Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SOS stresszkezelés? Mit tehetek?

SOS stresszkezelés? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Jelenleg nagyon stresszes a munkám, mikor közeledek a munkahelyem felé, érzem hogy kicsire szorul össze a gyomrom, nyom a mellkasom és a pulzusom is felszökik az egekbe. Ilyen stressz mellet képtelen vagyok megfelelően koncentrálni, vétek apróbb hibákat,amitől mégjobban stresszelni kezdek, amitől még nehezebb összeszedetten dolgoznom. Úgy érzem, h az lenne a legegyszerűbb, ha fejbe lőném magam, semmi sincs most rendben, egyszerűen érzem, h be fogok kattanni, meg akarok halni!!! Jönnek a random sírógörcsök, szabadnapjaimon a sötét szobában fetrengek, az ujjaimat véresre rágom,semmi étvágyam nincs. Mit tehetnék???

Jelentkeztem pszichológushoz, de legkorábban hétfőn tud fogadni, addig meg becsavarodok! Nem tudok aludni, nem tudom ellátni az itthoni dolgaim! Nem, akarok már semmit, csak nyugalmat és azt, h senki se szóljon hozzám, h ki se kelljen kelnem az ágyból, ameddig nem akarok!!

Nem a munkahelyemmel van a gond, mielőtt bárki azt írja, h hagyjam ott. Ez az egész vírushelyzet hozta magával a stresszt + fűszerezve a megfelelési kényszeremmel...



2020. nov. 26. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél ki szabadságot ha tudsz, mert teljesen ki vagy merülve és pihenj. Futást, vagy bármilyen sportot tudok még ajánlani, hogy levezesd a stresszt.
2020. nov. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Angel3000 ***** válasza:

Szia! Nyugodj meg, probáld ôssze szedni magadat! Vegyel a Gyógyszertárban nôvènyi nyugtatószert. B vitamin komplesszumot is kellene szedned legalább 8 hónapig. Ez a virus helyzet mindenkit nyomaszt, de muszáj fegyelmezetten vègig csinálnunk az egèszet, - nincs más lehetôsègûnk. Próbald az Elmèdet elfoglalni, hogy ne lovaljad bele magadat ! Jó szressoldó Keresztrejtvèny fejtèse! Túl fogsz jutni ezen a „hullámvôlgyôn“!

Fel a fejjel, - meg tudod csinalni! Nekem mindig irhatsz privátban is! Minden jót!

2020. nov. 27. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Beszélj a háziorvosoddal, ha indokoltnak látja, felírhat valami erre való gyógyszert. Ha jól értem, a stresszes időszak átmeneti, nem hosszú távú (mert az utóbbi esetben pszichiáterhez kéne fordulnod mindenképp). Átmeneti esetben egyáltalán nem hülyeség a gyógyszer, hogy ne csavarodj be.
2020. nov. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Csak addig fog tartani, ameddig a vírussal kell foglalkoznunk...

Szerintem most kb mindenki a falnak menne a munkahelyemen, nem csakak én :(

Félek attól, ha gyógyszert szednék, akkor elnyomna és még nehezebben tudnék koncentrálni, pedig most nagyon nagy a teher és a felelősség rajtam :(

Ha semmi se kavar be, akkor decemberben 2 hét szabira küldenek.

Bízok benne, h hétfőn a pszichológus tud adni valami gyors segítséget, vagy csak annyit, h meghallgat...már az is segítség lenne

2020. nov. 27. 14:55
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, nem csak nyugtató gyógyszerek léteznek, van kifejezett szorongás elleni is. Szóval szerintem érdemes a gyógyszer lehetőségéről legalább megkérdezni a háziorvost, mert ő sokkal jobban ért hozzá mint te vagy egy random internetező.
2020. nov. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos az antidepresszánsok és szorongásgátlók is több hét, mire kifejtik a hatásukat és eleinte inkább fokozzák a szorongást, ami szép lassan fog elmúlni, ahogy kifejti a gyógyszer a hatását. Nagyon félnék szedni, most egy pillanatra se borulhat meg a figyelmem mégjobban. Esetleg a 2 hét szabim alatt kísérletezhetek ezzel, de azért kikérem a pszichológus véleményét is erről. Háziorvos a frontinon és xanaxon kívilül, csak szakorvosi javaslatra írhat ki gyógyszereket, mint pl a szorongásgátlók és antidepresszánsok
2020. nov. 27. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!