Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig mennél el a gyerekedért?

Meddig mennél el a gyerekedért?

Figyelt kérdés

Hol és miért pont ott a határvonal, amit szülőként megtennél a gyermekedért?

Pl.: Meddig mennél el, hogy felvegyék álmai egyetemére? Vagy azért, hogy ne kerüljön börtönbe? Vagy..., hogy megmentsd az életét, mert kell neki egy új szerv?


Köszönöm a válaszokat!



2021. jan. 28. 14:17
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt lányom van. Egyetemi bejutáshoz nem kellett a segítségem, bevallom nem is tudtam volna segíteni. Ez egy olyan dolog amiért mindenkinek egyedül kell megbirkoznia. Börtönbe sosem ment nem is fog, itt nálam nincs "HA" . Az életvitele sem olyan, hogy börtönbe kerüljön. Betegség. Nos, ezt átéltük. 14 éves volt amikor kiderült, hogy a májával komoly bajok vannak. Rész májültetésre volt szüksége. Eszembe sem jutott, hogy nemet mondjak. Sőt a családban minden rokon, nagyszülő, apja, apai nagyszülők, unokatestvérek is mind mentek vizsgálatra, hogy bárki aki alkalmas lenne donornak, az fekszik a kés alá. Nagy örömömre én lettem a legalkalmasabb mint az anyja. Ennek már 16 éve. Ma már egészséges a lányom. Velem sincs gond. Csak egy heg emlékeztet minket arra, hogy mi is történt.

Életemben tettem vagy nem tette dolgokat amiket bánok, de ez az 1 amit soha nem bántam meg. Emlékszem ott, akkor az életemet is feláldoztam volna érte. Nem kellett, és ennek is nagyon örülök.

2021. jan. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
77%
A vadászat - ha nem sport, hanem szakma-es a mentesség nem gyilkosság. Pont ugyanúgy a nőgyógyász se gyilkos, ha abortuszt végez.
2021. jan. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom jelentette a nyomorékja. Aztán összefogott ellene mindenki, és töröltettük a kérdését. Amúgy szerintem láttam már attól a büdös paraszttól kérdést többször is, állandóan a szüleit szapulja, mocskol mindenkit, kommentelőket, stb. Egy ember sincs soha, aki neki adna igazat. Mindig azzal jön, hogy ő kb.egy kisgyerek (17 évesen), ő ezért meghete bármit, minden gyerekbántalmazás, de ő bezzeg minden további nélkül megütheti az anyját... Szerintem ő volt az is, aki a múltkor meg olyat írt, hogy közli a szüleivel, hogy őt tartsák el 18 után egészen addig, amíg a szülei élnek, de ő se dolgozni, se tanulni nem fog.
2021. jan. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

10

Az élvezetből/kegyetlenkedésből valóra gondoltam. :)

2021. jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

#13:

Erős a gyanú már, hogy ez a nyomorult egyenlő azzal a bizonyos Világ Istene nevű YouTube-huszárral, aki szintén azzal pattog, hogy 17 éves és mindenkinek kötelező szembe mennie a szüleivel, mert az a szerencsétlennek a hitvallása, hogy a szülő csak arra jó, hogy elnyomja a gyereket és ne hagyja élni, semmi más. Szilágyi István halálával kapcsolatos videók alá rendszeresen azt firkálta be, hogy a fia jól tette hogy megölte, és nem szabadna börtönbe dobni, mert aki képes megölni a szüleit, az egy hős. Hadd ne mondjam, már szerintem a fél magyar youtube meg akarja találni és összeverni ezt a gyereket.

2021. jan. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
72%

Azért nem egészen azonos súlyú dolgokat soroltál fele. Egyetem teljes mértékben az ő dolga, neki kell érte megküzdenie.


Ha az életéről van szó, szerintem minden szülő a végletekig elmenne, aki szereti a gyerekét.


A börtön témáról meg annyit, hogy a tényleges életfogytosoknál midnig az édesanya az, aki kitart és látogatja őket. Ennyire különleges a kapocs anya és gyermek között.

2021. jan. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Basszus 15-ös, fején találhattad a szöget, akkor azért volt ismerős határozottan a stílusa meg az egész elb*szott gondolkodása valahonnan! Tudtam, hogy valahol láttam már máshol is, nem csak itt Gyk-n futottam bele csomószor. Köszi, így teljesen összeállt a kép, és neked lehet igazad!


Viccen kívül az az alak nagyon gáz és ijesztő, nem szeretnék a környezetében élni. Tuti, hogy nem troll, ősidők óta köpködi a gyűlöletét mindenhova, és büszkén védelmez mindenféle gyilkosokat. Az nagyon rémlik tőle, hogy képes volt a sólyi kislány gyilkosát is bevédeni, hogy minek is csukták le, el kellett volna engedni. O.O Neki az a felfogása, hogy 18 alatt mindenki kisgyerek, és nyugodtan azt tehet, amit akar akárkivel. Borzasztó beteg elme, nem való a társadalomba, és elhiszi, hogy szó szerint mindenki hülye, csak ő a helikopter. A Szilágyi Istvános agymenését már nem láttam hála az Istennek, jobb is. Sokáig megfeledkeztem róla, de mostanra teljesen érthető, miért volt annyira de annyira ismerős valahonnan az elb*szott agymenései.

2021. jan. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
16-os azért nem mindig. Nem minden szülő nyeli le, hogy a gyereke szánt szándékkal ártott másnak!
2021. jan. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez off topic

#15 az a nyomorék még (a vilag istene) olyanokat is írt, talán az egyik Tanulom Magam video alá, hogy ilyen 21-2 eves korig senki se lehet szerelmes, mert az agyában nem indultak még be a kémiai folyamatok. Es komolyan, vagy 50 komment érkezett rá, akik próbálták "felvilágositani" és ő folyton valami hasonlo mondattal akarta bizonygatni az igazát: ...mert az agyában nem indultak még be a kémiai folyamatok...


És tisztára el is hitte, hogy CSAK neki volt igaza.


Tiszta beteg

2021. jan. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
18, van kivétel, de a legtöbb továbbra is tartja a gyerekével a kapcsolatot. Jó példa erre a kulcsi gyilkos: az anyja vacillál ugyan, de nyilatkozta már azt is, hogy visszafogadná, ha kiengedik a megfigyelő intézetből. Pedig megölte a fél családot.
2021. jan. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!