Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Képesek lennétek megszakítani...

Képesek lennétek megszakítani a kapcsolatot anyutokkal, vagy a családotokkal?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromtól nagyon sokat bántott, igazi nárcisztikus szadista. Úgy alakult, hogy egy éve haza kényszerültem költözni, 2-3 hónapja nincs munkám. Amiben segít anyagiakban azt tartozásként kezeljük, amivel nincs is semmi baj, mivel felnőtt vagyok, de a lelki bántalmazások előlről kezdődtek. Soha sem tisztelt kértem szépen/csúnyán is, hogy beszéljen/viselkedjen velem normálisan, de nem használ. Az önbecsülésemet évek óta masszívan rombolja, amikor elköltöztem változott valemennyit a kapcsolat, mert ritkán találkoztunk, de most megfordult a fejemben, hogy ha sikerül összeszedni magam, és visszaadtam neki a pénzt, akkor rá sem nyitom az ajtót. Nyilván ragaszkodom hozzá, és rossz lenne, de sosem volt rám jó hatással. Volt már valaki hasonló helyzetben?

#kapcsolat #nárcisztikus anya #negatív ember #káros emberi kapcsolatok #probléma kezelés
2021. febr. 15. 11:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
51%
És akkor mit öröklök? Pest-kertvárosi ingatlan, ér vagy nyolcvanmilliót, majd biztos elkúrom ezt a pénzt azért, mert most épp balhé van. Kibírom, viszont a pénz kell, aminek a kötelesrésze is több, mint 25 millió. Ennyiért is inkább tartom a kapcsolatot, az alázás meg pereg rólam.
2021. febr. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%
Ha ragaszkodsz hozzá, akkor annyira mégsem lehet szr anya. Azt is mondhatta volna, hogy oldd meg magad a helyzeted, nem kellett volna visszafogadnia. Azt is tegyük hozzá, hogy nem minden szülő alkalmas szülőnek, de ez még nem jelenti azt, hogy nem szeret, csak rosszul szeret, te meg szívsz. Itt inkább valami közös pszichoterápiára, vagy mediációra lenne szükség, a kérdés csak, hogy be tudnád e vonni anyádat.
2021. febr. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Simán. Egyik szülőm nárcisztikus, alkoholista állat aki folyton terrorizált lelkileg. Amikor elköltözött, próbálkozott néha,de soha nem reagáltam rá és őszintén cseppet sem hiányzik. Sőt felszabadultam.

Csak azért, mert összeköt a vér nem kötődöm hozzá, jobban megsirattam egy régi szomszédomat mikor meghalt, aki helyette is jobb szülő volt, pedig még rokon sem volt.

Ha megint olyan veled mint rég akkor hagyd ott és telefonon magyarázd el neki miért nem akarsz vele többet találkozni(persze ne tudja meg hova költöztél).

2021. febr. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a helyzet, nekem apámmal volt nagyon rossz a kapcsolatom, állandó feszültség és veszekedések voltak otthon, maga volt a pokol.


Azóta elköltöztem, sokkal kevesebbet tartom vele a kapcsolatot, nem nagyon beszélek vele, egyértelműen nyugodtabb vagyok.

2021. febr. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nem utálom, mert egyébként néha egész normális, csak ugye hangulatember. Amikor viszont, valamin felszívja magát, akár munkahelyi problémákon, vagy bármin, akkor egy utolsó patkány ge*i vagyok, semmit érő szar. Nekem meg nem ez lenne a norma. Szóltam neki sokszor szépen, csúnyán, volt, hogy lesüllyedtem a szintjére, de nem szeretnék így élni. A nagyfokú önbizalomhiányomon mindig nyom egyet, főleg, hogy mindig annak kell kijönnie, ő sokkal jobb nálam, én meg olyan vagyok, mint az apám, aki hozzáteszem alkoholista volt sokáig. Testvéremmel szemben nem engedi meg magának ezt a stílust. Ezen kívül alap dolgokban nem segített, elhanyagolt egész kis koromtól. Úgy voltam vele, hogy ahogyan a tesómmal szemben sem engedi meg magának ezt, úgy talán már velem sem fogja, de tévedtem. Így viszont egyre inkább az marad meg bennem, hogy nem szeretném, ha az életem része lenne, csak sokszor megsajnálom. Ezért is lettem volna olyanok véleményére kíváncsi, akik megtették ezt a lépést, és megbánták/vagy nem bánták meg.
2021. febr. 18. 15:14
 16/18 anonim ***** válasza:
81%
És te még pénzt akarsz neki adni baszdmeg.
2021. febr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amilyen gyorsan csak lehet költözz el onnan.

Nálunk is hasonló eset volt, de amikor elköltöztem valamennyivel javult a kapcsolatom anyámmal.

Nyilván nem felejtek, mindig ott lesz az a tüske, de így hogy nem egy fedél alatt élünk elviselhetőbb.

2021. márc. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor már ne a klasszikus anya-gyerek kapcsolatot várd. A szeretet persze adott, de két felnőtt él együtt, és már közel sem azonos világképpel.


Elfogadónak kell lennie. A legtöbb szülő azt képzeli, hogy majd az ő gyereke váltja meg a világot, de legalábbis gazdag lesz és a társadalmi elithez fog tartozni. Ez persze nem jön össze és így is van jól. Ez sokszor csallódásként éli meg, és így próbálja kijavítani a nem létező hibáját.


Én azt gondolom, hogy költözz el amint tudsz, de az egészséges kapcsolat maradjon meg. Nem kell naponta órákat telefonon beszélni, de ha havonta egyszer felugrasz egy kávéra már jó is vagy. Tanuld meg, hogy mi tetszik neki, és próbálj úg nyilatkozni. Megváltoztatni úgy sem fogod tudni.

2021. ápr. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!