Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem hagyja abba anyám a...

Miért nem hagyja abba anyám a piszkálásomat?

Figyelt kérdés

Most itthon vagyok anyáméknál néhány napot, egyébként már külön élek tőlük. Azt tudni kell rólam, hogy nagyon rendetlen vagyok, a lakásom tiszta dzsuva, de amikor itthon vagyok, alkalmazkodom és rendet tartok a gyerekszobámban és a házban.


Anyám állandóan ilyeneket szólogat be, hogy "Ugye nem kell felmennem kitakarítani a lakást?". Mondom miért kellene? Mi köze van hozzá? Rájöttem, hogy bármennyire úgy adja elő, hogy nem akar nálam takarítani, valójában tudat alatt IGENIS AKAR, mert mártírkodni van kedve, csak én nem engedem neki, és ez frusztrálja.


Ezzel azt éri el, hogy nem fogom velük tartani a kapcsolatot. Miért fáj neki, hogy igénytelen vagyok és teljesen lelakom a saját lakásomat?


26/F



2021. jan. 29. 17:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%
De nem is kell anyura mutogatni felnőtt emberként hogy az ő dolga lett volna. Alap hogy rendet tart az ember. Vagy te soha nem hívsz fel magadhoz senkit, esetleg nem zavar hogy látják milyen módon élsz?
2021. jan. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Én nem mutogatok rá, nekem megfelel a jelenlegi felállás. Te hoztad fel a szülői felelősséget.


"Vagy te soha nem hívsz fel magadhoz senkit, esetleg nem zavar hogy látják milyen módon élsz?"


Nem zavar.

2021. jan. 29. 20:16
 13/15 anonim ***** válasza:
69%

Eljenek a rendetlen emberek.Ha raadasul meg budos is az az igazi.

Tiszta otthon, kellemes konyezet, ugyan minek. Sulyesztobe az ilyen anyakkal.

En nem martirkodom, gyujtom a sok mosatlant a kisfiam kedvere es peneszes kenyeret tartok a zoknis fiokban.

Fo hogy megertjuk egymast.

2021. jan. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az én anyám is hasonló, bár ő inkább azt mondja állandóan, hogy segítene takarítani. Én mondjuk nem mondanám dzsuvásnak a lakásomat, csak nem olyan patikatisztaságú, amit anyám megfelelőnek tart. Szerintem egy kis rendetlenségtől otthonosabb egy lakás, mert látszik, hogy emberek élnek benne, nem robotok.

Ha nálad mondjuk ömlik ki a kukából a szemét, penészes a fal, pókcsaládok vannak a sarkokban és több hónapos romlott kajamaradékok vannak szerteszét az valóban gáz, ezesetben gondolkozz el azon, hogy anyádnak igaza van, jót akar, nem akar egészségkárosító környezetben tudni téged és tanulj meg takarítani ha eddig nem tetted. Ha csak van egy kis állandó rumli, akkor meg engedd el a füled mellett amiket mond, köszönd meg, hogy takarítani akar és utasítsd el. Ez nem akkora horderejű probléma, hogy megszakítsd a kapcsolatot emiatt velük.

2021. jan. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

14

De ürügynek elég jó.

2021. jan. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!