Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a helyes döntés ilyenkor?

Mi a helyes döntés ilyenkor?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy fogok kapni hideget-meleget, de hátha jön néhány olyan válasz is, ami tényleg segít.

30 éves elmúltam, külföldön élek, ezért az otthon élő szüleimmel ritkán találkozunk. Sajnos legtöbbször nincs is benne sok köszönet apám miatt, vele egészen apró korom óta elég rossz a kapcsolatom (tehát nem kamaszkori kezdetű dologról van szó). A maga módján kétségtelenül szeret (ha konkrét segítségre volt szükség, lehetett rá számítani), de mindeközben rendkívül kellemetlen természete van (sokszor nagyon bunkó stílusban kommunikál, szeret kötekedni, és kifejezetten élvezi, ha sikerül neki valakit igazán kiborítani - ezt a tulajdonságát viszont csak a közeli hozzátartozóin éli ki, "kifelé" olyan, mint a ma született őzike). Hab a tortán az olyan jellegű "élmény", amikor - például - elkérte az autómat (mert hogy ki akarja próbálni), csinált vele egy hatalmas gyorshajtási számlát, aztán csak rángatta a vállát (egy "ne haragudj" már elég lett volna nekem). Sajnos ennek valószínűleg nincs tudatában - úgy értem, nem veszi észre, hogy mikor bántja meg nagyon a másikat, és mikor lépi át azt a bizonyos határt. Ha mondom neki, akkor sem (készen van mindig ezer kifogás, hogy ő miért tökéletes, és mindenki más miért hülye vagy túlérzékeny).

Idén elvileg lenne lehetőségem hazautazni karácsonyra. Mennék is anyám miatt (meg amiatt, hogy mégiscsak idősebbek már, ki tudja meddig mehetek), de szabályosan egy kő van a gyomromban, hogy most éppen milyen "előadás" lesz soron. Egyrészt bánt a lelkiismeretem, másrészt nagyon sokat dolgozom, és kincset érne az a pár szabadnap, amikor tényleg nyugalom van. Aki volt már ilyen helyzetben, hogyan döntött?


2018. nov. 18. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádra gondolj. Legfeljebb ha nagyon 'borul a bili', hamarabb visszamész.
2018. nov. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem utazz haza! Hidd el, aki ilyen típusu ember, mint apukád, nem fog magába nézni azért, mert kihagysz vele egy karácsonyt, sőt.. ezzel majd szurkálódhat évekig :/ anyukáddal tudsz erről beszélni? Vele is ilyen?
2018. nov. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindha apáról olvastam volna.

En haza megyek apám nem is köszön.

En már nem foglalkozom vele. Attól még anyamhoz haza fogok menni.

2018. nov. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Vele is ilyen, igen. Anyukám sokat mondogatja is, hogy nem érzi jól magát a házasságában, de nem lép (szerintem fél az ismeretlentől, igazából mindig is félt az élettől bizonyos mértékig). Nem akarom őt büntetni apám miatt, de ők sajnos csak "egy csomagban" látogathatók.
2018. nov. 18. 21:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok:


Nem irigyellek, megszakadna a szívem, ha anyukámat ilyen kis boldogtalannak látnám és még távol is lennék tőle:/

Menj haza, biztos nagyon vár a család, jó lesz kicsit otthon lenni. Apukáddal a helyedben én minimálisan kommunikálnék, ha kötözködne, piszkálódna, kedvesen, mosolyogva, intelligensen szólnék neki vissza. Véletlenül se mutasd, hogy megbánt, hátha úgy nem lesz neki annyira élvezetes, de légy határozott, természetesen normális hangnemben!:)

2018. nov. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Apád valószínűleg némiképp nárcisztikus, uralkodni vágyó személyiség, aki azt sem tudja harmónikusan átélni, hogy most már át kell adni a helyet a fiatalabbnak és az anyagiaknál többet kellene számítsanak az érzelmek. Lelkiismeret furdalásod ne legyen, neked a saját életeddel szemben van kötelezettséged.
2018. nov. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbálj minél több külön programot szervezni az anyukáddal, ha tényleg nagyon gáz a dolog akkor menj haza csak egy pár napra és a többit töltsd nyugalomba.
2018. nov. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A legjobb megoldás, ha hazamégy, de nem náluk laksz ez idö alatt, hanem valamilyen panzióban vagy szállodában.

Így nem vagy kitéve apád részéröl a piszkálgatásoknak, tudsz anyáddal programokat csinálni, idöt tölteni vele, és esetleg egy-egy ebéd-vacsora idejére mégy el hozzájuk.

2018. nov. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!