Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyot csalódtam a lányomban...

Nagyot csalódtam a lányomban (bővebben lent). Anyaként szerintetek mi a helyes döntés?

Figyelt kérdés
A lányom szép és okos lány, jó tanuló, az az álma, hogy jogász legyen (akár be is kerülhet államira). Jelenleg egy fiúval van, aki odavan érte, de a lányom kijelentette, hogy érettségi előtt szakítani fog vele, mert ő a jövőben jogász barátot akar magának és a jelenlegi fiúját nem tartja magához jónak hosszú távon.
2019. ápr. 7. 19:33
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:
53%

Már most kezdi.

Nem az embert nézi,hanem hogy mi a "rangja". Majd megtanulja.

2019. ápr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
96%

Anyaként az a helyes, ha nem szólsz bele.

Valószínűleg nem szerelmes a fiúba, különben nem gondolkodna azon, hogy szakít vele.

2019. ápr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Már előre sajnálom azt a srácot. Ha nem az anya lennék, hanem a lányom barátnője, elmondanám neki, hogy vigyázzon a lányommal. Viszont így a lányomat árulnám el.
2019. ápr. 7. 19:41
 4/36 anonim ***** válasza:
90%

"de a lányom kijelentette..."


Ha a lányod beszélt neked a párkapcsolatáról, akkor te is elmondhatod a véleményedet. Leginkább azt, hogy hosszú távon mitől lesz boldog valaki egy kapcsolatban és mitől nem. Mik a valódi értékek és mik nem azok. Habár oka van annak, hogy őneki ilyen lett az értékrendje. Ez hosszabb idő alatt alakult ki, valószínűleg a szülei hatása is többé-kevésbé benne van.

Aztán ő dönt ahogy dönt, te meg tudomásul veszed és kész.

A fiúnak ne szólj, ennyire direkten nem szabad beleavatkozni.

2019. ápr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
95%

Apaként mondom: ne szólj bele. Az ő élete, döntsön ő. Érzelmi ügyekbe pláne nem szabad beleszólni, még akkor se, ha előre látod a jövőt.

Jóval idősebb vagyok Nálad. Amikor a fiam bemutatta azt a nőt (lányt) ikszedik kapcsolata után, akit végül több év együttélés után feleségül is vett, szóval én az első találkozáskor éreztem valami "diszharmóniát". Házasságuk alatt is éreztem, majd amikor elváltak (az unokám 3 éves volt akkor) és a közel 40 éves fiam sírva elmondta, hogy nem érti, akkor mondtam csak el neki, hogy én É..t soha nem vettem volna feleségül. Aztán 1-2 év múlva, amikor már talált magának élettársat a fiam és a volt feleség valós személyisége a közös gyerekkel kapcsolatos csatározások során tisztábbá vált, akkor említette meg, hogy addig rajta a rózsaszín köd volt és csak most látja volt feleségét a maga valójában. Mit értem volna el, ha a dolog elején megmondom neki az érzéseimet, benyomásaimat ? Csak megromlott volna a kapcsolatunk. Így, ha fájdalmak árán is, de ő maga jött rá, hogy rosszul választott.

A lányod még gyerek, lehet, hogy okos, de nyilvánvaló, hogy nem szerelemmel szereti azt a fiút, aki odavan érte. Ebben a korban az ember még nem szembesül olyannal, hogy "erkölcs", hogy nem szabad a másik emberben hiú reményeket táplálni. Reménykedj a legjobbakban.

2019. ápr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem tőle, hogy miért gondolja így. Azt mondta, hogy vannak olyan pályák, például az orvosok és a színészek, ahol jobb, hogyha egymás között házasodnak az emberek és a jogász is ilyen, és ha ő sikeres akar lenni, akkor egy jogásszal jól fog járni.
2019. ápr. 7. 19:54
 7/36 anonim ***** válasza:
93%

Ne csalódj emiatt a lányodban! Fiatal még, könnyen befolyásolja a környezete. Ha majd már 20-25 éves lesz, akkor szerintem jobban ki fognak ütközni azok az értékek az értékrendjében, amiket igazán mélyen ti ültettetek bele.


Most annyit tudsz tenni, hogy megkérdezed, miért gondolja úgy, hogy ez fontos. Hol látott erre a fajta gondolkodásra példát? Biztosan úgy gondolja, hogy ez a forrás jó forrása az értékrendnek? Átgondolta a saját józan eszével és a belső erkölcsi érzékével, hogy tényleg jók ezek az elvek? Ezzel gondolkodási sémákat is adsz neki, amit később is használhat más információforrások megbízhatóságának megítélésére.


Nem tudom, mennyire érdemes direktben megmondanod a véleményed a lányodnak (a fiúnak semmiképp ne szólj, semmi közöd hozzá!). Ha igen, azzal valamelyest veszélyezteted a kapcsolatotokat. De elég, ha csak kérdéseket teszel fel, mostanra szerintem a lányod lelke mélyén ott lappang a te erkölcsi érzéked is, amit eltanult tőled az évek folyamán. Csak elő kell hívnod belőle. Ne bújtasd a véleményed a kérdésekbe, próbálj meg olyan ítéletmentesen fogalmazni, ahogy csak tudsz. Ha nem tudsz, akkor inkább mondd meg finoman, de egyenesen a véleményed.

2019. ápr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
79%
Én valamilyen szinten megértem a lányodat. Nekem érettségi környékén volt egy kedves, aranyos barátom, akivel semmi baj nem volt egyébként, de egyaltalán nem voltunk egy szinten, és ezért is szakítottam vele. Semmi bajom nem lett volna, ha vele maradok, de hosszú távon csak lehúzott volna, és sehol sem tartanék az életben most, ha akkor azt nézem hogy "hát így 17 évesen boldog vagyok vele, meg elnevetgélünk randizás közben". Aztán meg ugyanott lennénk most is. Belátni azt, hogy valaki nem feltétlen illik hozzánk csak azért mert amúgy kedves, okos fiú, aki oda van értünk, nem bűn. Nem azt mondta a lányod, hogy sugar daddy-t keres, havi 2 milláért.
2019. ápr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim válasza:
74%
Ez érdekes mentalitás. Én jogász leszek, a barátom mérnök, bennem soha fel se merült, hogy csak a jogásztársadalomból válasszak párt. Bár, ha a lányod ennyire karrierista, gondolom az lebeg a szeme előtt, hogy így hamarabb feljut a ranglétrán.
2019. ápr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
26%

Eleget buliztam a jogász bulikon... azok a srácok nem akarnak megállapodni, elvannak, isznak, buliznak, tudják, hogy a legtöbb csajt megkapják mert jogi pályára készülnek.

Lányod meg... no komment, de majd meglátja. Lehet egy kőművesbe lesz halálosan szerelmes.

2019. ápr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!