Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy tanulhatnék meg főzni,...

Hogy tanulhatnék meg főzni, sütni?

Figyelt kérdés

egy-két dolgot meg tudok csinálni, inkább úgy fogalmazok tűrhetően.

szeretnék jó állagú, megfelelő sűrűségű, puha, szaftos..... szval nem csak ,,elkészült valahogy" ételeket csinálni.


hogy fogjak hozzá?


2011. júl. 23. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem szakácskönyv vagy kérdezd meg az anyukádat ő hogy csinálja valami trükk az ételhez vvagy kérd meg hogy seítsén :)(bár én se tudok főzni de még nem nagyon izgat ez :))
2011. júl. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát sokat nem segítettél, de köszi szépen :)
2011. júl. 23. 15:58
 3/7 A kérdező kommentje:

esetleg valami oldal ahol részletesen leírnak a rántásról, habarásról és egyéb dolgokról


pl ilyesmik, hogy múltkor jöttem rá, hogy a pörit nem szabad sok vízzel felönteni, mert leve lesz, nem pedig szaftja.

valami ilyesmikre gondoltam

2011. júl. 23. 15:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan a pörköltet főzöm: a hagymát és a zöldpaprikát egyszerre teszem fel dinsztelni, amikor már üveges színe van, akkor teszem bele a husit. Alaposan átforgatom benne (kislángon) addig, míg minden hús elveszti az eredeti színét, és "kifehéredik". Eddigre már elkezdi a hús kiengedni a saját vizét is, és lehet felengedni, de csak annyi vizet önts rá, hogy ne lepje el teljesen. Még meglehet, hogy a hús a későbbiekben is fog vizet engedni. Tegyél bele sót, (négylábú esetén pár szem köménymagot, és szemes borsot). Ha felforrt, vedd vissza takarékra, és födő alatt szépen puhul. Néha belekavarsz, és ha kell, öntesz rá vizet. Amikor már a hús túl van a fél-fövésen, akkor rakd rá a törtpaprikát, és készre-főzöd.

Ez a pörkölt. Így csináljuk azokból a húsokból, melyeknek minimum egy óra kell a fövéshez, vagy még több is.


Paprikást főzünk, ha gyorsan elkészülő alapanyagunk van: hal, gomba stb.

Ekkor a megdinsztelt hagymára tesszük a törtpaprikát (érdemes a lángról olyankor levenni nehogy megégjen) és rögtön felengeded vízzel. Tedd vissza a lángra, ha felforrt rakd bele a halat (egyebet) és főzd készre.

Ezeket a kajákat be szoktuk habarni: tejfölbe (tejszínbe) símára kavarod a lisztet, és állandó kevergetés közben a lángon levő kész kajába csurgatod és összefőzöd.

(Habarásnak nevezzük azt is, amikor a lisztet nem tejfölbe, hanem vízben keverjük símára és azzal sűrítjük az ételt. Pl. zöldborsó-levest, karaláb-leves, vagy ki mit szokott)


Rántás: a zsírba lisztet teszel, és addig sütöd, míg szép, "mosolygós rózsaszínü"-re sütött zsemle színe lesz. Ekkor kizárólag hideg vízzel felengeded, gyorsan símára kavarod és bele a kajába. Így csinálod, amikor levest akarsz berántani.

Ha csak addig pirítod a rántást, hogy "halovány" zsemle színű legyen, és máris felengeded, akkor abból főzelék lesz. Ugyanis a lisztet minél kevesebb ideig sütöd, annál több olyan anyag marad benne, ami sűrűsít. Ha tovább sütöd, ezek az anyagok kisülnek belőle, tehát csak levest fogsz kapni.


Egyébként valóban ha veszel egy Horváth Ilona, vagy Pelle Józsefné által írt szakácskönyvet, nagyon sok apró fortélyt meg lehet belőlük tanulni. De vannak már olyan tv műsorok is, amelyeket ha nézed, sokmindent láthatsz élőben is. Persze nem elég látni, olvasni, bizony ezt gyakorolni kell, és azután már "csípőből" megcsinálod.

Neked is sikerülni fog, csak bátran.

2011. júl. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már az alapdolgokkal tisztában vagy, a gyakorlás a legnagyobb tanítómestered.Tudom ezzel sem mondtam sokat Neked, de pl nagyon jól ráéreztél a pörkölt lényegére. először megvárjuk, míg a hús kiadja a saját levét és abban puhult, amit aztán apránként pótolunk, hogy sűrű szaft legyen ne lé.

Neked csak praktikákra van szükséged,itt az oldalon is sokat lehet tanulni mások főzési szokásaiból,de böngészni

ajánlom a mindmegette/turpisságok -oldalát, ahol többszáz

kipróbált ötletet találsz.érdemes böngészni:))

üdv.

2011. júl. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2-3 válaszoló köszönöm szépen, tényleg nagyon sokat segítettetek.
2011. júl. 24. 06:30
 7/7 Veky ***** válasza:
Milyen véletlen, hol egyik ismerősöm most tanult meg főzni-sütni, mivel utál mosogatni. :)
2011. júl. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!