Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogosan zavar,...

Szerintetek jogosan zavar, hogy a családom nem támogat semmiben sem és nem vesznek komolyan?

Figyelt kérdés
Mindig teljesen átlagos gyerek voltam, sőt akár kifejezetten jó gyerek, aki szófogadó, szabálykövető, következetes, megbízható stb. Soha nem volt velem semmi komoly probléma (pl. magatartásbeli, drog, alkohol stb.), jól tanultam, “normális” dolgokkal töltöttem a szabadidőmet, nem kerültem rossz társaságba, még tini koromban sem volt semmiféle kilengés. Most is teljesen átlagos életet élek, tanulok és jelen pillanatban nagyrészt otthon vagyok. Ennek ellenére a családom (szüleim és a testvérem) mind úgy kezelnek mintha valami buta, agyatlan, felelőtlen, felvágós, felszínes, idióta lennék. Úgy érzem mindig túlféltettek, tehát pl. úgy engedtek el osztálykirándulásra is, hogy egy fél órás kioktatást kaptam, hogy “ne drogozz, ne igyál, ne cigizz...” miközben kb. normális szociális életem vagy barátaim sem voltak. Bármi ötletem volt, bármi célom volt, bármi érdekelt, bármit szerettem volna kipróbálni vagy megtanulni, ők sosem támogatták és elmondták, hogy ez ezért és ezért nem jó, felejtsem el, nem fog működni, nem fog menni, nem nekem való, nincsen semmi értelme, minek stb. Ne olyasmire gondoljatok, hogy pl. kitaláltam volna, hogy én most mindenképpen világhírű színésznő leszek vagy körbeutazom a Földet.... hanem szimplán el akartam menni dolgozni, el akartam kezdeni egy okj-t, gondolkoztam a jövőmet illetően (hogy mivel szeretnék majd foglalkozni), meg akartam tanulni egy nyelvet, el akartam kezdeni egy új hobbit vagy sportot, tehát teljesen hétköznapi dolgok. Mindre valami negatív reakciójuk volt csak. Mindenbe belekötnek, mindent leszólnak és semmit sem tudnak elfogadni, ami nem egyezik 100%-ban a saját véleményükkel. Maximum kinevetnek vagy elmagyarázzák, hogy miért is vagyok hülye... Nekem ebből már kezd elegem lenni, mert ez nagymértékben ront az önbizalmamon és a motivációimon, pont nem ezt várnám a saját családomtól.
2021. febr. 16. 11:24
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

9-es

Teljesen felesleges mondani nekik bármit is, veszekedni vagy "visszavágni", mert nem veszik komolyan. Ha valamit meg is valósítottam, ők azt akkor is kudarcként könyvelik el és hallgathatom, hogy baromság, nekik volt igazuk, majd meglátom, értelmetlen és hülye vagyok.

2021. febr. 16. 12:35
 12/22 anonim ***** válasza:
98%

#10

A "nem tanfolyamon tanulást" úgy értettem, hogy ezt szakképző iskolában tanulják négy évig, heti x nap szakmai gyakorlattal.

És a szakmunkás bizonyítvány után következik az időszak, amikor valaki megszerzi a rutint és elválik, hogy vagy rossz asztalossá (vagy egyébbé) válik.

Egy gyorstalpalón te nem leszel asztalos, az 100%.

Egyébként ha ilyen ambícióid vannak, akkor miért kellett az egyetem?

És ott mi leszel?

Ha mondjuk egy piacképes szakmát ad és nem feltétlenül utálod, akkor tisztességgel fejezd be, helyezkedj el benne és hobbiból, kikapcsolódásképpen asztaloskodhatsz kedvedre, magad örömére.

2021. febr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%

Remelem mar nincs sok vissza az egyetembol es nagyon hamar el tudsz majd koltozni ebbol a beteges kornyezetbol. Amennyire tudsz, tegyel felre penzt, diakmunka, vagy barmi.


Nagyon sajnalom,hogy ez a helyzet nalatok. Nalam is hasonlo volt, nem engedtek el sehova, igy hat a baratok is lekoptak. Sportot meg semmit nem engedtek, azt mondtak a tanulas rovasara menne.


Fel a fejjel, es ne hagyd, hogy a szuleid, vagy barki elvegye a motivaciod. Magadert tegyel meg mindent, ne masokert. Nincs mit bizonyitanod senki masnak, csakis magadnak.

2021. febr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
95%
Azért megnézném BÁRMELYIK szülő fejét, amikor az egyetemista lányuk eléjük áll azzal, hogy asztalos szeretne lenni! :D:D:D
2021. febr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
97%
Hát nehéz is komolyan venni, azt, aki azt sem tudja, mit akar, de abban aztán mindig, mindenki támogassa...
2021. febr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
12-es Félreérted és belekeversz olyasmit, amiről szó sincs. Egy szóval sem írtam, hogy én asztalos szeretnék lenni vagy ott szeretném hagyni az egyetemet stb., nincsenek ilyen jellegű ambícióim. Szimplán érdekel ez is és úgy vagyok vele, hogy maximum a javamra válhat. Otthon hobbiként foglalkoztam vele és szeretek barkácsolni, de eddig csupán az internetről próbáltam ellesni, hogy mit hogyan kell. Szeretném megtanulni, hogy valójában hogyan kell szakszerűen végezni ezt a munkát.
2021. febr. 16. 12:52
 17/22 anonim ***** válasza:
46%

Hogy mondjak egy konkrét példát: el szerettem volna menni egy asztalos tanfolyamra az egyetem mellett, de az hülyeség, semmi értelme nincsen


Bocs, de azt írtad, konkrét példa, el szerettél volna menni asztalosnak tanulni. Találd már kit, mit hazudsz...

2021. febr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy ezen mit nem értesz vagy mit gondolsz hazugságnak... Igen, el szeretnék menni asztalosnak tanulni, de nem szeretnék utána asztalosként dolgozni. Szerintem ez nem annyira bonyolult.
2021. febr. 16. 12:58
 19/22 anonim ***** válasza:
82%

#16 Kérdező!


Te írtad ezt:


"Teljesen reális célokról van szó, amik megvalósíthatóak és nincsen semmiféle akadályuk. Hogy mondjak egy konkrét példát: el szerettem volna menni egy asztalos tanfolyamra az egyetem mellett, de az hülyeség, semmi értelme nincsen, halott szakma, nem lehet belőle pénzt keresni, nem fogod megtanulni, nem érdemes, kamu stb. Így képzeld el."


Nos, kérésednek megfelelően így képzeltem el, erre is írtam amit írtam!

Ha te elmondtad volna nekik, hogy a barkácskészségedet akarod egy tanfolyammal fejleszteni, akkor nem mondták volna, hogy "hülyeség, semmi értelme nincsen, halott szakma, nem lehet belőle pénzt keresni, nem fogod megtanulni, nem érdemes,..."


Tényleg nehéz kibogozni a sztoridat, ha menet közben módosítgatod!

2021. febr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Nem, félreérted. Elmondtam nekik, hogy nekem ezzel mi lenne a célom, mint az összes többi esetben is. Viszont ők úgy gondolkoznak, hogy a világon semminek nincsen semmi értelme, ha azzal nem keresel pénzt és nincsen anyagi haszna.
2021. febr. 16. 13:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!