Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet ebből kitörni?

Hogyan lehet ebből kitörni?

Figyelt kérdés

Már nem bírom sokáig se a szervezetem. A szüleim sajnos nem gazdagok és mai napig panelban lakunk. Én 28 éves vagyok és már nagyon szűk de nincs lehetőség házat venni mert egekbe vannak még mindig az árak. Mivel nincs pénzük egyetemet nem tudták nekem fizetni ezért felkelett vennem diákhitel ami összesen 4 millió ft volt. A diákhitelemet mai napi fizetem így nincs is rá lehetőség hogy félre tudjak rakni. Mivel srác vagyok ezért még barátnőt sem tudok így találni és még nem is volt mert nekik ilyen korban már az kell hogy legyen saját lakás meg autó meg pénz meg tudja a fene. Tehát semmi lehetsőégem nincs. Külföldre sem tudok kimenni mert nincsenek kapcsoalatim és így ismeretlenbe meg nem vágnék bele pénz nélkül.

Szóval semmi ötletem de lassan 30 leszek és az a tudat és gondolat már hónapok óta ez van hogy nem volt se barátnőm se nem jutottam előre az életben hogy kár már élni. Nincsen kinek hiányozzak nincsenek barátaim se beszélgetőtársaim szóval kár is élni. Több éve gondolkodok a megoldáson hogy hoygan lehetne de mindig kapukba ütközök. A megoldás az lenne ha több száezret keresnék havonta amiből lehten félrerakni de olyan munkahelyre meg nem vesznek fel. A szülők meg nem tudnak segíteni és soha nem is tudtak.

28/F


2021. jan. 22. 22:10
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
67%
Külföldre kapcsolat ugyan minek? Ausztriába, Németországba magyar melós brigádokba mindig keresnek segédmunkásokat, fixen több fizuért, mint amit te itthon megkeresel. Nem tudom, hogy hogyan gondolkoztál eddig a probléma megoldásán, de nekem úgy tűnik, hogy nem igazán erőltetted meg magad. A lehetőségeid száma végtelen. Csak rajtad múlik minden.
2021. jan. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
11%
11-esnek végtelen, ez csak egy kifogás, miért is marad neked sza* a helyzeted. Kilehet menni külföldre.
2021. jan. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
75%
Nyelvet beszelsz? Esetleg probalj meg jobb allasokra jelentkezni, hatha megugrik a fizetesed. Ha beszelsz egy kozepfokon(gondolom diplomahoz kellett szakmai kozepfok) akkor kimehetnel kulfoldre. Rengetegen mennek ki kapcsolatok nelkul. Bele kell vagnod valamibe. Egyszer elunk. Hajra!
2021. jan. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
56%
Ha tudtad, hogy kell majd a pénz az életed elkezdéséhez, miért nem mentél olyan szakra, amivel lehet is normális pénzeket keresni? Mérnökire pl. szinte bárhol felvettek volna államira. Vagy megtanulhattál volna (bár még most sem késő) programozni otthon, ott diploma sem kell a jó fizetéshez.
2021. jan. 23. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
55%
Vagy lehettél volna szakmunkás OKJ képzéssel, villanyszerelők iszonyatos pénzeket keresnek...
2021. jan. 23. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
92%
Külföldre nem kell kapcsolat.Itt lakunk az osztrák határ mellett.Orvostól, gyógyszerésztől , banki ügyintézőig a segédmunkásig bárki el tud helyezkedni, ha akar és talpra esett.Persze nyelvtudás kell( nem nyelvizsga, a kutyát nem érdelki, beszélni tudj). Ne közvetítőnkeresztül, úgyan úgy küldözz szét CV- et.Nézz utána a cégeknek.Építőipari cégek sokszor keresnek,pl. hőszigetelő gyártók, nem csak munkásokat, hanem üzletkötőt, raktárost stb.
2021. jan. 23. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Szóval elmentél fizetős képzésre egy olyan szakra, amit csak diákhitellel tudtál megoldani, és amit elvégezve minimálbér-közeli munkahelyet találtál csak? Mire számítottál?

Mennyit fizetsz a hitelbe havonta?

2021. jan. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már. Ausztriában a Moser pékségben a koszovói kenyérszeletelõ srác 1500eurot keres éjjeli müszakban és egy kurrva szót nem tud németül. És nem heti 60 órát dolgozik érte. Fejezd be a picsogást
2021. jan. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 kovpet ***** válasza:

Kérdező, hol és mit dolgozol? Mi a végzettséged? Mennyit keresel?

A számok ismerete nélkül nehéz konkrétat mondani, de nekem van egy árva barátom (már felnőtt, de nincs családja, otthonban nőtt fel) programozó lett és a Balatonnál vett házat, nyilván nem 1-2 év alatt, de összehozta.

2021. jan. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Kereskedelem és marketinget tanultam es a kereskedelemben dolgozom egy uzletnel vagyok vezető helyettes de mivel alig megy az üzlet így a fizetés sem sok.
2021. jan. 23. 18:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!