Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlreagáljuk vagy jogosan áll...

Túlreagáljuk vagy jogosan áll a cirkusz a családban?

Figyelt kérdés

Szóval azzal kezdeném, hogy engem a szüleim 2 éves koromban elhagytak és a mamán nevel. A bátyám felesége terhes lett 2 évvel ezelőtt és azóta anya (vagyis a mamám) elég szurkálódó. Többször beleszólt a magánéletükbe, a házasságukba, gyereknevelésbe. Természetesen a tanács nem probléma, viszont ő rá akarja erőltetni az emberre a dolgokat. Ez a kettejük kapcsolatára nagyon kihat. Igazából én is hibásnak érzem magam, mert amiket anya elmondott nekem, azokat én tovább mondtam, azt hittem ezzel segíteni fogok.

Most nem nagyon járunk ki a bátyámékhoz, mert anya nem szereti a feleségének a családját. Együtt laknak egy nagy házban. Szeretném megoldani ezt a helyzetet valahogy, mert ez így mindenkinek tönkre teszi az életét. Nekem nagyon fontos a család, hogy együtt legyünk, a közös vasárnapi ebédek. Elvileg anyának is fontos, mégis mindig kitalál valamit, hogy ne kelljen ott lenni egy egy ilyen összejövetelnél.

A másik dolog, hogy több ember mondta, hogy vegyem fel a kapcsolatot az apukámmal. Egyre jobban érzem, hogy én is szeretném, készen állok rá, viszont anya szinte biztos biztos, hogy kitagadna a csalásból, ha ez megtörténne. Nem szívleli őt/őket, pont azért ami történt. A bátyám és a családja mondta, hogy ők mindenben mellettem állnak és segítenek amiben tudnak. Szerintetek ez így mennyire működne? Titokban megismerni az igazi apukám, aki talán segíteni is tudna. Köszönöm a válaszokat! :)



2021. jan. 29. 11:18
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%
27-es ez érthető. Szerintem itt sok kommentelő jószándékkal figyelmeztette a kérdezőt. A kérdező érzései jogosak és érthetőek, a baj itt abból lehet majd, hogy láthatóan nagyon jóhiszeműen áll ahhoz a pasashoz. Az igaz, hogy a nagymama is lehetne megértőbb, de szerintem ő is csak félti valahol. Még érthető lenne a szitu, ha arról lenne szó, hogy az apja és annak a családja nagyon messzire laknának, de itt a másik nagymama konkrétan szomszéd, ergo ha akarta volna, akkor lenne valamilyen kapcsolat köztük. Szomszédokról lévén szó azért lássuk be, bőven tudtak volna közelebb kerülni egymáshoz az évek alatt, ha lett volna rá szándék. Alapból ha az embernek jófej szomszédja van, már akkor beszélgetsz vele és némileg megismeritek egymást, hát még akkor, ha az a szomszéd konkrétan egy nagymama. Még az se kell, hogy a kérdező lakhelyén a másik nagymamánál, egy településről lévén szó biztos összefutottak spontán egy csomószor. Maximálisan megértem a kérdezőt, de tényleg itt valami nagyon nem korrekt, jobb, ha felkészül egy esetleges csalódásra.
2021. jan. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
68%

Szóval ha valakit megkérdezek, hogy miért pontoz le értelmesen reagáló embereket tömegesen, az neked bíróság. Ó, micsoda intelligencia... A senkit pedig a tükörnek...


Egyébként a kérdezőnek is úgy lenne jobb, ha több véleményt ismerne meg.

2021. jan. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
31-es vagyok. Kérdező, most hogy vagytok? Kicsit jobb már otthon a légkör?
2021. jan. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!