Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám megoldani, hogy...

Hogy tudnám megoldani, hogy láthassam a gyerekemet?

Figyelt kérdés

8 évig voltam házas, amiből született egy gyerek (most 6 éves). A (volt) feleségem még tavasszal elvesztette a munkáját a kovid miatt, a szakmájában nem tudott elhelyezkedni. Azt mondta, hogy tudna menni máshova dolgozni, de nem akar olyan jellegű munkát végezni, amit kínáltak.

Nekem jó a fizetésem, meg tudtunk volna élni belőle hárman. A (volt) feleségem teljesen megváltozott mióta elvesztette a munkáját. Nem volt hajlandó csinálni semmit, nem főzött, nem takarított, abszolút semmit nem csinált otthon, csak tv-t nézett. Boltba sem nagyon járt, a gyereket csak akkor volt hajlandó elvinni oviba ha nagyon muszáj volt, ha pl. sokáig kellett dolgoznom, vagy hamar kellett kezdenem. (Tudtam volna kevesebbet dolgozni, mert nem kötött a munkaidőm, de néha becsúszik egy-egy fontosabb dolog)


A válást először én vetettem fel, még nyáron a feleségem belement.

Még nem mondták ki a válasát. Ahogy számoltam, a gyerektartásból (amit nekem kell fizetni) abból megélnének, de akkor a (volt) feleségem nem fog továbbra sem dolgozni, és attól félek, hogy meghülyül otthon.

Tudtommal általában a nőknek szokták ítélni a gyereket. A volt feleségem nem nagyon akarja, hogy kapcsolatot tartsak a gyerekkel, "mert én rossz hatással lennék rá".


Már külön élünk Augusztus óta, azóta egyszer láttam őket, amikor az utcán véletlen összefutottunk.



2021. jan. 31. 12:41
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Nem, de tudtommal a gyerektartás az egy fix százaléka a fizetésemnek.
2021. jan. 31. 15:45
 12/23 anonim ***** válasza:
88%
Nem, nem fix százaléka a fizetésednek. Maximum a jövedelem 50%-a lehet, de ez nem jelenti azt, hogy anno is lesz. 50.000-nel több tartásdíjat egy gyerekre csak kirívó esetben itelnek meg, pl ha a gyerek tartos beteg
2021. jan. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
82%
Miért nem kéred a bíróságon, hogy hozzád helyezzék el?
2021. jan. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
66%
Mert nem fogják elhelyezni nála. Kérheti, de ritkán történik igy. A gyerektartásnak pedig a nevében benne van, hogy a gyerek szükségleteit kell hogy kielégitse. Ő adhat amúgy amennyit akar
2021. jan. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
78%
Te még az asszonyt is el akarod tartani? Ne légy balf@sz
2021. jan. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
80%
Szegény gyerek... Egy lusta, egésznap tévé előtt heverésző anyát lát. Azért egyébként próbáltatok állást keresni?
2021. jan. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Szerintem nem nagyon keres, de a szakmájában nem biztos, hogy el tudna helyezkedni amég a járvány tart.

Én próbáltam neki keresni valami otthonról végezhető munkát, (még nyáron) hogy legalább használja az agyát, de nem találtam olyat ami jó lenne neki, meg úgy látom, hogy elvan így. Nem nagyon akar kitörni ebből a helyzetből.

Reménykedek benne, hogy a testvére valamivel meg tudja győzni, hogy így nem jó.

2021. jan. 31. 19:34
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
En egy ket gyermekes anyuka vagyok. Sokkal jobban kellene ragaszkodnod ahhoz, hogy a gyermeket lathasd, amig nincs birosagi dontes akkor is. Errol o egyedul nem donthet addig. Egyszer lattad honapok ota??? Megdobbento. Hogy hianyozhatsz annak a kisgyereknek, aki nem erti hova tunt az apja. Inkabb ezen kellene igyekezni, ez lenne most a legfontosabb es legsurgetobb...egy eletre serulhet a gyermek.
2021. jan. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
59%

Szegény feleségednek problémája akadt, te meg egyből válsz.Jóban rosszban mi?Véletlenül se megoldani kéne...

A rokon pszichológus meg nem jó, nem fog megnyílni előtte, ezt a rokon is tudhatná.

Jobb is ha hagyod a feleségedet, majd magára talál és lesz valaki aki mellette áll a bajban is.Nem csodálom hogy kivan tőled..

2021. febr. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Remélem én is, hogy talál valakit. Rosszat nem kívánok neki.

Máshogy nem tudtam volna rákényszeríteni, hogy elmenjen dolgozni. (Így se dolgozik, de legalább főz, meg takatít, meg elviszi a gyereket oviba, csinál valamit. Nem egész nap tv-t néz)

2021. febr. 1. 16:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!