Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tanulhatnek meg főzni?

Hogyan tanulhatnek meg főzni?

Figyelt kérdés

17eves létemre semmit sem tudok megcsinálni, meg a legegyszerubb ételeket sem... Hogyan tanulhatnek meg főzni kezdetben?

17/L



2018. jún. 7. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Anyukádtól.
2018. jún. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Főzni nem ételrecepteket megtanulva lehet megtanulni, hanem technikák elsajátításával. Tanulj meg párolni, olajban sütni, blansírozni, sütőben sütni stb.


Szakácskönyvekből, videókból.

2018. jún. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

Ha olyan a kapcsolatod anyukáddal, akkor megmutat néhány trükköt.


Namost a kérdésedből az jön le, hogy a családban senki nem foglalkozott azzal, hogy a lányuk tud e főzni, vagy bármi...persze lehet, hogy kiválóan vezetsz kismotort, vagy kertészkedsz, lehet hogy színötös tanuló vagy, de valamiért ezt kétlem..

2018. jún. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Állj oda anyád mellé, ha főz, nézd, kérdezd, beszélgessetek úgy, mint tanár és tanítvány. Én ugyan nem nőnemű vagyok, de engem mindig érdekeltek az ilyenfajta "technológiák" és anyám rendszeresen rám is bízott bizonyos feladatokat.
2018. jún. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Szakácskönyv, de én pl videókból tanulok egy csomó mindent.


Meg apától, míg kamasz voltam :)

2018. jún. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a szakácskönyvben leírtakat pontosan betartod, akkor sikerülnie kell az ételnek.

Persze a receptek nagy része abból indul ki, hogy aki belefog, az tudja, mint jelent a "felfuttatjuk az életsztőt", meg a "karamellizálni" és társai, de ha ilyennel találkozol egy receptben, ilyeneket is leírnak a neten, hogyan kell.

2018. jún. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Ugye a legegyszerűbb mindenkinek az édesanyjához fordulni :)

De én nem szerettem állni felette, meg faggatni.


Úgyhogy én mindent az internetről szedtem össze, recepteket, képeket, videókat néztem... szép lassan már vannak rutinok, amik kialakulnak.

Párom szerint egész jól főzök. Bár a fűszerekkel nem bánok elég bőkezűen :) Van hova fejlődnöm nekem is.


30/L

2018. jún. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A főzés tudománya konyhatechnológiai kalauz

[link]

Vagy ha jó vagy angolból Julia Child: Mastering the art of french cooking I-II.

Elég sok szakácskönyvem van, tankönyvek is, de ez a két mű a legkiemelkedőbbek között van szerintem, és tényleg az alapoktól a legbonyolultabb műalkotásokig halad. Az más kérdés, hogy azért van 1-2 technika főleg az A főzés tudománya könyvben amihez thermomixert, meg olyan dolgokat használ ami egy egyszerű háztartásban sose lesz. De az már tényleg a könyv végefelé van.

2018. jún. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!