Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tanulhatnék meg főzni,...

Hogyan tanulhatnék meg főzni, ha anyám ilyen?

Figyelt kérdés

Anyám sokat főz, és tényleg nagyon finomakat, és nekem, ha van időm, ott ülök, és őt nézem. Süteményt mar tudok sütni, mindenfélét, azt mindig rám sózza, azt én sütök.

Viszont ha megkérem, hadd segítsek az ebédben, nemet mond, mert hogy kicsi a konyha, nem kell segítség, stb.stb.

Ha egyedül akarok főzni valamit, leordít, hogy minek főzök, van kaja, nem csinálom jól, stb.

Nemrég nagyon-nagyon hosszas könyörgés után végre főzhettem egy egyszerű ételt, és elsóztamm meg kicsit oda is kapta az alja, mert semmi tapasztalatom, és anyám kiröhögött, és mondta, hogy: látod, nem megy ez neked, inkább csinálom én,

Úgy szeretnék megtanulni főzni, úgy vágyom rá.

Nem mehetek ki a házból a karantén miatt, és egyre jobban zavar, hogy jóformán egy pudingot sem tudok megfőzni...

Mit tegyek? Anyámmal nem lehet szót érteni. Hol tanuljak főzni? Vagy?


2021. febr. 18. 09:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%
Mondd meg anyádnak, h vegye észre magát kva gyorsan, vagy majd inkább be sem mutatod neki az unokáit, ha lesznek, és te is maximum pénzt utalsz majd neki ha rászorul.
2021. febr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
menj szakács tanfolyamra (majd a járv1<ny után), mást nem tudok mondani
2021. febr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Az én anyukám is ugyan ezt csinálta,nem mutatott meg semmit pedig szerettem volna.

Mikor oda költöztem a páromhoz ott nagyon szivesen segített az anyukája kérdés nélkül elmondta mit hogy kell de csak párat mert addig költöztünk oda még a házunk kész nem lett.

Ma már anyuka lettem napi szinten főzök, viszont magamtól tanultam meg, nem néztem recepteket mert a neten 100 féle van így úgy álltam hozzá valami csak lesz belőle ha oda égett nem érdekelt ha kellett harmadjára is újra kezdtem. A férjem és apukám megvannak elégedve vele de viszont mikor akkor főzök hogy itt van anyukám is már bele szól mindenbe már ilyenkor akar tanítani mikor már kialakítottam az én kis fözővilágomat..

Ha nem akarja a te anyukád sem akkor ne erőltesd ha majd lesz férjed kitapasztalod

2021. febr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%
Olyan egyszerű ételeket kéne csinálnod amit egyébként nem szoktatok. Így ha nincs mihez viszonyítani az ételt amit megfőzöl akkor nem tudnak annyira lehúzni a "kritikák". Meg próbáld meg saját ízlésednek megfelelően kialakitani az ételt, több recept összehasonlítása, videókból is akár!
2021. febr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

Folyton otthon van anyád? NEm dolgozik?

Próbálkozz akkor, mikor nincs otthon..

2021. febr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
Nemere Ilona: Szakácskönyv kétbalkezeseknek. Nagyon jo kezdöknek. Egyszerü ételek, egyszerü leirásokkal. Meglesz a sikerélményed és anyád se mondhatja, hogy jaj-jaj-jaj:-)
2021. febr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon jó még POlcz Alaine könyve is!


[link]

2021. febr. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%

Ne aggódj kérdező, előbb-utóbb elköltözöl, a mai világban nem nagy kunszt megtanulni főzni. Tele van a net részletes, képes útmutatókkal. Csak rákeresel, hogy pl tökfőzelék kezdőknek, elolvasol 2-3 leírást és menni fog. Persze, egy párat elszúrsz az elején, ez vele jár. Hidd el, a legtöbben nem veleszületetten tudnak főzni, hanem megtanultak valamikor.


Az persze kellemetlen, hogy ez az időszak csak később lesz, mert ugye most anyud nem hagy. De szerintem - hacsak anyut meg nem tudod győzni - nem sokat tudsz tenni ez ellen.

2021. febr. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

Most elárulok egy titkot:


Olyan NINCS hogy valaki nem tud főzni.


Van recept, tudsz olvasni/ videókat nézni, leutánozod és kész.


Egyedül a fűszerezésen múlik, de az ízlés kérdése.


Amikor először csináltam gyümölcs levest az úgy nézett ki hogy "oké, felforralom ezt a gyümi konzervet. Ha jol emlékszem kell bele fahéj...na ennyi talán jó. Meg szegfüszeg...legyen ennyi. Bele a pudingporos tej, cukor hogy finom legyen, kész."


Zsemlegombóc leves hasonlóan félig kitalálmány volt. Ha nem jó, legközelebb máshogy csinálom.


Ez nem olyan tudomány, hogy ha fél krumplival többet teszel az edénybe akkor már elrontod. Bár anyád hozzáállása elég elszomorító. Olyan ember lehet aki bármi áron elakarja érni hogy "szükség legyen rá"


Ráérsz akkor is főzőcskézni ha elköltözöl. Ha elöbb akarsz akkor meg ne érdekeljen mit mond anyád.

2021. febr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
19-20 évesen költöztem össze a párommal, SOHA SEMMIT nem főzhettem otthon. De komolyan, még egy rántottát vagy pudingot sem. Az első próbálkozásom szerintem a sült virsli vagy a tejbegríz volt :D ehhez képest egy év múltán már nagyon sok mindent el tudok készíteni és általában jól is sikerülnek. Na nem vagyok mesterszakács, van hova fejlődni, de az alapokba gyorsan bele lehet jönni. Ha elrontod, ne foglalkozz vele, majd sikerül legközelebb. Mindenki hibázhat és csak gyakorlással fejlődik a legprofibb szakács is.
2021. febr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!