Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlreagáljuk vagy jogosan áll...

Túlreagáljuk vagy jogosan áll a cirkusz a családban?

Figyelt kérdés

Szóval azzal kezdeném, hogy engem a szüleim 2 éves koromban elhagytak és a mamán nevel. A bátyám felesége terhes lett 2 évvel ezelőtt és azóta anya (vagyis a mamám) elég szurkálódó. Többször beleszólt a magánéletükbe, a házasságukba, gyereknevelésbe. Természetesen a tanács nem probléma, viszont ő rá akarja erőltetni az emberre a dolgokat. Ez a kettejük kapcsolatára nagyon kihat. Igazából én is hibásnak érzem magam, mert amiket anya elmondott nekem, azokat én tovább mondtam, azt hittem ezzel segíteni fogok.

Most nem nagyon járunk ki a bátyámékhoz, mert anya nem szereti a feleségének a családját. Együtt laknak egy nagy házban. Szeretném megoldani ezt a helyzetet valahogy, mert ez így mindenkinek tönkre teszi az életét. Nekem nagyon fontos a család, hogy együtt legyünk, a közös vasárnapi ebédek. Elvileg anyának is fontos, mégis mindig kitalál valamit, hogy ne kelljen ott lenni egy egy ilyen összejövetelnél.

A másik dolog, hogy több ember mondta, hogy vegyem fel a kapcsolatot az apukámmal. Egyre jobban érzem, hogy én is szeretném, készen állok rá, viszont anya szinte biztos biztos, hogy kitagadna a csalásból, ha ez megtörténne. Nem szívleli őt/őket, pont azért ami történt. A bátyám és a családja mondta, hogy ők mindenben mellettem állnak és segítenek amiben tudnak. Szerintetek ez így mennyire működne? Titokban megismerni az igazi apukám, aki talán segíteni is tudna. Köszönöm a válaszokat! :)



2021. jan. 29. 11:18
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

"...amiket anya elmondott nekem, azokat én tovább mondtam, azt hittem ezzel segíteni fogok."


Miért hitted?

A pletyka még soha senkinek nem segített, amellett ha a nagyanyád azt akarta volna, hogy tudják, akkor nekik mondta volna és nem neked!

2021. jan. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem tisztabb lenne mindenkinek a tortenet ha most mamát ittal volna mindenhova ahol a nagymamadra gondolsz. Es azt is tuddni kene hogy o kinek az anyja. Amugy ha apukadnak fontos lett volna a kapvsolattartas nem riadt volna el egyetlen nem-től.

Mamád jól bánik veled? Bátyádat is ő nevelte föl?

2021. jan. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Bocsánat hogy ennyire bonyolultra sikerült. Az igazi anyukámról azért nem beszélek, mert több rokon mondta, például a bácsikám, hogy ő problémás ember. Anyukám egyébként nagyon jól bánik velünk, szinte mindent megad amit lehet, de a bátyám esküvője óta nagyon megváltozott.

A dolgokat azért mondtam el, mert a többiek is látták, hogy van valami baja és tőlem kérdezték, hogy miért viselkedik így

2021. jan. 29. 12:31
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

#13

Akkor még mindig nem tiszta és erre válaszolj légy szíves, hogyha a másik nagyanyád (apád anyja) a szomszédotok, akkor miért is bonyolult a kapcsolattartás?

2021. jan. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Apukám kamionos és más településen lakik
2021. jan. 29. 12:49
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

#15

És akkor mi van?

Soha nem látogatja meg az anyját?

2021. jan. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg érthetetlen. Ha szomszéd akkor eleve néha azért összefutsz vele, tudod keresni. Ha apád kamionos, akkor szintén jár haza, ha annyira akart volna, biztos fel tud keresni. Ha szeretnéd őt látni, mert tényleg szükségét érzed, akkor keresd meg, bár minden sértés és kötekedés nélkül írom, hogy valahol ez nekem érthetetlen. Nem volt jelen az életedben, jóformán egy idegen neked, holott ott laknak a szomszédban (ezen a kamionozás nem változtat). Ha van egy szerető nagyanyád, aki felnevelt, akkor miért ácsingózól egy ilyen ember után?
2021. jan. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
89%

Jól értem, hogy a családban azért áll a cirkusz, mert te előidézted azzal, hogy a többieknek (ez nem tudom kiket takar) visszamondtad, amit anyád/nagyanyád neked bizalmasan elmondott?

Gyakorlatilag kitálaltad a véleményét másoknak, akiknek nem volt szándékában elmondani.

Elárultad és kiszolgáltattad azt, aki felnevelt, holott a lelencbe is adhatott volna, mert nem volt veled szemben semmi kötelezettsége.

Hát, mit is lehetne ezek után mondani neked?

Nem tudom! Ami elhangzott,már nem lehet visszaszívni.

Legfeljebb annyit tanácsolnék, hogy ne kevergesd tovább a szart, ne szövetkezz a bátyád újonnan jött rokonságával az anyád/nagyanyád háta mögött és szállj ki a felnőttek dolgaiból!

2021. jan. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
76%
Jó, szerintem nem ez a gyerek hibás leginkább, hanem az a hülye környezet, ami arra uszítja, hogy vegye fel az apjának nevezett spermadonorral a kapcsolatot. Mi jogon uszítják? Ezt a gyereket elhagyták, az apja meg ha akarta volna megkeresi, ott lakik a szomszédban a másik nagyanyával együtt. Ki az az utolsó barom, aki elhagyott gyereket arra beszél rá, hogy keresse meg azt, aki sz.rt rá a fejére kétéves kora óta? Megjegyzem, ez a nagymama felé valóban árulásnak hathat. Itt elsősorban a környezet a sz.rkavaró, ami hergel egy bizonytalan tinit. Ilyen környezettel ennek a lánynak nincs szüksége ellenségekre. Kérdező, sose hagyd, hogy mások uszítsanak és belebeszéljenek az életedbe kéretlenül!
2021. jan. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
92%

Nem lehet, hogy azért lett szurkálódó, mert visszajutott hozzá, amiket mondanak róla, meg, hogy arra buzdítanak, hogy keresd meg azt a pasit (nem, nem fogom apának írni az ilyet, az sértő az igazi apákra nézve)? Ha én a helyedben lennék, max. annyi érdekelne, hogy van-e valamilyen genetikai betegség azon az ágon, amiről jó, ha tudok. Ezt jelezném a mamámnak, hogy csak ennyi érdekel, ne féljen, nem fogom őt lecserélni senkiért, mert ő nevelt fel, és ezt senki nem veheti el tőle. Ott lakik a másik nagyanyád meg a fia a közeledben, itt még tényleges kapcsolatfelvételről se beszélhetünk, hiszen szomszédok vagytok, a szomszédok meg alapból találkoznak. Ha akartak volna idáig, akkor megtalálják a módját, hogy megismerjenek téged.


Bár tiltani nem jó, de képzeld bele magad egy picit a mamád helyébe! Szeretnél, nevelnél, törődnél valakivel hosszú éveken át, aki később olyan ember után kezd el vágyakozni, aki úgy elhagyta korábban, mint egy szemetet, és még a környezet is azt traktálná a gyerekre, hogy de keresd meg, keresd meg. Legyél őszinte, hogy neked se esne jól!

2021. jan. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!