Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljem meg vele,...

Hogyan beszéljem meg vele, hogy ne a konyha térben cseteljen?

Figyelt kérdés

Az édesanyámnak sok zavaró szokása, amikről engem lenevelt, de saját maga nem szokik le. Nekem pl nagyon zavaró a joghurtos műanyag pohár sikálása a fém kiskanállal. Mintha nem lenne enni csendben. És ez az egyik apróság. A fő problémám azonban az, hogy a francia illetőségű hapsijával fb messengeren pittyog reggel 6tól este 11ig.

Azt most én ezért költözzek el arról a helyről, ahol én felnőttem??

Meg gondolom, hogy magányos. Akkor se jövök rá, hogy tudnám ráébreszteni, hogy marha nagy butaságokat csinál. Ha meg tudja, akkor miért nem képes arra, hogy ne karmolássza vele az idegeimet?



2021. jan. 17. 08:21
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

10,16

Köszi, hogy értelmes és normális kommentet kaptam.

A többi plusz 4 kommentelőnek meg továbbra a nagy negatív rossz gondolkodásotok miatt szedjetek nyugtatót, hogy szülessen min. a környezetetkben élő embereknek pozitív gondolata, mert ti lesztek szociopaták.

2021. jan. 17. 09:00
 22/38 anonim ***** válasza:
62%
Nem értem, hogy miért nem opció, hogy leveszi a hangot a messengerről, hogy ne pittyegjen, 2 kattintás az alkalmazásban. Mivel engem is kiidegel a hang, mindig ez a legelső dolgom, ha újra kell telepítenem az appot. Úgyis ahogy írod egész nap a telefonon lóg, nem fog lemaradni semmiről.
2021. jan. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
65%
A kutyám épp egy joghurtos dobozzal játszik, baromi idegesítő.
2021. jan. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
70%

Mondjuk hiszti helyett segíts neki átállítani némára vagy rezgőre.


Egyébként, az az Ő háza, szóval ne legyél annyira magaddal, hogy "költözzek el...?". Megsúgom, ez a felnőtt gyerekek sorsa, hogy önálló életet kezdenek 20+ évesen, amibe az elköltözés is beletartozik.

2021. jan. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
67%
Mit írt?
2021. jan. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
80%

A priviben írónak meg: az én gyerekem autista, illetve sok ismerősöm az, és nem, nem lenézni akarom, hanem megértetni vele, hogy ami zavarja az normális, az, hogy zavarja az nem, ezért meg kell tanulnia vagy szépen segítséget kérnie, hogy ezt leküzdhesse és megküzdési stratégiát dolgozhasson ki ilyen helyzetekre, vagy ha ilyen passzívagresszív és rosszul látja a dolgokat és nem hajlandó változtatni, oldja meg egyedül.


Alkalmazkodnia mindenkinek kell, van, akinek nehezebb, de ilyenkor ha ezt felismerik(képes lenne a felismerésre, hiszen értelmesen ír, biztosan legalább átlagos a logikai érzéke), szépen lehet segítséget kérni, felismerni a túlzott reakciót és kitalálni, hogyan lehetne enyhíteni ezt..


Akár az OCDs lesz ez még ígysében lévő ocds pasit is lehetne alapul venni, felismerte a gondot és erőt vett magán, hogy valamennyit változzon! Az anyukád segíteni akar azzal, hogy olyan viselkedési mintát próbált átadni, amit mások elfogadnak, ezért nem lenézést érdemel, hanem köszönetet!

2021. jan. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
24%
Tiszta pedagógia. Itt nem szabad ilyet:)
2021. jan. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
18%
jól van üldözzétek el azt a pár embert is az oldalról aki még megmaradt. Sokkal komoolyabban kellene szankcionálni a kérdezők bszogatását, mert kicsit elszállt veletek a ló nerdkék. Tudom a ti világotokban ez a normális,de mások tudnak együttélni és vannak szabályok, nemcsak tűrnek állandóan minden sz@rt. Lehet a titeket lassan meg is lehet főzni, vagy fát vágni a fejeteken , de vannak még emberek akiknak vannak vágyaik, vagy szeretnének kicsit békében és boldogan élni. n ( bár igaz ezt nektek autistáknak hiába írom)
2021. jan. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
55%

Kérlek, te válaszolnál a "hogyan keserítsem meg a saját anyám életét mégjobban?" vagy a "hogyan ugrasszam szét a tesóm és a pasiját, mert nem bírom a srácot?" kérdésekre?


Hogyan beszélje meg vele, ez volt a kérdése! Mondja el mi zavarja, majd értse meg, hogy az a nem normális, ha ez zavarja(az anyja is ezt mondaná) és próbáljon változtatni ezen! Mittudomén, ha hallja a hangot és zavarja, menjen ki, mert nem kötelező ott lennie, vagy hordjon gyűrűt és csavargassa, hogy levezesse az indokolatlan feszültséget!

2021. jan. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
37%
Aki kérdez, az számíthat rá, hogy kapja az ívet. Részben indokolt, mert sokszor egyoldalú a kérdés, nem értelmezhető, úgy kell nyomozni, hogy mi van, aztán meg kiderül, hogy nem teljesen az a sztori, amit eredetileg kiírtak. Az oldal nem fog elnéptelenedni, sokan élik itt az "életüket" és szerintem sem haszontalan a hely.
2021. jan. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!