Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megbánnám vagy jól tenném ha...

Megbánnám vagy jól tenném ha megszakítanám a kapcsolatot apámmal?

Figyelt kérdés

Mindig mindent megkaptam tőle, mindent megvett, kifizetett

(anyagiak) viszont ha olyanról volt szó hogy mással szembe kell mennie miattam akkor sosem engem választott. Történt egy újabb ilyen szituáció. Mondhatni egy családunkhoz NEM tartozó embert véd ellenem. (Mindenki igazol engem, és mondja hogy nekem van igazam).

Most az első alkalom hogy komolyan választás elé tettem, de nem hajlandó engedni, nem érdekli hogy nem találkostunk 3 hónapja (nem mentem haza). Úgy érzem bármennyire is fáj, ha az apámnak ennyire nem vagyok fontos akkor legyen itt vége. Nem akarom az életemet mérgezni egy ilyen emberrel. Bármennyire is fáj. Tudom hogy egy bizonyos idő múlva (lehet évek) ő lesz az aki jönni fog hogy megbánta, csak akkor már lehet késő lesz... Félek belegondolni hogy elpazarlunk éveket, de szerintem nem én vagyok a hibás. Vagy mégis? Apám elég kemény nárcisztikus személyiség. Talán ez is közrejátszik hogy miért szeretném hagyni őt és nem magamat nyüstölni tovább...


2021. jan. 23. 08:46
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Én nem töröltem semmit. Nagyon szívesen olvasom ki mit gondol a sztoriról amit igazából nem fejtettem ki és így zavaros (tudom).


Nem magamat szeretném igazolni, én csak arra lennék kíváncsi hogy más is van-e/volt-e ilyen szituációban? Vagy mit tenne a helyemben? Nagyon fáj ez az egész nekem, apukám folyamatosan bánt érzelmileg, ezért gondolom hogy talán jobb lenne megszüntetni a kapcsolatot vele de közben meg félek hogy egyszer megbánom.


Nem szeretném kiírni a részleteket de ha valakit érdekelne és szánna rá pár percet hogy elolvassa annak privátban elmesélem.

2021. jan. 23. 19:38
 12/14 anonim ***** válasza:
Falusi? Általában a vidéken felnőtt emberekre jellemző, hogy ennyit számít a mások véleménye, mert abban szocializálódtak, hogy kétezer ember lesi, mit csinál a másik, és ha nem köszönsz a Mari néninek, az egy hétig pletykaalapot ad. Én is sok mindent azóta értek meg apámban, amióta erre rájöttem.
2021. jan. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
"Tizennégy éves koromban apám annyira ostoba volt, hogy alig bírtam ki a társaságában. Mire huszonegy éves lettem, csodálkozva láttam, mennyit fejlődött hét év alatt." (Mark Twain)
2021. jan. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Igen falusi és sajnos a családomban nagyon jelen van ez a felfogás!:)


"Ki mit gondol"

2021. jan. 24. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!