Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyit kellene segítenem 20...

Mennyit kellene segítenem 20 évesen a szüleimnek?

Figyelt kérdés

120 km-re élek a szüleimtől, egyetemre járok és dolgozom. Ők szeretnék, ha rendszeresen hazajárnék és segítenék a házimunkában, meg gondoskodnék az 5 éves öcsémről. (Beszélgetni vagy közös programot velem nem akarnak.) Állandóan frusztráltak, bárminemű segítség ellenére is, mert a problémáik forrása más családi traumából fakad, de az pedig az én hatáskörömön kívül van. Ezért is költöztem el ilyen hamar és ilyen messzire. Állításuk szerint egy rossz ember vagyok és csak magammal törődöm. Utálok otthon lenni, de lelkiismeret-furdalásom is van.

Ti milyen gyakran jártok haza és mennyit segítetek otthon?


2021. febr. 13. 12:41
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
89%

Nincs más megoldás, be kell jelentened, hogy sajnos bekarnaténoztak, mert elkaptad a királynáthát, nem tudsz menni sehova.

Aztán elfelejtesz szólni, hogy már elérhető lennél.

2021. febr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
99%

"Amikor időm engedi, akkor mondom, hogy pénteken hozzák el hozzám öcsémet és vasárnap délután majd jönnek érte..."


Mondd, hogy ne hozzák, mert nem érsz rá! Lényegtelen, hogy mi okból, nem érsz rá és kész. Pár alkalommal puffogni fognak, és próbálnak majd érzelmileg zsarolni, de ha nem engedsz nekik, akkor egy idő után beletörődnek, hogy ez van. A pofám leszakadna, ha engem az én szüleim ilyen szinten ingyen bébiszitternek néznének. Ha mégis lesz saját gyereked, játszd el velük pontosan ugyanezt! Minden héten közlöd velük, hogy hétvégén náluk lesz a gyerek, és hisztizel, ha nemet mondanak. Kipróbálhatod esetleg kutyával, macskával stb. ha nem szeretnél gyereket. Akkor talán rájönnek, hogy milyen érzés.

2021. febr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
99%

Mekkora gyökér szüleid vannak!

Semmi esetre se engedj ennek az érzelmi zsarolásnak! Neked semmilyen kötelezettséged nincs sem feléjük, sem az öcséd felé.

Ne hagyd magad, akár hazugsággal is, de rázd le őket.

Eszem megáll mit nem képesek követelni egy nehéz szakos, tőlük 120km-re lakó egyetemista gyereküktöl.

Nekem 18 a nagyobbik fiam, de soha nem volt rásózva a 4 évvel fiatalabb öccse. Mindig össze voltunk nőve mi négyen, mint a borsó meg a héja.

2021. febr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
87%

"Szerintük azért kellene gondoskodnom az öcsémről rendszeresen, hogy ők ki tudjanak kapcsolódni, mert rajtam kívül más segítségük nincs."


Ezek szerint nem erősségük a gondoskodás. Óvszerről is gondoskodhattak volna. Nem de?

2021. febr. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
95%

Tudod ki járna haza.


Az öcséd meg NEM a te gyereked, nem te kérted, hogy legyen, olják meg a szüleid a felügyeletét, mivel ŐK csinálták.

2021. febr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
90%
Ne jarj haza. Nem vagy ingyen rabszolga!!!
2021. febr. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondanám: igazatok van, tényleg egy rossz ember vagyok, köszi az ötletet, hagyjatok.

Dolgozol, tanulsz, önálló vagy, egészen fiatalon. Nyilván nekik ez nem “egy gonddal kevesebb”, mert valami olyat vártak volna hogy 4-6 órában dolgozz, a pénzt hazaadd és láss el minden feladatot otthon (hiszen nem teljes állásban dolgozol).

Anyumat anno hasonlóan házicseléd szerepre szánták, eleve azért lett, hátha lány és maguk mellett tartják majd halálukig. Ő 23 évesen 350 km-re költözött, dolgozott, később munka mellett levelezőn lediplomázott. Érdekes ez, minél nagyobb az ilyen jellegű nyomás az emberen, annál messzebbre szalad a mérgező környezetből

2021. febr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!