Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mihez kezdjek az anyámmal?...

Mihez kezdjek az anyámmal? Hogyan tudnék jogilag a nagymamámhoz költözni?

Figyelt kérdés

Kb 2 éves voltam amikor a szüleim elválltak,az apám talált magának egy másik nőt. Őszintén a családom nagyon sok mindent elhallgat előlem. Szinte mindennel kapcsolatban. Volt amikor azért hagyot el minket mert lánynak születtem,volt,hogy megunt minket,és hasonlók. Sosem hallottam ugyanazt a mesét. A lényeg,hogy azóta a családom kettészakadt. Az anyám mindig szidta az apámat,az apám pedig az anyámat. Évente alig tudtam találkozni édesapámmal. Mai napig emlékszem ,hogy vagy 4 órával hajlandó voltam hamarabb felkelni csak,hogy szépen be legyen fonva a hajam,és egy kicsit se várakoztassam meg,aztán 1 óra késés után odatelefonált,hogy még sem tud jönni. Ugyanakkor az apámhoz 11 éves koromig nem is mehettem mert az új felesége nem viselt el a házában. Ezért a nagymamámhoz jártam mindig.Imádok ott lenni. Akárhányszor hazajöttem mindig minden megváltozott. Az anyukám és az ő anyukája folyton leszidtak amiért szeretek ott lenni. Így egy idő után el kezdtem szégyelni a saját érzéseimet. Aztán 5 éves koromban megszületett az első öcsém,akit egészen tavaly előttig nem is láthattam,apám feleségének a jó voltából. Akkor éreztem először igazán,hogy az apámnak mindig csak az utolsó helyeken leszek. Aztán sok minden történt amíg a második öcsém meg nem született (ez 4 évvel később történt) Akkor az anyám valamiért elment,nem emlékszem már pontosan mi volt az oka,nem tartott sokáig,de amíg nem volt otthon megint mindenért én voltam a hibás. Akkor először megakartam magamat vágni egy konyhakéssel,9 évesen.Mert úgy gondoltam megérdemlem a büntetést. Végül valami okból nem tettem meg. De a mai napig engem hibáztat,hogy sosem maradt meg mellette egy pasi sem mert 5 éves kislányként nem akartam magamnak másik apát. Itt kezdtem el magamat hibáztatni minden rosszért ami vele történik. Aztán amikor először láthattam az öcséimet csalódtam. Ott állt előttem 2 értelmes kisfiú és én semmit nem tudtam róluk.AZ apám pedig még csak el sem magyarázta nekik ki is vagyok. Egészen 2 évvel ezelőttig az itteni nagymamámnál laktunk ,aztán saját házunk lett. Eleinte sokkal jobb volt,ugyanis a nagymamám ugyanolyan mint az anyám.És itt legalább csak egy embertől kellett hallgatnom mennyire nem érek semmit. Szóval amikor külön költöztünk akkor először mehettem az apám házába. De amint először találkoztam azzal a nővel rájöttem mennyire nem vagyok én oda való. Aztán itthon is minden bonyolódott. SOHA SEMMI nem jó amit csinálok. Ha rendetlen volt a szobám órákon át takaríthattam a végén csak azt kaptam meg mennyire felesleges vagyok a világra. Ha elfelejtettem valamit már rögtön mindent direkt csináltam csak,hogy keresztbe tegyek a saját anyámnak. Pedig ez sosem volt igaz! Én mindig annyira igyekeztem,hogy jó lehessek neki. De bármit tettem bármennyire igyekeztem sosem voltam olyan gyerek amilyet szeretett volna. Volt olyan is amikor azzal fenyegetett hogy elhagy. És azt mondja jobb lett volna ha meg sem születek. Egyszer erről tudomást szerzett az anyukám anyja aki elbeszélgetett vele hogy ilyet nem lehet mondani egy gyereknek,utána minden még rosszabb lett, kitalálta, hogy mindenki összefog ellene. Szidja amit szeretek,és még egy rakat hasonló. Folymatosan lelki terrorban vagyok tartva. A legrosszabb az egészben,hogy mindeddig azthittem ez normáis,minden anya fenyegetőzik,és azt kívánja bárcsak ne léteznél.De a mai napig sokszor elgondolkozom rajta, hogy ezek valós problémák e. De aztán néha megváltozik és én újra és újra elhiszem,hogy minden más lesz. Aztán ugyan oda lyukadunk ki. Minden kezdődik előröl. Eddig 1 éven keresztül győzökedtem magamat,hogy nem fogom megtenni,erős agyok,nem szorulok arra,hogy vágdossam magam. Aztán depressziós lettem,próbálom menteni amit lehet,de nem megy. És borotva után nyúltam,egy darabig működött. Okozott kisebb hegeket, de nem éreztem elég fájdalmasnak. Át tértem az ollóra az bevált. Nem telik el nap, hogy ne vágják meg magam, vagy ne kapjam meg az édesanyámtól a fenti említettek legalább egyikét.Az állapotom folyamatosan romlik másrészt aludni sem tudok normálisan.

A két legjobb barátnőm tud a dologról, és nagy nehezen az osztályfőnökömnek is elmondtam már a problémáimat, egyenlőre nem részletesen mindent hiszen beszélni sokkal nehezebb beszélni róla mint így leírni. Nem tudom meddig bírom ezt az egészet még.


2021. febr. 11. 20:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabbat hagytad ki. Hány éves vagy? 18 éves korodig bírd ki, akkor lépj le öreganyádhoz. Aztán kezdj dolgozni, és többet ne nézz vissza!
2021. febr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
100%
Jaj de rossz ezt olvasni :( tényleg itt csak az a megoldás ha amint lehet elköltözöl. Azt nem annyira értem mi gátol abban meg hogy a nagyidhoz menj, mert gondolom ha anyukád ilyeneket mond akkor nem érdrkelné az sem ha elmennél...bár nem tudom mi játszódhat le a fejében, lehet nem hagyná hogy lelépj mert akárhogy is banik veled, nincs neki más rajtad kívül
2021. febr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiskorú vagy mindenkèpp kèrj segítséget, belàtod te magad is, hogy rosz úton haladsz. Keresd fel a gyàmügyet, hidd el menni fog. Nagyon sajnàllak tènyleg :(
2021. febr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
100%
Én is a gyámügyet javaslom.
2021. febr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen féreg embereknek megadatik egy értelmes, érző, egészséges gyerek, másnak meg, aki bármit megtenne érte, annak nem. Sz*r világ ez :(

Kérdező, nagyon fontos hogy hány éves vagy? Nagymamád beleegyezne-e hogy vele lakj? Anyukád beleegyezne-e hogy elmenj? Képes volnál egy gyámügyes procedúrát lefolytatni? Sajnos most nincsen iskola, de talán telefonon felhívhatod az iskolapszichológust, vagy írhatsz az osztályfőnöködnek emailt (úgy könnyebb, mint szóban).

És a vagdosást kérlek hagyd abba, te is tudod hogy nem segít semmin, csak megbélyegzed magad vele.

2021. febr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
En is eleg rossz csaladban nottem fel, en is csak azt tudom javasolni, higy tarts ki, a multadon nem valtoztathatsz, de ez nem jelenti azt, hogy a jovodet is befolyasolja! Nekem is jelenleg boldog normalis csaladom es eletem van! Ez a jovokep legyen elotted. Tanulj, ahogy csak tudsz es magadat erositsd.Plusz iskola pszichologust keresd fel, plusz minden iskolaban van ifjuaagvedelmis, aki az egyik tanar is lehet! Ne magadban tegy kart, mert Veled minden rendben, aki bant az a nem normalis!
2021. febr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Betöltött 16 évesen a nagymamához költözhetsz a gyámhivatal engedélyével. Nem hosszú procedúra egyáltalán. Ha nagymamám befogad és agyámhivatal jóváhagyja, anyád nem szólhat bele. Sőt, onnantól nagymamám jogosult a családi pótlékra és tartásdíjra mindkét szülőtől. Érdemes ezeket mielőbb elintézni. Hagyd abba a vagdosást!
2021. febr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

A #7-es mindent tökéletesen leírt!


Neked pedig kedves kérdező sok-sok kitartást és szerencsét kívánok, tudom hogy nem könnyű, de kérlek, ne okozz magadban kárt!

2021. febr. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

1.iskolapszichológus, ha még oda jársz.kérj tőle segítséget a gyámsággal kapcsolatban is.

tönkretettek a szüleid. Te semmiről nem tehetsz, csak nagyon nehéz sorsot kaptál.

Mindenképpen menj el pszichológushoz az életed során, nagy szükség lesz rá.

2.ne vagdosd magad, én is vagdostam. ezt önkéntelenül csinálja az ember, hogy dopamin, szerotonin vagy hasonló boldogsághormonok termelődjenek a sérülés hatására. Jó hír, hogy ezek sportoláskor is termelődnek. Tehát inkább menj el edzeni, futni, ha úgy érzed vagdosnod kell magad.

Ha formás vagy, jobban fogod érezni magad, magabiztosabb leszel, később nem kell magyarázkodj a hegek miatt.

Sok sikert!

2021. febr. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen mondd el az osztályfőnöködnek, ha nekem lenne ilyen diákom én magam hívnám fel azonnal a gyámhatóságot. De ha ő nem is merne így belefolyni, akkor kérd meg arra, hogy adjon egy kis segítséget ahhoz, hogy te magad indíthasd el az ügyet. Egy felnőtt segítsége azért jól jöhet.

De kérlek ne vagdosd magad. Tudom, nagyon fáj és borzasztó lehet ebben élni főleg, hogy akitől a legtöbb szeretet kellene kapnod, attól csak rosszat kapsz, de nem ez a megoldás. Nem lesz jobb sajnos, és később nagyon bánni fogod. Úgyhogy kérlek légy erős és ne árts magadnak.

Mindazonáltal szívből kívánom, hogy egy ilyen undorító lénynek (mert anyának nem nevezném,mert nem akarom az igazi anyukákat megsérteni ezzel), hogy ne legyen többé gyereke.

2021. febr. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!