Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlreagáljuk vagy jogosan áll...

Túlreagáljuk vagy jogosan áll a cirkusz a családban?

Figyelt kérdés

Szóval azzal kezdeném, hogy engem a szüleim 2 éves koromban elhagytak és a mamán nevel. A bátyám felesége terhes lett 2 évvel ezelőtt és azóta anya (vagyis a mamám) elég szurkálódó. Többször beleszólt a magánéletükbe, a házasságukba, gyereknevelésbe. Természetesen a tanács nem probléma, viszont ő rá akarja erőltetni az emberre a dolgokat. Ez a kettejük kapcsolatára nagyon kihat. Igazából én is hibásnak érzem magam, mert amiket anya elmondott nekem, azokat én tovább mondtam, azt hittem ezzel segíteni fogok.

Most nem nagyon járunk ki a bátyámékhoz, mert anya nem szereti a feleségének a családját. Együtt laknak egy nagy házban. Szeretném megoldani ezt a helyzetet valahogy, mert ez így mindenkinek tönkre teszi az életét. Nekem nagyon fontos a család, hogy együtt legyünk, a közös vasárnapi ebédek. Elvileg anyának is fontos, mégis mindig kitalál valamit, hogy ne kelljen ott lenni egy egy ilyen összejövetelnél.

A másik dolog, hogy több ember mondta, hogy vegyem fel a kapcsolatot az apukámmal. Egyre jobban érzem, hogy én is szeretném, készen állok rá, viszont anya szinte biztos biztos, hogy kitagadna a csalásból, ha ez megtörténne. Nem szívleli őt/őket, pont azért ami történt. A bátyám és a családja mondta, hogy ők mindenben mellettem állnak és segítenek amiben tudnak. Szerintetek ez így mennyire működne? Titokban megismerni az igazi apukám, aki talán segíteni is tudna. Köszönöm a válaszokat! :)



2021. jan. 29. 11:18
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
31%
Ha szeretnél apukáddal kapcsolatot felvenni, akkor tedd meg. Ez alapvető jogod. Ha "anyukád" ezért megharagszik azt nem jól teszi, hanem el kellene fogadnia. Teljesen rendben van, hogy szeretnél vele találkozni.
2021. jan. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
91%
Ne apukázzuk már azt, aki gyereket csak csinálni tud, majd lelépni!
2021. jan. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
65%
Joga van, de szerintem van benne némi empátia is a mamája felé! A mama helyében én bizony csalódásnak venném, hogy olyan emberrel akar összeborulni, aki sz.rt a fejére és úgy elhagyta, mint a szemetet. Miért fut ilyen ember után? Egyértelműen nem tagadnám ki, szeretném, de hatalmasat csalódnék...
2021. jan. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
34%

Ne felejtsük már el hogy egy ember identitásának a szülők szerves részei. Akarmilyenek is, természetes a vágy, hogy legalább megismerje őket az ember.

A mamától nem szép, hogy érzelmileg zsarolja a kérdezőt. (Megharagszik ra ha fölkeresi az apját, ha a másik nagyanyjával szóba áll, stb.) A gyerek nem akar csak a mamához láncolódni, szeretné a többi családtaggal is tartani a kapcsolatot. A mama féltékeny mindenkire, elmarja a menyét is a háztól, árkot ás fivér és nővér között.

Az rendben van hogy fölnevelte a két gyereket, ám ez nem volt kötelező, és nem várhatja el hogy a két gyerek mindenkivel megszakítsa a kapcsolatot aki neki nem tetszik. Ha kamionos az apa, akkor mégse börtöntöltelék, mi baja lehet a kérdezőnek, ha megismeri. Legalább megértheti, elfogadhatja, mi miért történt,kérdéseket tehet föl, feldolgozhatja, elengedheti. Nem egészséges ilyen kérdésekből tabut csinálni. Jó ember a mama, hogy felnevelte őket, de ugyanakkor egy féltékeny zsarnok is.

2021. jan. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem sok rosszat belelátsz abba a mamába. Túl kevés konrkétumot tudunk, a féltékeny zsarnok, elmaró, árokásó, ezek elég komoly szavak.


Az a pasi viszont ténylegesen elhagyta a kérdezőt, tehát semmi kapcsolattartásról nem beszélhetünk, összesen amit tudunk, hogy majd' 20 év alatt egyszer, ha érdeklődött a kérdező után. A másik nagymama ott lakik a szomszédban, simán lehetett volna kapcsolat, ha akarják. Szerintem egyértelmű, hogy a kérdező lát bele többet, és túl naivan látja azokat az embereket.


Alapesetben persze szerves részei, de nagyon sok "apja" által elhagyott ismerősöm pont, hogy úgy gondolja, hogy a szeme elé ne kerüljön az a pasas. Valahogy mégiscsak kifejlődött az identitásuk. Engem aki egyszer eldob, az eldob végérvényesen. Onnantól zéró érintkezés.

2021. jan. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
56%
Az a lepontozó 50%-os igazán leírhatná, miért értékel le minden értelmes hozzászólót...
2021. jan. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
77%
24es vagyok. Azzal egyetértek, hogy hunyó az apa. Ez nem vitás. A történetben nem is ő érdekel. Egyszerűen kell az egészséges személyiségfejlődéshez, pláne ilyen múlt mellett, hogy a kérdező őszintén szembe tudjon nézni ezekkel az emberekkel és saját jogan megbocsásson vagy ne bocsásson meg. Az ő dolga, az ő döntése. Hogy most a hisztis mama miatt titkolózni kell meg lelkifurdalást kell érezni mert szóba akar állni a családdal,legyen az az apja családja, vagy a bátyja új családja, ez aránytalanul nagy és értelmetlen teher egy kamaszon. Nem lenne szabad a családon belül titkolózni meg eltiltani egymástól embereket, bűntidatot keltve egy 17 évesben. Majd mindenki eldönti saját jogán hogy kivel akarja tartani a kapcsolatot. Jelen helyzetben a mama okozza a legtöbb feszültséget, és nem engedi begyógyulni a sebeket. Pedig a kérdezőnek erre jogos igénye lenne.
2021. jan. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
0%
26os:mert nem ért velük egyet. Talán joga van a saját véleményéhez anélkül hogy neked magyarázkodnia kéne? Milyen emberek vannak te jó Ég.
2021. jan. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
65%
Mit jó Egezel? Ha véleménye lenne talán kifejetené. Igazán hasznos, értelmes, elgondolkodtató válaszokat pontozott le ész nélkül. Ha nem ért velük egyet, talán kifejthetné, hogy miért nem és miben más a véleménye.
2021. jan. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%
Neked nem kell itt bíróságot játszani mert nem vagy itt senki.
2021. jan. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!