Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tanulhatnék meg sütni,...

Hogyan tanulhatnék meg sütni, főzni? 16/l

Figyelt kérdés

Tudom, még van pár évem addig, amíg feleség leszek, és háztartást fogok vezetni, de már most szeretnék megtanulni főzni, hogy a jövőbeni férjemnek semmi oka ne legyen panaszkodni a főztömre.

Hogyan gyakorolhatnék? Sajnos nincs saját keresetem, így az alapanyagokat nem tudom beszerezni, és anya nem szereti, ha a konyhában téblábolok, hamar le akarja tudni a főzést, nem engedi, hogy segítsek.

Mégis, is hogyan tanulhatnék meg főzni, sütni?

16/L


2012. nov. 2. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Megmondod anyunak kerek-perec,hogy te szeretnéd megismerni a főzés alapjait,,és tanítson meg apránként a fortélyokra,mit hogy merre,és mennyi ideig kell.. stb.


Erre nem mondhat nemet egy anyuka,hisz ez a te jövőbeni érdeked is,és persze neki is könnyebb lesz ha majd meg főzöl a családnak,és ő pihenni tud.

2012. nov. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Erről van szó! A mamával meg kell beszélned, elég nagy vagy már ahhoz, hogy ne zavarjon ki a konyhából.


Kezd a krumpli, a zöldség és hasonlók pucolásával, és azzal, hogy milyen fajta kajába melyiket hogyan szoktuk (szoktátok) feldarabolni.

Egyszerű megtanulni a paprikás-krumplit. Ha az már megy annyira, hogy egy nagyon híg leve lesz, hanem egy kicsit sűrűbb szaftja, akkor utána már a húsból a pörkölt is megy, hiszen ugyanúgy kell feltenni, csak nem krumpliból, hanem husiból.

Egyszerű megtanulni pl. a száraz-bablevest akár kolbásszal, akár valami egyéb füstölt hússal. Onnét már csak egy lépés (szinte) a babgulyás, vagy hasonló.

A különböző tésztákat megfőzni és a túró, sajt stb. egyebeket rárakni nem lehet gond.

Tanuld meg, hogy mi a különbség a rántás, és a habarás között. Hogyan készítjük el őket, ha levest akarunk, és hogyan a főzelékhez.


Szóval, ha már ilyesmikkel tisztában leszel, akkor már anyud is egész biztos szívesen bevezet a sült húsok, tészták, és egyéb kissé bonyolultabb ételek elkészítésének rejtelmeibe.


De nagyon dícséretes az igyekezetet, ne engedd magad eltántorítani.


Egyébként a net-ről szedd le Horváth Ilona szakácskönyvét, nemcsak rengeteg receptet találsz benne, hanem a konyhaművészet alapjait is nagyon jól írja le!

2012. nov. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 doboszoli ***** válasza:

Hallgass az előttem szólókra!!

A főzés alkotómunka, aki ennek éri meg azt nem fárasztja, hanem szórakoztatja.

Főzz lélekkel, és kellő alázattal!

Örülnék, ha az én lánykám lennél!!! Ne add fel!

2012. nov. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!