt egy vitánk, hogy a mama megint elkezdett engem piszkálni, hogy mi lesz a pénzzel, meg milyen kegyetlenek vagyunk, elegem lett, és otthagytam őket, azóta hívogatnak.

Kevés pénzt keresek, nekem is van kiadásom, alig tudok megélni, nyomorgok. Gonfoltam rá, hogy hazaküldöm a csekkjeit a mamának, de agyvérzést kapna lehet, csak így meg én tűnök gonosznak.

Meg akarom velük szakítani a kapcsolatot, a saját életem akarom élni, de bűntudatom van, hogy mégiscsak az anyám, bár szeretetet soha nem kaptam tőle. Másrészt félek, hogy jogilag megtalálnának, a nővéremet sem akarom cserbenhagyni, mert ő is fizet, viszont így meg nem tudok élni. Kérlek adjatok valami tanácsot, mit lehetne tenni ilyen helyzetben.


2019. márc. 17. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen bűntudatod. Majd neki lesz ha erre mind rájön. Ha meg nem jön rá az őt minősíti, nem téged. Tedd amit jónak látsz, a te életed.
2019. márc. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én elmesélnék mindent neki és bizonyítékul a papírokat is bemutatnám, hagy essen pofára. Utána lehet lenyugodna.
2019. márc. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne várjátok meg amíg viszi a végrehajtó, próbaljátok eladni, hogy maradjon is belőle egy kevés pénz.
2019. márc. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ebből a pénzből semmi nem marad, sőt, akkora adóssága van, hogy még nekünk a testvéremmel rá is kell majd fizetni. Mi is áruljuk, de nem tudjuk eladni, ameddig nem nem lesz eladva, fizetni kell. Mindenhogy rossz.
2019. márc. 17. 11:37
 5/7 anonymousreview60 ***** válasza:

1. A papírokkal, csekkekkel igazoltan helyre érdenes tenni a nagyit és a rokonokat. Eredetit náluk ne gagyj!!

2. Figyekj arra, hogy a lehető legkisebb károd keletkezzenna ház kapcsán.

2019. márc. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
És te miért is nem tudod elmondani az adósságokat nagyanyádnak ? Tedd helyre, utána szakitsd meg a kapcsolatot. Ha a ház nincs a neveden nem kell fizetned, anyudat rendezd el egy otthonba ahol gondoskdnak róla, te meg kezdj élni.
2019. márc. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Menekülj, szállj ki, ha élni akarsz.

Ne legyen bűntudatod. Nem tudod őket meggyógyítani.

Viszont idővel lehet, hogy szülőtartást kell fizetned.

2019. márc. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!