Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszaengednéd a lakhatási...

Visszaengednéd a lakhatási gondokkal küzdő gyermeked ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Az első kapcsolatomból származó gyermekem dolgozik évek óta, jól keres (nem bejelentett helyen van), csak az albérleteivel van gond folamatosan.

4 éve épp albérletet keresett, amikor a feleségemmel közös lakást vettünk, mert jött a második baba és a korábbi lakásunk kicsi lett volna. Ekkor a gyermekem kérte lakhatna-e nálunk. Igent mondtunk, de csak 1 évre, mert hát felnőtt, eddig se velem élt, meg a lakás se akkora, hogy hosszabb távon ez élhető legyen.

Sajnos azonban sok baj volt vele és fél év után a feleségem azt mondta ha nem pakol össze egy hétvége alatt, akkor az utcára fogja kidobálni a ruháit. (A sok baj a rendetlenségen és koszon kívül a szobában cigizés, drogozgatás, és néha napokra eltűnés volt.)


Most a feleségem előállt azzal, hogy ha vége lesz végre a jarványnak, akkor az egyik szobát kiadhatnánk egy diáklánynak. Nekem viszont eszembe jutott szegény felnőtt gyerekem, aki épp újra albérletet keres és mondtam, akkor ő jöjjön vissza had élvezzen elsőbbséget. Sajnos a feleségem kiakadt, hogy mit képzelek magamról a gyerekem semmit nem változott, drogos, link alak. Én nem értem hogyan lehet ennyire szívtelen, hogy inkább egy vadidegennek kiadna egy szobát, mint egy családtagnak segítene. Igyekeztem megnyugtatni, hogy tiszta a gyerek már, csak még a rendőrségtől nem kapta vissza a lefogalt telefonját (rosszkor volt rossz helyen egy rendőrségi rajtaütéskor, biztos nincs köze semmilyen bűntényhez, én hiszek neki).

Kicsit azonban elbizonytalanodtam.


2021. febr. 1. 22:34
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
36%
Tök mindegy, bejelentett meló, vagy sem, ez csak a munkáltatót minősiti. Azért mert elszív néha 1-1 füves cigit, nem díler. Csak sok itt a vén h.lye, akinek fingja nincs a fűről. Van Orvosi marihuánának nevezett változata is, ami legális, a doki írja fel receptre. Az itt kommentelők többségének nem való gyerek ezzel a hozzáállással. Ne a CSOK miatt csinálj gyereket, hanem azért, hogy legyen kin kiélned a GONDOSKODÁSI ösztöneidet. Sokan megbsznák itt az anyjukat is 2 forintért - ha már a bajban lévő gyerekedtől is pénzt kérnél a lakhatásért. Egy idegenen is segitek, ha kell. Pénzért odavenni, az nem segitség, hanem üzlet. Rezsibe besegithet, de én nem venném el a pénzét ,azért mert befogadom. Gyűjtse csak össze,fog az kelleni neki.
2021. febr. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
59%
Jaj, a kis drogos hogy nyomja a füves propagandát.
2021. febr. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
34%
22- tévedsz, én a kevésbé vén h.lyék közé tartozok, 57 éves nő (többgyerekes anya)vagyok, aki életében 2x szívott ilyet. (és nem iszok, nem dohányzok)
2021. febr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
63%

Hiába, Magyarország 1 millió alkoholista országa, az alkohol pedig olyan kemény drog mint a heroin...

A fűnél sokkal komolyabb.

Ezek tények.

Ezt a Harvardon meg az Oxfordon tanuló és kutató tudósok állapították meg, nem olyan sarlatánok akik szerint a 10 parancsolat betartásával elkerülhető minden betegség.

Aki füvezik néha, az még nem biztos, hogy egy “kis drogos”...


És Magyarországon rengetegen dolgoznak sajnos feketén. Ahhoz, hogy 180,000 forintot kifizessen neked egy munkáltató, 300+ ezer forintot kell kiadnia.

Ha feketén alkalmaz, akár csak takarítóként, simán oda adhat 250 ezret is és akkor Ő is spórolt, Te pedig jobban keresel...

Nem megy el sok milliód arra, hogy 70 évesen nyugdíjba mehess, ami az itthoni átlagéletkor felett van.


Szóval azért mert feketén dolgozik, mert a munkáltató nem akar/nem tudna másképpen fizetni, még nem biztos hogy dealer.


Az építőiparban például a szakmunkások, de még a mérnökök nagy része is csak minimális óraszámra van bejelentve és a fizetésük 50-60 százalékát feketén kapják.

2021. febr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
63%

Már megbocsáss értem, hogy a saját véred, de jó nagy link. Egyrészt jól keres, de feketén, ha netán egyszer hitelre lenne szüksége, sehol nem fog kapni, vagyis hozzád fog fordulni.

Másik, hogy az albérleteivel mindig gond van... szerinted miért? Mert ott is ugyanúgy trehány módon élt és kidobták, esetleg nem fizetett.

A feleséged is tett vele egy próbát, nem jött be, egy pici gyerek mellé pedig nem fogadnék be mégegyszer egy ilyen kétes alakot. Én is inkább egy idegennek adnám ki a szobát, bocsi. Ráadásul, fel lehet dobni a diáklánynak, hogy plusz pénzért, esetleg lakbérkedvezményért cserébe néha vigyázhatna a gyerekre .

A gyereked telefonja a rendőrségen van... semmi köze hozzá...na persze... tudom, hogy nehéz elfogadni, de ugyanúgy éli a kétes életét. azért kíváncsi vagyok miből keres jól feketén, ha közben a rendőrséggel is dolga van.... Ébredj fel!

2021. febr. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
45%

25- nem mindenki tervei között szerepel az, hogy eladósodjon. Ne beszéljünk olyasmiről, (hitel pl.) amiről a kérdésben szó sem esett, csak a te agymenésed.

A másik- ha link, ha rossz útra tévedt, akkor ne segitsen neki az apja kimászni a gödörből, hanem hagyja benne a szarban?Inkább egy idegent segitsen?Hány éves vagy? Van gyereked? Azért itt a töbségnek tényleg érdekes elképzelése van a szülő -gyerek kapcsolatról.... "felneveli" olyanná, amilyen (esetleg link) eztán úgy kezeli, mint a legnagyobb ellenségét. Minek az ilyennek gyerek? Ja, hogy az állami támogatásokat felvedd rá?Arra azért jó volt szerencsétlen?(szocpol, csok, gyes, gyed, családi pótlék, stb)

2021. febr. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
73%
Nincs még gyerekem. Már felnőtt vagyok önálló élettel, ha úgy esne számíthatnék a szüleimre, de azért megnézhetném magam, ha visszaélnék a jóindulatukkal.
2021. febr. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
81%

A kérdés kamu, ráadásul az ócskábbik fajtából, de azért néhány gondolat ettől függetlenül:


1)

A gyerekemtől SOHA nem kérnék lakbért!...az más, hogy arányosan beszáll a rezsibe, na de lakbért, az ész megáll!

2)

Ha akkora az anyagi gond, hogy ki kell adni egy szobát, akkor az a "gyerekkel" ha közös, ha nem és ha drogozik, ha nem nincs megoldva.


A többi csak hablaty.

2021. febr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
38%

Nem olvastam el a kommenteket.

Én úgy vagyok vele, hogy senkinek a felnőtt kölykével nem laknék együtt, férjemével sem, sajátommal sem.

2021. febr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

A kerdes nem kamu.

Bemasolok egy linket. A gyerekem is ott volt rosszkor rossz helyen, semmit nem tudtak rábizonyítani és nem is tartóztatták le.

Anyja van, de messze lakik, oda nem tud menni.

Amikor itt lakott, nem kértünk csak pár ezer forintot tőle a rezsibe. Fű és amfetaminok, egyszer kokó volt nála, de azt állítja megváltozott, hogy nem véletlen, hogy nem tartóztatták le. Úgy tudom a lakótarsaival szokott gond lenni, nem vele, csak egyedül nem tud kivenni lakást, arra nincs pénze. Legutóbb azt említette havi 300.000-et tisztán megkeres futárként.


10-es nincs meghirdetve semmi, nincs diáklány, csak ez a jövőbeli elképzelés, hogy ki lehetne adni a szobát egy egyetemistának (=diáknak).


[link]

2021. febr. 2. 12:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!