Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszaengednéd a lakhatási...

Visszaengednéd a lakhatási gondokkal küzdő gyermeked ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Az első kapcsolatomból származó gyermekem dolgozik évek óta, jól keres (nem bejelentett helyen van), csak az albérleteivel van gond folamatosan.

4 éve épp albérletet keresett, amikor a feleségemmel közös lakást vettünk, mert jött a második baba és a korábbi lakásunk kicsi lett volna. Ekkor a gyermekem kérte lakhatna-e nálunk. Igent mondtunk, de csak 1 évre, mert hát felnőtt, eddig se velem élt, meg a lakás se akkora, hogy hosszabb távon ez élhető legyen.

Sajnos azonban sok baj volt vele és fél év után a feleségem azt mondta ha nem pakol össze egy hétvége alatt, akkor az utcára fogja kidobálni a ruháit. (A sok baj a rendetlenségen és koszon kívül a szobában cigizés, drogozgatás, és néha napokra eltűnés volt.)


Most a feleségem előállt azzal, hogy ha vége lesz végre a jarványnak, akkor az egyik szobát kiadhatnánk egy diáklánynak. Nekem viszont eszembe jutott szegény felnőtt gyerekem, aki épp újra albérletet keres és mondtam, akkor ő jöjjön vissza had élvezzen elsőbbséget. Sajnos a feleségem kiakadt, hogy mit képzelek magamról a gyerekem semmit nem változott, drogos, link alak. Én nem értem hogyan lehet ennyire szívtelen, hogy inkább egy vadidegennek kiadna egy szobát, mint egy családtagnak segítene. Igyekeztem megnyugtatni, hogy tiszta a gyerek már, csak még a rendőrségtől nem kapta vissza a lefogalt telefonját (rosszkor volt rossz helyen egy rendőrségi rajtaütéskor, biztos nincs köze semmilyen bűntényhez, én hiszek neki).

Kicsit azonban elbizonytalanodtam.


2021. febr. 1. 22:34
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:

A kérdéstől jól eltért az itt kibontakozó párbeszéd. Nem baj, érdekes. Nekem is van hozzá meglátásom.

Sajnos ez a gyerek régóta problémás, de nem volt rálátásom. Az édesanya beadta bentlakásos középsuliba (már nem éltúnk együtt). Felnőttként jött vissza hozzám, miután az anyjával és a párjával (a gyerekem a sajat párjával) összeveszett. Később tudtam meg, hogy drog miatt. A feleségem rendes nő, segíteni akart, pozitívan állt hozzá. Én nem emlegettem a gyerek drog miatti összeveszéseit, mert én is úgy gondoltam a füvezés az nem olyan vészes, mi is csináltuk fiatalként a fősulin. A feleségemtől azért nem vartam volna el, hogy egy felnőtt gyerek miatt ne kezdjen velem :-/, szerencsére nem adtak neki mások ilyen tanácsokat. Nem tudom csak amiatt, mert széthullik egy család, miért kellene minden gyereknek alkoholba és drogba fojtania a bánatát, de ezzel nem azt állítom, hogy van egyértelműen hibás szülő vagy gyerek.

Én sajnálom a gyerekem, szeretem, jó lenne segíteni rajta, akár csak egy szobával is és nem egy idegenen. (Ez utóbbit úgyse engedem.) Az elmúlt években is segítettem pénzzel, tanáccsal, ha kellett költöztettem. Viszont miatta elveszíteni a házasságom és a 4 éves gyerekem, nem biztos, hogy nyereség lenne. (Már ha a visszaengedése balul sülne el, igaz nem tudom miért kellene negatívnak lennem.)

2021. febr. 3. 14:29
 42/45 anonim ***** válasza:
75%
Szóval jól keres a nem bejelentett munkájával, de pénzzel segíttetted. Adtatok neki egy év esélyt, bebizonyította hogy összeférhetetlen, de rászabadítanád a négy éves gyerekedre. Á, nem kamugyanús. csöppet sem.
2021. febr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
82%

Ha visszaengeded, akkor számíts rá, hogy a feleséged el fog hagyni - teljesen jogosan.


És nem, én sem engednék vissza egy fekete munkákból élő, drogozó, problémás embert az életembe, ha a gyerekem, akkor sem (nyilván OKKAL dobálják ki az albérleteiből ;)

Szeretem, és segítek neki új albit keresni, de abba a házba nem jönne, pont.

2021. febr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy ha ez mégis igaz, akkor piszkosul a nejednek van csak józan esze a családban. Kell a pénz, de nem engeded kiadni a szobát. Van egy pici gyereked, de egy egyértelműen veszélyes embert, akinek most is rendőrségi ügye van, lazán a közelébe engednél. Mert ugye a híres "vérségi kötelék" Hát az szar se jelent ha veszélyezteti a családomat.
2021. febr. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
0%
44- " Mert ugye a híres "vérségi kötelék" Hát az szar se jelent ha veszélyezteti a családomat." - a vérségi kötelék maga a család.Neked se kéne gyerek.
2021. febr. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!