Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszaengednéd a lakhatási...

Visszaengednéd a lakhatási gondokkal küzdő gyermeked ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Az első kapcsolatomból származó gyermekem dolgozik évek óta, jól keres (nem bejelentett helyen van), csak az albérleteivel van gond folamatosan.

4 éve épp albérletet keresett, amikor a feleségemmel közös lakást vettünk, mert jött a második baba és a korábbi lakásunk kicsi lett volna. Ekkor a gyermekem kérte lakhatna-e nálunk. Igent mondtunk, de csak 1 évre, mert hát felnőtt, eddig se velem élt, meg a lakás se akkora, hogy hosszabb távon ez élhető legyen.

Sajnos azonban sok baj volt vele és fél év után a feleségem azt mondta ha nem pakol össze egy hétvége alatt, akkor az utcára fogja kidobálni a ruháit. (A sok baj a rendetlenségen és koszon kívül a szobában cigizés, drogozgatás, és néha napokra eltűnés volt.)


Most a feleségem előállt azzal, hogy ha vége lesz végre a jarványnak, akkor az egyik szobát kiadhatnánk egy diáklánynak. Nekem viszont eszembe jutott szegény felnőtt gyerekem, aki épp újra albérletet keres és mondtam, akkor ő jöjjön vissza had élvezzen elsőbbséget. Sajnos a feleségem kiakadt, hogy mit képzelek magamról a gyerekem semmit nem változott, drogos, link alak. Én nem értem hogyan lehet ennyire szívtelen, hogy inkább egy vadidegennek kiadna egy szobát, mint egy családtagnak segítene. Igyekeztem megnyugtatni, hogy tiszta a gyerek már, csak még a rendőrségtől nem kapta vissza a lefogalt telefonját (rosszkor volt rossz helyen egy rendőrségi rajtaütéskor, biztos nincs köze semmilyen bűntényhez, én hiszek neki).

Kicsit azonban elbizonytalanodtam.


2021. febr. 1. 22:34
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
90%
Hm érdekes, mi nem ismerjük őt, de ennyi infóból én is arra szavazok, hogy sárosabb, mint gondolod. Te szeretnéd segíteni az ok, de ha van rendes keresete akkor miért is kéne hozzátok költöznie? Nyilván nem fogja neked elmondani, hogy mennyire sáros, és a telefonját is véletlen foglalta le a rendőrség...
2021. febr. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
52%

Jézusom, nem ez volt a kérdés(hogy mennyire sáros a fia) .Koncentráljatok.

Azt meg hagyjuk a rendőrségre. De az azért érdekelne, hogy ezek a másodszor, harmadszor házasodott papucsok puszta konfliktuskerülésből képesek megtagadni a saját gyerekeiket, akik ÖRÖKKÉ a kölykeik lesznek, a jelenlegi neje meg ki tudja meddig lesz a képben. Mellesleg ha felnő a legifjabb csemete és hasonló szituba keveredik, remélem anyucija őt is kivágja az ajtón. Bár erre nem vennék mérget.Szóval szerencsétlen puncimegvonástól rettegő papucsok , gondoljátok át mit is jelent a VÉRSÉGI kötelék.

2021. febr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
67%

32-es jössz itt s vérségi kötelékkel, na de akkor most ki segít kinek? A kérdező meg van szorulva anyagilag, a fiának meg kéne a hely, eddig megoldhatónak tűnik a dolog, csak hogy már egyszer ki kellett rakni, mert rendetlen, bagózik a lakásban és ki tudja milyen kétes ügyei lehetnek. De tudod mit akkor tegye próbára: költözzön vissza, de 2 figyelmeztetés után repül újra.

Mondjuk nem tudom belegondolt-e az asszony, hogy egy idegen beköltöztetése a kisszobába mivel jár. Látja az életed, közös a fürdő, a konyha, egy jót fingani se tudsz a saját lakásodban. Viszont neki a fiú is egy idegen, ráadásul már egyszer meggyűlt vele a baja.

2021. febr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
61%

Majdnem korrekt, amit írsz, 33. A vége nem stimmel nekem: miért is tekintené idegennek a nő a srácot? Ha pár évvel korábban jönnek össze, még a nevelőanyja lenne. A pasival járó csomag. Nem vérszerinti, de nem is idegen.

Igaza volt egy előző kommentelőnek, aki valami olyasmire célzott, hogy ha nem akarsz függelékeket, ne kezdj elválttal, akinek gyerekei vannak.

2021. febr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként a válaszok víztisztán megmutatják a családi kapcsolatok torzulásait. Alig van, akinek jól működő családja van és a legrosszabb az, hogy sokan csak néznek bambán, hogy de miért nem sikerül ez nekik? miért nem működik? És mikor felnőnek viszik tovább a torzult mintákat a saját gyerekeikre.Siralmas.
2021. febr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
35%

#35, és a legrosszabb az, hogy sokan csak néznek bambán, hogy de miért nem sikerül ez nekik? miért nem működik?


jajaja. és vádlón dugják a mutatóujjukat a drogos kölykük felé: minden a te hibád!!

nem, nem a szar családdinamika, a rossz kommunikáció, a széthulló családok, az újraházasodó anyák-apák, a 20 évvel fiatalabb féltestvérek...

2021. febr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
54%
Hogyne, ezen az oldalon megszoktuk, hogy mindig minden a szülő hibája, sohasem a FELNŐTT emberé aki fa.szságot csinál.
2021. febr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
50%

36-sajnálom, ha itt senki nem érti az iróniát. Én zöld kezet adtam neked, de ez nem sokat segít itt.

37- én hozzászoltam itt párszor, utoljára a 34, 35 is az enyém. Fentebb már irta, hogy közel 60 éves vagyok. Nem a hülyegyerek, aki mutogat a szüleire. Én is szülő vagyok ,3 már felnőtt gyerekkel.És sajnos mégis ilyen szarnak látom a helyzetet. A nagyobb baj, hogy amíg nem értik meg az emberek a család fogalmának és működésének a lényegét, addig ebben az országban nem fog jó irányba változni semmi.

2021. febr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
0%
Nem volt abban a válaszban semmi irónia.
2021. febr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
64%
Ha egyedül élnék, adnék neki egy lehetőséget. De ilyen előzmények után abba a háztartásba, amelyikben egy kiskorú gyereket nevelek, nem engedném be az egyébként magát eltartani képes felnőtt gyerekemet, mert potenciális veszélyforrás. Ez a házastárstól független dolog, ha a saját kicsi gyerekemet egyedül nevelném, a volt drogos felnőtt gyerekem nem jöhetne. Ha meg is változott, a drogos körök nem engedik egykönnyen, keresik a volt kuncsaftokat, bosszúból belekeverik valamibe, vagy épp a családján állnak bosszút. A rendetlen, szobában cigarettázó, bejelentett állással nem rendelkező testvér meg nem az a példa, amit a kicsi gyerekem közvetlen közelében szívesen látnék nap mint nap.
2021. febr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!