Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apámat szétveri az ideg...

Apámat szétveri az ideg miattam, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Apám kb 3 hónapja kitalálta, hogy egy apa-fia vállalkozást akar indítani 70 éves korára. Nem nagyon volt beleszólásom mert minden jót mondott róla, hogy nagyon kevés melóval megússzuk, légyszilégyszilégyszi, ha szeretsz akkor elvállalod, meg hát egy egyszerű dolognak is hitte. Nem részletezném, hogy mit, de egy home office vállalkozást. Azt hitte, hipp-hopp megleszünk vele és megszedjük vele magunkat mint állat. Jelenleg van 1000 ft bevételünk a dologból, de kiadásunk jelenleg 150000 forintnál tart (KATA + minden más kiadás). Igazából azon cseszi fel magát, hogy 99%-ban ő dolgozik, megszakad, éjjel-nappal dolgozik, konkrétan feleslegesen. Én pedig magamtól max 1%-ot tudtam belenyújtani egyetemista létemre, egyszerűen nem volt lelki erőm semmit sem csinálni, főleg nem ZH és vizsgaidőszakokban. Minden alkalommal, amikor beszélgetünk (nem élünk együtt, telefonon és videochaten beszélgetünk), már üvöltözik velem erről, hogy sehol nem tartunk. Én pedig lelkileg teljesen kivagyok merülve, sírógörcsöm van az egésztől, vannak hetek, amikor elvesz minden napomból 4 órát, már az elejétől rühelltem ezt az egészet. Sík ideg, de én meg teljesen háborútépázott hulla vagyok a suli miatt. Holnap megyek fel hozzá, mert felparancsolt magához most 1-2 hétig. Mihhez kezdjek? 21/f

2021. jan. 12. 23:00
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
68%
Légy férfi.
2021. jan. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Mármint, ha nem lenne egyértelmű a kérdés, hogyan beszélgessek vele a vállalkozásunk továbbjáról? Vagy hogyan térjen vissza közöttünk az idilli apa-fia hangulat?
2021. jan. 12. 23:05
 3/51 anonim ***** válasza:
89%
Te szegény. Úgy hangzik, hogy neked, gyerekként, gyerek pozicióból kellene valahogy felnőttnek lenni ebben a helyzetben. Mert ő úgy látszik gyerek módon viselkedik. A saját feladataidra és energiáidra figyelj és amennyire lehetséges próbáld vele megértetni, hogy neked ennyi fér most bele.
2021. jan. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
91%
Légy férfi én is azt mondom. Mondd meg neki, hogy téged ez nem érdekel, és ő is jobban jár, ha még most feladja, mielőtt még többet bukik.
2021. jan. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
Pont ma mondtam neki a mai videochatünk elején, hogy hagyjuk az egész kinízet polírozgatását, kezdjük már el beindítani a dolgot, de ő nem szeretné, mert ha nem tökéletes, addig nem indíthatjuk be, hogy bevételünk legyen. A teljes bukásba meg főleg törődik bele a bukásba. 150 rongy nagyon sok pénz, amit ő húszszorosan szeretne visszalátni kötelezően, a halál sem választhatja el a céljától...
2021. jan. 12. 23:17
 6/51 anonim ***** válasza:
95%
Akkor csinálja egyedül. Ez egy abszolút kisstílű vállalkozás lehet,ha már 150 ezres "tanulópenzt" is sokall.
2021. jan. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
A teljes bukásba meg főleg törődik bele a bukásba -> A teljes bukásba meg főleg nem törődik bele. Bocsánat, 2 erős vizsga után és 4 óra ezzel a szharral való foglalkozás után kiégett az agyam, írni sem tudok.
2021. jan. 12. 23:22
 8/51 anonim ***** válasza:
93%
sok ilyen van.. amit írsz. és nehéz. a fiatal kirepül..a saját céljait igyexik megvalósítani. vegyen fel valakit.
2021. jan. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
97%

Es ehhez neked mi kozod? Fogod magad, kiszallsz. Holnap fel hivod es megmondod hogy szerinted ez ugy faxsag ahogy van, es neked erre se idod, se kedved, se penzed. 70 eves, hova akar hasznot? Es mivel ennyi idos is, mar nem fogja belatni, ellepte az agyat a kod vensegere.

Mar soha nem lesz koztetek idilli a hangulat a hulyesege miatt. Nezz magadra, es valoban legy ferfi. Fiatal fenott letedre, amikor max csajokkal, jatekkal, bulizassal, meg tanulassal kene foglalkoznod, te neked meg apad miatt vannak sirogorcseid. Ne haragudj, de ez baromi gaz es szanalmas is. Mennyit akrsz meg raaldozni a sajat fiatalsagodbol? Nem kell hallgatni a sirasara, fenyegetozesere. Engedd el ezt a dolgot, a legjobb ha egyenesen megmondod neki a legkozelebbi alkalommal.

2021. jan. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
#6 Ruhás webáruház, csak annyi csavarral, hogy nekünk nincsnenek termékeink, hanem valójában egy felettünk álló másik webáruházból rendelnek, ha rendelnek tőlünk. Minden rendelés után kapunk 20%-ot, tehát ha valami 5000 ft, akkor nekünk 1000 ft a bevételünk.
2021. jan. 12. 23:40
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!