Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált szüleim nincsenek...

Elvált szüleim nincsenek jóba, probléma a találkozás apámmal,mit tegyek?

Figyelt kérdés

Akárhányszor menni akarok apámhoz, anya mindig addig mondja a magáét, amíg ellehetetleníti azt, hogy menjek. Felhozza a múltat, hogy köztük mi történt. Úgy érzem bűntudatot akar bennem kelteni, mert olyanokat mondd nekem, hogy én mennyire odavagyok érte meg hogy ő mennyi rosszat csinált vele.

Aztán amíg ott vagyok apánál tök flegma velem.

Azért váltak el, mert apám megcsalta.

De attól én még tartani akarom vele a kapcsolatot, hiszen a gyermeke vagyok, ő meg az apám. Ha feljön témának, hogy x nap múlva megyek hozzá, folyamatosan vitatkozik velem.


2021. febr. 2. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Hány éves vagy?
2021. febr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Az nem helyes, hogy a saját, volt férje iránti érzései miatt téged "el akar választani" tőle, bármi is történt köztük, egy gyereknek mindkét szülőjére szüksége van és nem a gyerek tehet arról, ami történt köztük.

Nagy hiba a gyereket (bármilyen módon is) bevonni a szülők közti érzelmi nézeteltérésekbe és megpróbálni "bármelyik oldalra állítani", mert nem a gyerek tehet arról, ami történt.

2021. febr. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok. 15 voltam, amikor a válás történt.

Én is így látom. De valamiért mindig bűntudatot kelt bennem. Nekem mindketten fontosak. Sokáig volt rossz a kapcsolat köztem és apám között, már lassan 2 éve próbáljunk javítani a kapcsolatunkon.

2021. febr. 2. 19:36
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Ezt nem tudod elmondani (indulatmentesen, kicsit hosszabban) anyukádnak, hogy mennyire fáj? Bár gondolom próbáltad már sokszor.
2021. febr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze, próbáltam már.
2021. febr. 2. 19:44
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Anyukádnak van azóta új párkapcsolata? El kellene engednie a múltat.
2021. febr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, van neki. De nem tudja elengedni.
2021. febr. 2. 19:59
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg csak szarj a fejére! Ennyi idősen nem kell az engedélye. Ha jól értem nem is helyezett semmiféle szankciót kilátásba, úgyhogy semmi okod foglalkozni vele. Ha ő emiatt idegeskedni akar, akkor az legyen az ő baja.
2021. febr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Nokedli 3 ***** válasza:
100%
Igazából itt anyud a hibás már ne haragudj, de ahhoz neked nem sok közöd volt úgymond hogy köztük mi történt. Lehet hogy apud hibát követett el de ha attól téged ugyan úgy szeret és foglalkozik veled akkor nem lenne szabad eltiltania tőle. Biztos nagyon szerette, sőt még most is annyira szereti hogy már gyűlöli ha érted. Gondolom elég nagyot csalódott anyud de mint mondtam ez az ő dolguk és nem igazán rád tartozik.
2021. febr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kerek-perec mondd meg anyádnak, hogy ha így viselkedik veled, csak azt éri el, hogy mihamarabb elköltözz tőle, és utána a lehető legritkábban találkozz vele. Ki akarná azt hallgatni, hogy baj, hogy a saját édesapjával találkozni akar?
2021. febr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!