Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mihez kezdjek az anyámmal?...

Mihez kezdjek az anyámmal? Hogyan tudnék jogilag a nagymamámhoz költözni?

Figyelt kérdés

Kb 2 éves voltam amikor a szüleim elválltak,az apám talált magának egy másik nőt. Őszintén a családom nagyon sok mindent elhallgat előlem. Szinte mindennel kapcsolatban. Volt amikor azért hagyot el minket mert lánynak születtem,volt,hogy megunt minket,és hasonlók. Sosem hallottam ugyanazt a mesét. A lényeg,hogy azóta a családom kettészakadt. Az anyám mindig szidta az apámat,az apám pedig az anyámat. Évente alig tudtam találkozni édesapámmal. Mai napig emlékszem ,hogy vagy 4 órával hajlandó voltam hamarabb felkelni csak,hogy szépen be legyen fonva a hajam,és egy kicsit se várakoztassam meg,aztán 1 óra késés után odatelefonált,hogy még sem tud jönni. Ugyanakkor az apámhoz 11 éves koromig nem is mehettem mert az új felesége nem viselt el a házában. Ezért a nagymamámhoz jártam mindig.Imádok ott lenni. Akárhányszor hazajöttem mindig minden megváltozott. Az anyukám és az ő anyukája folyton leszidtak amiért szeretek ott lenni. Így egy idő után el kezdtem szégyelni a saját érzéseimet. Aztán 5 éves koromban megszületett az első öcsém,akit egészen tavaly előttig nem is láthattam,apám feleségének a jó voltából. Akkor éreztem először igazán,hogy az apámnak mindig csak az utolsó helyeken leszek. Aztán sok minden történt amíg a második öcsém meg nem született (ez 4 évvel később történt) Akkor az anyám valamiért elment,nem emlékszem már pontosan mi volt az oka,nem tartott sokáig,de amíg nem volt otthon megint mindenért én voltam a hibás. Akkor először megakartam magamat vágni egy konyhakéssel,9 évesen.Mert úgy gondoltam megérdemlem a büntetést. Végül valami okból nem tettem meg. De a mai napig engem hibáztat,hogy sosem maradt meg mellette egy pasi sem mert 5 éves kislányként nem akartam magamnak másik apát. Itt kezdtem el magamat hibáztatni minden rosszért ami vele történik. Aztán amikor először láthattam az öcséimet csalódtam. Ott állt előttem 2 értelmes kisfiú és én semmit nem tudtam róluk.AZ apám pedig még csak el sem magyarázta nekik ki is vagyok. Egészen 2 évvel ezelőttig az itteni nagymamámnál laktunk ,aztán saját házunk lett. Eleinte sokkal jobb volt,ugyanis a nagymamám ugyanolyan mint az anyám.És itt legalább csak egy embertől kellett hallgatnom mennyire nem érek semmit. Szóval amikor külön költöztünk akkor először mehettem az apám házába. De amint először találkoztam azzal a nővel rájöttem mennyire nem vagyok én oda való. Aztán itthon is minden bonyolódott. SOHA SEMMI nem jó amit csinálok. Ha rendetlen volt a szobám órákon át takaríthattam a végén csak azt kaptam meg mennyire felesleges vagyok a világra. Ha elfelejtettem valamit már rögtön mindent direkt csináltam csak,hogy keresztbe tegyek a saját anyámnak. Pedig ez sosem volt igaz! Én mindig annyira igyekeztem,hogy jó lehessek neki. De bármit tettem bármennyire igyekeztem sosem voltam olyan gyerek amilyet szeretett volna. Volt olyan is amikor azzal fenyegetett hogy elhagy. És azt mondja jobb lett volna ha meg sem születek. Egyszer erről tudomást szerzett az anyukám anyja aki elbeszélgetett vele hogy ilyet nem lehet mondani egy gyereknek,utána minden még rosszabb lett, kitalálta, hogy mindenki összefog ellene. Szidja amit szeretek,és még egy rakat hasonló. Folymatosan lelki terrorban vagyok tartva. A legrosszabb az egészben,hogy mindeddig azthittem ez normáis,minden anya fenyegetőzik,és azt kívánja bárcsak ne léteznél.De a mai napig sokszor elgondolkozom rajta, hogy ezek valós problémák e. De aztán néha megváltozik és én újra és újra elhiszem,hogy minden más lesz. Aztán ugyan oda lyukadunk ki. Minden kezdődik előröl. Eddig 1 éven keresztül győzökedtem magamat,hogy nem fogom megtenni,erős agyok,nem szorulok arra,hogy vágdossam magam. Aztán depressziós lettem,próbálom menteni amit lehet,de nem megy. És borotva után nyúltam,egy darabig működött. Okozott kisebb hegeket, de nem éreztem elég fájdalmasnak. Át tértem az ollóra az bevált. Nem telik el nap, hogy ne vágják meg magam, vagy ne kapjam meg az édesanyámtól a fenti említettek legalább egyikét.Az állapotom folyamatosan romlik másrészt aludni sem tudok normálisan.

A két legjobb barátnőm tud a dologról, és nagy nehezen az osztályfőnökömnek is elmondtam már a problémáimat, egyenlőre nem részletesen mindent hiszen beszélni sokkal nehezebb beszélni róla mint így leírni. Nem tudom meddig bírom ezt az egészet még.


2021. febr. 11. 20:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
32%

#1 es mindenki, aki nem tudja, hogy a kerdezo hany eves.


Vilagosan leirja, hogy 13, max 14 eves lesz hamarosan. ("11 eves koromig..." aztan "...2 evvel ezelottig...")

Legalabb figyeljetek oda, amit ir ez a ketsegbeesetten segitseget kereso lany.

Barcsak segithetnek.

De en is csak az osztalyfonok-iskolapszichologus-gyamugy szentharomsagot tudom javasolni. Ok pedig ...nem mindig allnak a helyzet magaslatan (tapasztalat).

2021. febr. 12. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
29%

11!


Az klassz, ugyanis 16 éves kor alatt nem regisztrálhat.


Kérdező !


Ahogy már leírták, betöltött 16 éves kortól kérvényezheted a gyamhivatalnal a szülő ház elhagyását. Az ezt említő valaszado elfelejtette leírni, hogy ilyenkor meghallgatják a szülőt, azt a nagykorút, akihez költöznél, készül mindkét helyen környezettanulmány. A kérelmet indokolni kell és az indok komoly és bizonyítható kell hogy legyen

2021. febr. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
12es, nem teljesen így van. A tv.ben benne van, hogy a16.évét betöltött személy eldöntheti, hol akár lakni, agyámhivatal csak azt nézi, hogy A nagymamája befogadja e és ott a testi, lelki fejlődése biztosítva van e. Ha ez így van, akkor is hozzájárulnak, ha a költözésre nincs különösebb indoka vagy az anyjánál ugyanolyan jó helye van. Tehát az anyjával való kapcsolatát és körülményeit nem muszáj kiteregetnie. Volt ilyen esetem a diákjaim között.
2021. febr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
58%

13!


De, teljesen így van. A 16 éves gyerek, a gondolkodása nem egy felnőtté, ebben az életkorban nem kicsit egoista -ez jól van így, teljesen normális. De; ez azt is jelenti, hogy Katika azért akar anyukától az apukához költözni, mert anyuka ellenőrzi a -házifeladatot, apukánál meg azt csinál, amit akar. Peti azért menne a nagymamához, mert a mama körül ugralja, otthon meg ki kell vennie a részét a házimunkából. Zsuzsi meg azért menne, mert a szülők tiltják a barátjától, aki mellesleg 30 éves. Nem, nem mehet oda ahova akar, komolyan indokolni kell, ergo jelen esetben bizony ki kell teregetni az anyával való kapcsolatot.

2021. febr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
14-es, sajnos rosszul tudod, a jog nem ezt mondja, illetve ez akkor igaz, ha a lány szeretné a szülője szülői felügyeleti jogát is megszüntetni. Ekkor a nagymamája "családba fogadhatja", de ez egy másik eljárás. Amiről én beszélek az a következő: 2013. évi V. tv., (Új ptk.) 4:152.§, 4.bekezdés: (4) "A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülők lakóhelyét vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság jóváhagyásával a szülők beleegyezése nélkül elhagyhatja, ha az az érdekeivel nem ellentétes. A szülők lakóhelyének vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási hely elhagyása önmagában a szülői felügyeletet - a személyes gondozás és nevelés kivételével - nem érinti." Vagyis a 16 éves ott lakhat, ahol szeretne, ha ez az érdekeivel nem ellentétes. Egy-két űrlapot kell kitölteni hozzá. Nem kérdezik, hogy miért akar eljönni onnan, ahonnan el akar jönni, csak az új helynek kell megfelelőnek lenni. Tetszik vagy nem tetszik, ez így van. Így van bizony akkor is, ha azért akar mondjuk a másik szülőhöz vagy nagymamához költözni, mert ott kevesebb a kötelezettsége vagy többet megengednek neki. Erre az életkora feljogosítja, ha betöltötte a 16-ot.
2021. febr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

15!

A kulcs a gyámhatóság beleegyezése. Ők nem fogják az engedélyt megadni, ha arra nincs megfelelő ok. De, megkerdeezik ah okot. Nem, nem csak pár papir kitöltése. Ne beszelj már baromságot.

Amuyg meg egy gyerek a büdös életben nem tudja megszüntetési a saját szülőjének szülői felügyeleti jogat. Itt elvágtad magad rendesen és bizonyítottad azt is, hogy iskolában te max takarító vagy, nem tanár.

2021. febr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
65%

15, amit írtál az téged minősít, szöveget értelmezni sem tudsz. Persze, ha a lány szeretné megszüntetni a szülője felügyeleti jogát, azt nyilván egyedül nem tudja megcsinálni, hanem a másik szülő vagy nagykorú családtag kezdeményezheti a bíróságon, de a jogszabály, amit beidéztem, nem erről szól. Ha betöltötte a 16. életévét, értsd már meg, hogy az elég ok arra, hogy elköltözzön, a gyámhatóság pedig jóvá fogja hagyni, ha az új hely megfelelő. Nem fogják megkérdezni, hogy mi volt a régi helyen (az anyánál!). De: a szülő felügyeleti joga nem szűnik meg.

Szóval kérdező, ha betöltötted már a 16-ot, és nagymamád hajlandó befogadni, akkor irány a területileg illetékes gyámhivatal, ki kell töltenetek kb. két űrlapot, és megkapod az engedélyt. Tapasztalat. Ne hallgass azokra, akik sem a jogszabályokat nem ismerik, sem a jó modort!

2021. febr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
42%

17!


DE. Vita vége, kevés vagy hozza.

2021. febr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
XD
2021. febr. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok a válaszokért!

Valóban jelenleg 13 éves vagyok, jövőre töltöm csak be a 14-et. Az osztályfőnököm mint mondtam tud a dologról és segítséget kért egy ebben tapasztalt másik tanáromtól. Ma elbeszélgettünk a dolgokról,ők úgy gondolják a gyámügyet esetleg a családsegítőt csak a legvégső esetre hagynák. Ők azt javasolták meg kellene próbálnom beszélnem az érzéseimről édesanyámmal, és ha arra rosszul reagál csak utána "jöhetne" A komolyabb lépés, de be kell vallanom, hogy félek az egész dologtól. Sosem mertem itthon beszélni az érzéseimről hiszen mindig leszidtak értük, és kritizálták őket. Ha bármi rosszul sülne el ők is megadták a telefonszámukat és lakcímüket a baj esetére. De nem vagyok biztos abban, hogy ez lenne a legjobb ötlet.

2021. febr. 12. 20:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!