Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszaengednéd a lakhatási...

Visszaengednéd a lakhatási gondokkal küzdő gyermeked ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Az első kapcsolatomból származó gyermekem dolgozik évek óta, jól keres (nem bejelentett helyen van), csak az albérleteivel van gond folamatosan.

4 éve épp albérletet keresett, amikor a feleségemmel közös lakást vettünk, mert jött a második baba és a korábbi lakásunk kicsi lett volna. Ekkor a gyermekem kérte lakhatna-e nálunk. Igent mondtunk, de csak 1 évre, mert hát felnőtt, eddig se velem élt, meg a lakás se akkora, hogy hosszabb távon ez élhető legyen.

Sajnos azonban sok baj volt vele és fél év után a feleségem azt mondta ha nem pakol össze egy hétvége alatt, akkor az utcára fogja kidobálni a ruháit. (A sok baj a rendetlenségen és koszon kívül a szobában cigizés, drogozgatás, és néha napokra eltűnés volt.)


Most a feleségem előállt azzal, hogy ha vége lesz végre a jarványnak, akkor az egyik szobát kiadhatnánk egy diáklánynak. Nekem viszont eszembe jutott szegény felnőtt gyerekem, aki épp újra albérletet keres és mondtam, akkor ő jöjjön vissza had élvezzen elsőbbséget. Sajnos a feleségem kiakadt, hogy mit képzelek magamról a gyerekem semmit nem változott, drogos, link alak. Én nem értem hogyan lehet ennyire szívtelen, hogy inkább egy vadidegennek kiadna egy szobát, mint egy családtagnak segítene. Igyekeztem megnyugtatni, hogy tiszta a gyerek már, csak még a rendőrségtől nem kapta vissza a lefogalt telefonját (rosszkor volt rossz helyen egy rendőrségi rajtaütéskor, biztos nincs köze semmilyen bűntényhez, én hiszek neki).

Kicsit azonban elbizonytalanodtam.


2021. febr. 1. 22:34
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
91%

ilyen idétlen kamut


tele van ellentmondással


a feleséged meg diáklányt akar odavinni :D


a diáklánynak meg minden vágya egy családhoz költözni ahol kisgyerek van :D

2021. febr. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
56%

1. Neked a negy eves gyereked erdekeit kellene elsosorban szem elott tartani. Tehat ha drogozik, cigizik, akkor semmikepp. A felesegeddel sem kell a folosleges feszko, szinten a kisgyerek erdekeben.

2. Ha megis befogadnad csak negativ drog teszttel. Ez nem olyan nagy dolog megcsinaltatni.

3.Meg egy kerdes. Akik szerint a fu nem nagy dolog...persze..es ha befuvezve tortenik valami a kisgyerekeddel? Megeri?


A legjobb dontes a teszt szerintem. Ha nem megy bele meg drogozik..

2021. febr. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
50%
12-füveztél te már? Vagy láttál olyat ,aki igen? Kis szédülés, de Semmi különös. Ellenben az orvos által felirt izomlazitóba mejdnem beledöglöttem.A cigi meg a legtöbb családba jelen van (pont a szülők szívják általában)
2021. febr. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
39%
#12. Soha senkivel nem történt még semmi füvezés közben.
2021. febr. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
23%
A saját gyerekem mindenképp vissza engedném. Nem értem, hogy lehet ilyesmin elgondolkodni.
2021. febr. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
20%

Kedves válaszolok többsége! A kérdezo feleségének nem saját gyermeke a kérdező gyermeke.


Tehát olyat miért írtok, hogy a saját gyereket visszaengedne? A kérdező az apja. Ő visszaengedne.

2021. febr. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
74%
Ezért nem jövünk össze olyannal, akinek van gyereke... Tanuljátok már meg.
2021. febr. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
63%

Aha, dolgozik, jól keres, de nem bejelentett helyen? Bocs, én se költöztetnék be egy dealert, ha fű, ha keményebb cucc. Jó lesz, amikor jönnek házkutatásra meg lefoglalni mijdent, ami mkzdítható. Vagy a vevők az anyagért.

Hülye vagy, ha nem látod a tényeket. A gyerekeddel nem lehet együtt élni, alapvető szabályokat se tartott be, ez azért csak úgy nem változik meg. Nincs "bejelentett" munkája. Valamiért kiteszik minden lakásból. Véletlen gondjai akadnaj a zsarukkal (mással miért nincs ilyen?) Bocs, de a fiad rendesen benne van a szarban még most is, segítség kell neki.de én se engedném egy normális családba, még ha a közös felnőtt gyerek lenne se (bár akkor azért elgondolkodnék hol is szúrtuk el ennyire).

Ja és nyilván le vagytok égve, ha ki kell adni egy szobát. A fiad beleadna annyit a közösbe mint egy bérlő?

2021. febr. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
56%

?? Milyen dealert??? :D

Hol olvastál Te ilyet?

2021. febr. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
63%
"évek óta, jól keres (nem bejelentett helyen van)" Hát ez nagyon törvényes meló lehet....
2021. febr. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!