Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyit kellene segítenem 20...

Mennyit kellene segítenem 20 évesen a szüleimnek?

Figyelt kérdés

120 km-re élek a szüleimtől, egyetemre járok és dolgozom. Ők szeretnék, ha rendszeresen hazajárnék és segítenék a házimunkában, meg gondoskodnék az 5 éves öcsémről. (Beszélgetni vagy közös programot velem nem akarnak.) Állandóan frusztráltak, bárminemű segítség ellenére is, mert a problémáik forrása más családi traumából fakad, de az pedig az én hatáskörömön kívül van. Ezért is költöztem el ilyen hamar és ilyen messzire. Állításuk szerint egy rossz ember vagyok és csak magammal törődöm. Utálok otthon lenni, de lelkiismeret-furdalásom is van.

Ti milyen gyakran jártok haza és mennyit segítetek otthon?


2021. febr. 13. 12:41
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
92%

10!


Kb úgy, ahogy a maradék pár millió teljes munkaidőben dolgozó nő...

2021. febr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintük azért kellene gondoskodnom az öcsémről rendszeresen, hogy ők ki tudjanak kapcsolódni, mert rajtam kívül más segítségük nincs."


Erre találták ki a bébiszittert. Nehogy már neked kelljen több 100 kilométert utaznod, amikor nekik buliba támad kedvük menni. Mikor te voltál kicsi, akkor nem volt nagytesó, akire rásózhattak volna. Akkor hogy oldották meg?

2021. febr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Amikor időm engedi, akkor mondom, hogy pénteken hozzák el hozzám öcsémet és vasárnap délután majd jönnek érte. Az a baj, hogy mérnöki szakon vagyok és rengeteg időt bele kell ölnöm. Így a hétvégék nekem fontosak lennének a saját kikapcsolódásom szempontjából. Szerintük ez nem így van.
2021. febr. 13. 13:10
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

De jópofák. 😂 Másik kontinensről ne járkálj majd haza naponta porszívózni meg a gyereküket hozni - vinni? Ha az öcsi sulis lesz, majd te csinálj vele házit is, meg csomagolj neki tízórait - uzsonnát is, ugye? Nevetséges elképzeléseik vannak. A gyermekvállalás felelősség. Méghozzá a szülőké. Szerencsére nem vagytok árvák, így tényleg nem a te dolgod a gyerek ellátása és a szabadidejük biztosítása.

Hagyd a fenébe, esetleg elmondhatod, hogy NEM és kész. Bébiszittyó meg bejárónő, aztán lehet kikapcsolódni.

2021. febr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
98%
Nekem az jon le, hogy eddig tul tutyimutyi voltal, engedekeny, mindig elorebb soroltad az o kivansagaikat, a tiednel, es most a fejedre nottek rendesen. Mar nem szivesseget kernek, hanem szimplan elvarjak. Allj a sarkadra.
2021. febr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Tok mindegy, hog, szerintuk hogy van. Ez a te eleted, ez az egyetem fontos neked, a te jovod es nem az ovek mulik rajta. Ha annyira babazni akartak, akkor egyik meg, amit foztek. Mindketten dolgoznak, csak telik bebisziterre.


Egyebkent, ha nem fugsz toluk anyagilag, en tuti minimalizalnam a kapcsolatot veluk.

2021. febr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Régen jóban voltak a nagyszüleimmel, de most már nincsenek. Ők segítettek anno az én gondozásomban. Annyira nyomasztó számomra a mentalitásuk, hogy már én sem akarok gyereket.
2021. febr. 13. 13:13
 18/27 A kérdező kommentje:
Már csak annyiban függök tőlük anyagilag, hogy néha küldenek kajára pénzt. Igaz, sokat segítettek magamtól a talpamra állni és ide költözni, de merem azt gondolni, hogy ez a szülői feladatok közé tartozik.
2021. febr. 13. 13:15
 19/27 anonim ***** válasza:
94%
Én 3-4 hetente bevállalnám öcsit egy hétvégére. Nem feltétlen azért, hogy a szülőknek segítsek, hanem hogy szerencsétlen gyereknek is legyen néha jó élménye. Persze csak ha belefér az időmbe.
2021. febr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
85%

Saját háztartást vezetsz, külön élsz, ráadásul messze. Nem kell neked segíteni sem a házimunkában (ők segítenek neked?), sem a tesó felvigyázásban.

Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, tipikus mérgező szülők, tartsd a távolságot tőlük amennyire csak lehet, mert nem foglalkoznak veled, csak tönkretesznek és nekik sincs emiatt lelkiismeretfurdalásuk.

2021. febr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!