Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy valószínűleg át fognak sorolni fizetősre?

Figyelt kérdés
Ez a félév elég döcögős volt, én sem voltam túl jó passzban, beteg is voltam, nehezen ment a tanulás és emiatt a félévem is nagyon rosszul sikerült. Több tárgyamból is megbuktam, az egyik miatt pedig csúsztam is egy félévet. A szüleim mindezt tudják és nyilván nagyon nem örültek neki, de megértik és elfogadják. Viszont az bennem is csak most tudatosult, hogy az átlagom miatt majd át fognak sorolni önköltségesre. Szerencsére nem nagyon magas a tandíj, csak egy félévről lesz szó, nem is állunk rosszul anyagilag és valószínűleg idővel majd ezt is elfogadják. Csak mégis bánt, szégyellem és rosszul érzem magam miatta. Voltak elvárásaik velem szemben és nekem is saját magammal, ezeket pedig most leromboltam. Az önköltségesre való átsorolás is egyfajta kudarc, szégyen és ezt nagyon nem akartam.
2021. jan. 21. 21:40
1 2 3
 11/22 Savlekotő ***** válasza:
92%
A fő probléma hogy megfelelési kényszered van.
2021. jan. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
24%
Ne csinálj már ebből ekkora ügyet! Túlspilázod! Ha felnőttként óvódásként rettegsz a szüleidtől, ott komoly baj van veled, velük, és a kapcsolatotokkal.
2021. jan. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%
Vírus miatt nincs átsorolás, találj ki jobb kérdést.
2021. jan. 22. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
70%

Emberek, ha nem értetek hozzá, mert nincs felsőoktatásban tanuló, a neten nem csak gyk van ám, utána lehet nézni...


Félévkor nincs átsorolás, soha nem is volt. Ráadásul a vírushelyzet miatt most nyári átsorolás sincs. Nem lepontozni kell, aki leírja, hogy kamu, hanem megköszönni, hogy megkímél a további pötyögéstől egy hazug kérdésnél.

2021. jan. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
54%

Hogyha tényleg nincs átsorolás, akkor a kérdés meg van oldva.

Egyébként nem kell elmondanod nekik, kifizeted és kész. Én sem szóltam róla, amikor átsoroltak.

2021. jan. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
50%
igen azért írtam hogy kamu mert most nincs átsorolás
2021. jan. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
81%

En egyetemista vagyok de nem tudtam hogy most nincs atsorolas:0

Mondjuk nem is veszelyeztet.

2021. jan. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
51%

18 vagyok.

Ezt se tudtam:0 nalam nincs tervbe ugy hogy nem is foglalkoztam ilyenekkel😅

2021. jan. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Sehol nem írtam, hogy félévkor sorolnának át. Nyáron sorolnak át, viszont a két félév súlyozott átlagának és a krediteknek az átlaga alapján. Ezt ki lehet számolni. Nekem a kreditem még meg lehet, viszont az átlag már esélytelen.

Én pedig még sehol nem olvastam, hogy ebben a tanévben is érvényes lenne az a rendelkezés, hogy most nincsen átsorolás. Csak korábbi, vagyis az előző évre vonatkozó cikkeket, kiírásokat találtam eddig mindenhol. Ha valaki tud mutatni valami aktuális információt, akkor azt megköszönném.

2021. jan. 22. 10:23
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

De mondjuk ezt nem ertem. Hogy ne lennenek meg a jegyeid?

Egy felev alatt 2esbol is siman lehet 5ost csinalni, mivel ugye a második felevet kulon szamitjak. Tehat hogy ne lenne meg?

Vagy nem ertem. Tok mindegy hogy 3ast kapok most felevkor mert az a felev zárásig ervenyes. Kovi felevben olyan mintha 0rol kezdenem.

2021. jan. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!