Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám megoldani, hogy...

Hogy tudnám megoldani, hogy láthassam a gyerekemet?

Figyelt kérdés

8 évig voltam házas, amiből született egy gyerek (most 6 éves). A (volt) feleségem még tavasszal elvesztette a munkáját a kovid miatt, a szakmájában nem tudott elhelyezkedni. Azt mondta, hogy tudna menni máshova dolgozni, de nem akar olyan jellegű munkát végezni, amit kínáltak.

Nekem jó a fizetésem, meg tudtunk volna élni belőle hárman. A (volt) feleségem teljesen megváltozott mióta elvesztette a munkáját. Nem volt hajlandó csinálni semmit, nem főzött, nem takarított, abszolút semmit nem csinált otthon, csak tv-t nézett. Boltba sem nagyon járt, a gyereket csak akkor volt hajlandó elvinni oviba ha nagyon muszáj volt, ha pl. sokáig kellett dolgoznom, vagy hamar kellett kezdenem. (Tudtam volna kevesebbet dolgozni, mert nem kötött a munkaidőm, de néha becsúszik egy-egy fontosabb dolog)


A válást először én vetettem fel, még nyáron a feleségem belement.

Még nem mondták ki a válasát. Ahogy számoltam, a gyerektartásból (amit nekem kell fizetni) abból megélnének, de akkor a (volt) feleségem nem fog továbbra sem dolgozni, és attól félek, hogy meghülyül otthon.

Tudtommal általában a nőknek szokták ítélni a gyereket. A volt feleségem nem nagyon akarja, hogy kapcsolatot tartsak a gyerekkel, "mert én rossz hatással lennék rá".


Már külön élünk Augusztus óta, azóta egyszer láttam őket, amikor az utcán véletlen összefutottunk.



2021. jan. 31. 12:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Először is nem tudom hogy számolod a gyerektartast, de az átlag 30-40e, a max 60 szokott lenni, abból nehéz lesz két embernek megélnie.

Látni meg úgy lehet a gyereket, hogy oda mész, ahol laknak és közlöd, hogy akkor most elviszed a Janikát fagyizni

2021. jan. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%
láthatásról nem a feleséged dönt, hanem a bíróság. Megegyezhettek abban is, hogy fele időt nálad tölti. Ha nincs munkája, akkor erre jó az esély. A felügyeleti jogot viszont nem szokták az anyától elvenni, csak ha nagyon indokolt.
2021. jan. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
28%
Hagyd csak magára a gyerekkel, az ilyenek szokták kinyírni a gyereket, aztán magukat. De te érezd jól magad, nehogy lelkiismeretfurdalásod legyen. Nem tünt fel, hogy baromira nincs rendben az asszony? És rá mered hagyni a gyerekedet? Nem depressziós??
2021. jan. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
31%

gyereket csak akkor volt hajlandó elvinni oviba ha nagyon muszáj volt


Eleve csak akkor vihette tavasszal, de ne zavarjon.

2021. jan. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%
Ne hagyd vele a gyereket
2021. jan. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%

A (volt) feleségem teljesen megváltozott mióta elvesztette a munkáját


depressziós. tavasz óta. erre biztosan a válás a megoldás? nem orvoshoz kéne inkább vinni?

2021. jan. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
15%
kamu. még egy 10 éves is jobb történetet talál ki.
2021. jan. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Május közepétől már vinni kellett a gyerekeket oviba.

Nem depressziós. A testvére pszichológus, ő beszélt vele több alkalommal is. Olyan mintha erre vágyott volna, hogy ne kelljen neki csinálnia semmit. Egyszerűen nem használja az agyát, olyan dolgokra mondott igent, amit azelőtt teljesen elutasított.

2021. jan. 31. 13:43
 9/23 A kérdező kommentje:
A gyerektartást pedig úgy számoltam, hogy a fizetésem 1/4 része (25%), abból meg tudnak élni.
2021. jan. 31. 13:47
 10/23 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, te komolyan még az exed is el akarod tartani? Józan bolond lehetsz ne haragudj:-D Tartsál már el engem is légyszi, ígérem cuki leszek :-D
2021. jan. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!