Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ott akarom hagyni az egyetemet...

Ott akarom hagyni az egyetemet, de az anyám mérges rám miatta. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amióta elmondtam, hogy nem tetszik az egyetem és inkább dolgoznék egyből kiakadt rám anyám, hogy mégis mit dolgoznék "csak" érettségivel. Természetesen jött az hogy kiabált velem, hogy nem viszem így semmire és hogy ha ott merem hagyni akkor otthonról is menjek el. Meg értem hogy csak jót akar nekem, de azért túlzás amiket mondd. Ma pl. rám se akart már nézni, mintha ez olyan nagy szégyen lenne hogy valaki ott hagy egy sulit.

2021. jan. 14. 18:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem hülyeség, hogy "ha már elkezdted, végezd is el", "meg fogod bánni", "nem lesz munkád", "mehetsz a gyárba" stb.... Sosem fogom megérteni, hogy hogyan lehet ehhez így hozzáállni. Nagyon könnyen előfordulhat, hogy valaki a képzés során jön rá, hogy neki az mégsem tetszik/nem megy/nem akar azzal foglalkozni stb., ezerféle oka lehet annak, hogy valaki ott szeretne hagyni egy képzést és mindegyik lehet teljesen reális. A pályaválasztás eleve egy nagyon nehéz döntés, mert az embernek középiskolásként még nincsen saját tapasztalata és a legtöbbször nem is áll rendelkezésére elég információ és segítség, amire támaszkodhatna. Én például egy műszaki szakra jelentkeztem, mert a csapból is az folyt, hogy az milyen jó képzés, milyen jó lehetőségeid lesznek stb. Elkezdtem és az első félév után abbahagytam, mert rájöttem, hogy engem ez nem is érdekel, nem tetszik, nem szeretem és nem szeretnék ezzel foglalkozni. Egyáltalán nem bántam meg, sőt életem egyik legjobb döntése volt. Elmentem dolgozni, illetve csináltam egy új érettségit és a soron következő felvételi eljárásban jelentkeztem egy másik szakra, amit viszont nagyon szerettem és idén fogok diplomázni. Nem mondom, hogy nincsen olyan aki pl. soha többet nem tanul tovább ilyen és olyan okokból kifolyólag, vagy örökre a gyártósoron fogsz dolgozni stb., de szerintem nem ez az általános. Rengetegen váltanak szakot vagy hagynak ki éveket az egyetem előtt pl. több gimis osztálytársam sem tanult tovább rögtön az érettségit követően, vagy a jelenlegi szakomon is láttam, hogy a második évre már a szak 50%-a eltűnt. Ez teljesen normális. Egyedül annyi aggodalmam lenne, hogy a jelenlegi helyzetben mit tudnék kezdeni magammal - gondolok itt a vírusra és a vele járó korlátozásokra - pl. találnék-e munkát vagy mégis milyen hasznos tevékenységet vagy jó lehetőséget tudnék megragadni. Ezt leszámítva viszont én nem tartom rossz ötletnek az egyetem otthagyását, ha valóban úgy érzed, hogy nem szeretnéd.
2021. jan. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
68%

Ott hagyhatod, de meg fogod bánni - hacsak nem valami értelmetlen szakon tanulsz. Most vagy fiatal, van időd tanulni, amit a későbbiekben jövedelmeztethetsz, de ha nem jó a suli, nem jó.

Kérdés, miért olyan szakirányra mentél, amit utálsz?


De nyugodtan hagyd ott, egy érettségivel elmehetsz pl a mekibe vagy gyárba napi 8-10 órában.

2021. jan. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
98%

Ha csak érettségid van, és nincs valami speciális tudásod, esetleg kapcsolataid, akkor nagyon nagy mázli kell ahhoz, hogy normális munkát kapj. Jelenleg négy lehetőséged van:

- Otthagyod az egyetemet MIUTÁN találtál munkát és felvettek. De jobb, ha csak passziválod a félévedet, így egy évig bármikor meggondolhatod magad.

- Felvételizel egy másik szakra, vagy elmész szakmát tanulni.

- Ha nincs elég pontod az álomszakodhoz, akkor passziválsz, keresel munkát és közben tanulsz ezerrel, hogy javíts az érettségid eredményén, jövő februárban pedig újra felvételizel.

- Maradsz a jelenlegi szakodon és végigcsinálod.

2021. jan. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
54%

Lehet végig sem csinálta az első szemesztert sem, ugyebár most vannak a vizsgák. Akkor viszont passziváltatni sem tudja magát, mert ahhoz kell egy lezárt félév.

Itt mondjuk elég passzív...

2021. jan. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
20%
Le is lettem pontozva, ami önmagában nem zavar, csak nem értem.... Ha passzív félévre megy, akkor nem jár egyetemre egészen szeptemberig és akkor a fennmaradó időt valamivel eltölti, pl. elmegy dolgozni. Ha felvételizik egy másik képzésre, akkor nem jár egyetemre egészen szeptemberig és akkor a fennmaradó időt valamivel eltölti, pl. elmegy dolgozni. Ha otthagyja, akkor nem jár egyetemre és a fennmaradó időt valamivel eltölti, pl. elmegy dolgozni. Nem értem, hogy hol van a különbség... Ha abbahagyja, az nem azt jelenti, hogy utána soha a büdös életben nem fog tanulni semmit és egy gyárban, mekiben stb. fog megrohadni. Erre írtam, hogy nem értem ezt a fajta hozzáállást. Lehetséges, hogy rosszul döntött, de másodszorra már jól választana és ehhez lehet az kell, hogy adjon magának egy kis időt, dolgozzon, tapasztalatot szerezzen, tanuljon stb. és közben majd megtalálja a saját útját. Vagy az is lehet, hogy már most is tudna választani valami mást. A lényeg az, hogy szerintem ez nem olyan drasztikus helyzet mint ahogyan itt sokan a válaszolók közül kezelik.
2021. jan. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
84%
#24 Ez egyetemfüggő. A Kaposvári Egyetemre felvételiztem 2019-ben. Felvettek, de személyes okok miatt rögtön passziválnom kellett, végül 2020-ban kezdtem el tanulni két passzív félév után (akkor már a Szent István Egyetemhez tartoztunk, most meg megint névváltozás lesz, de ez mellékes).
2021. jan. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
98%
Köszi, ezt nem tudtam, azt hittem egységes. A gyerekeim különböző egyetemekre jártak, de mindkettőnél ez volt a szabályzatban.
2021. jan. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Ez volt az első félévem, jelenleg úgy áll az ügy, hogy megpróbálom a másodikat is. Ha tényleg nagyon nem tetszik az egyetem, akkor lehet csinálok inkább egy olyan technikumot ami érdekel is
2021. jan. 17. 15:44
 29/29 anonim ***** válasza:
38%
Fejezd be az egyetemet. Legyen meg a papirod.
2021. jan. 18. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!