Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Korrekt vagy nem korrekt döntés?

Korrekt vagy nem korrekt döntés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintetek fer döntést hozott édesapám?

Anyukám meghalt így apám eladta a házat.

Hárman vagyunk testvérek, az egyik testvérem örökölt a nagyszülők után egy házat.

Maradtunk én és az öcsém apuék nyakán...

1éve nagy nehezen megvettük az első házunkát a férjemmel(hitelből).

Apukánk eladta a nagy házat, a pénzből vett magának és az öcsémnek is külön házat(+tesóm kapott egy 2millió forintos autót)

Itt a kérdés az hogy szerintetek se korrekt így ez az egész?

Apámban fel sem merült hogy Mi is örültünk volna a “kocsi árának”.



2021. febr. 11. 12:57
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Anyunak semmi köze nem volt ugymond a házhoz,neve se szerepelt sehol...

Mivel apám szüleié volt a ház.

Azért nem kapunk semmit a férjemmel mert nekünk már van

2021. febr. 11. 13:48
 12/40 anonim ***** válasza:
51%

Azt tudom elképzelni, hogy a ház az apáé volt, ezért nem örököltek a gyerekek.

Nem világos számomra, ki kapta az autót. Az sem mindegy, milyen idős az öcséd - mivel még az apáddal él, feltehetően még nem indult el az életben.

Szerintem nem rossz döntés az apátok részéről a még vele élő gyerekének kocsit venni, hiszen így szinte közösen profitálnak belőle. Még ha nem is érzitek korrektnek, így hasznosabb családi szempontból, mintha fejenként kaptatok volna pár százezer forintot.

Ha mégis az idősebb testvéred kapta az autót, akkor az furcsa, igen.

2021. febr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

Én 28éves vagyok az öcsém 26.

Van rendes állása,semmi anyagi gondja nincsen(ha akart spórolásból volna tudott volna venni egy kocsit magának)

2021. febr. 11. 13:55
 14/40 A kérdező kommentje:

Mi házbővítésre gyűjtünk a baba miatt,jó helye lett volna nálunk is annak a pénznek.

Így jártunk,nem haragszom csak nem korrekt dolog szerintem.

2021. febr. 11. 13:57
 15/40 anonim ***** válasza:
88%
Én ilyen apával biztos nem tartanám a kapcsolatot, de ezt a te döntésed.
2021. febr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, és apádnak már feltetted ugyanezt a kérdést? Mit válaszolt?
2021. febr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nem korrekt. Nagyon visszataszító számomra, mikor a szülők csak aszerint támogatják a gyerekeiket, hogy ki mennyire lusta. Tehát amelyik kikaparja magának a gesztenyet, annak nem segitenek, amelyik még potyazik, azt fenntartják.

Persze így most van mindenkinek hol laknia, de az egyik 20 éves adosrabszolga, a másik pedig szabad.

10 év múlva lehet hogy ocsike osszesporol egy lakásra amit kiad, és dolgoznia sem kell, míg noverkeek még épp hogy elkezdték a tőketartozást törleszteni. És azért azert ha ennyire különböző szintekre kerülnek, jól eltávolodnak, és alapot teremt az irigysegre meg veszekedesre. Nem jó az egy családban.

2021. febr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Apám annyit mond hogy nekünk van már sajátunk
2021. febr. 11. 14:02
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Hát erre tényleg nem lehet mit mondani.....


Soha nem tennék ekkora különbséget a gyerekeim között! Mert egy ilyen igazságtalan osztogatással az ő jövőbeni kapcsolatukat mérgezném meg.

Egy normális szülő azt szeretné, ha a gyerekei jó testvérek maradnának, az ő életén túl is....

Szerintem.

2021. febr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
94%
Nem korrekt.
2021. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!