Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyire gáz, ha 15 évesen...

Mennyire gáz, ha 15 évesen nem tudok főzni? Hogy tanulhatnék meg?

Figyelt kérdés

Eddig még csak sütiket mertem kipróbálni, azaz eddig életemben kb. 3x csináltam teljesen egyedül sütit, ebből kétszer amerikai csokis süti, ami nem valami nagy dolog, mert csak a hozzávalókat kell összekeverni, golyókat formázni belőle, majd összelapítani, h ilyen kis korong legyen és megsütni, de nekem még ezt is sikerült elrontanom..mert valamiért amikor másodjára csináltam, a sütőben fogták magukat a korongok és így szétfolytak, pedig mindent a recept szerint csináltam o.O

pár napja pedig sima csokis muffint akartam csinálni, azt is ugyanúgy csináltam, ahogy a receptben le volt írva, mégis olyan hülye íze lett...bár anyáék szerint finom volt, de szerintem tök ugyanolyan íze volt, mint az 5 perces mikrós kakaós sütinek...szóval szar.

miért van az, hogy ugyanúgy csinálom, ahogy a receptben le van írva, mégis rossz lesz? pedig tényleg pontosan kimértem mindent, még ki is pipáltam azokat a hozzávalókat, amiket már beleraktam, akkor mit rontottam el??

15l


2013. júl. 18. 18:14
 1/4 anonim válasza:

Próbáld meg először az egyszerű ételeket, spagettik pl..


De főzni mindenki tud ám :) Csak követni kell a recepteket :) Majd ha lesz tapasztalatod, már tudni fogod h mit mivel fűszerezz, mivel dobj fel.

2013. júl. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi :)

de félek, hogy ha még egy nyomi kis sütit is elrontottam, egy normális ételt is el fogok :|

2013. júl. 18. 21:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Semennyire, még bőven van időd elkezdeni tanulni.

Tanulni pedig csak gyakorlással lehet, főzzél, főzzél, főzzél.

És igen, az elején sok ételt el fogsz rontani, de ez normális, aztán majd egyre jobban fog menni.

A lényeg, hogy az elején tényleg egyszerűbb dolgokkal kezd, ne akarj rögtön Wellington bélszínt csinálni...

2013. júl. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. júl. 19. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!