Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Srácok, mi volt a legjobb és...

Srácok, mi volt a legjobb és a legrosszabb dolog, amit anyátok tett veletek, ellenetek?

Figyelt kérdés

Kisfiús anyuka vagyok, és szomorúan olvasom, hogy mennyi fiatal panaszkodik a szüleire, mennyire üres a szülő-gyerek kapcsolat, sőt, mennyien vágynak mihamarabb elköltözni otthonról.

Nem szeretném, ha az én fiam is így érezne.

Mi az, amivel anyaként segíthetek a fiamnak, hogy jobb legyen a viszonyunk, és mi az, amivel tuti elkergetem itthonról?

Már most félek, mert a mai fiatal generáció annyira más, mint az enyém.


2021. febr. 27. 12:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
98%
Én a legjobbat emelném ki. Mindig ott állt mellettem. Csendben, a háttérben. Amolyan háttérországként. Nem akadékoskodott, nem akart mindent tudni és irányítani. Hagyta, hogy elkövessem a saját hibáimat és éljem az életemet. Bízott bennem, tiszteletben tartotta a határaimat. Tudtam és éreztem, hogy bármi van fordulhatok hozzá, mert nem fog ítélkezni vagy "büntetni". A nyílt és tiszta kommunikációra törekedett mindig. És így, hogy esze ágában sem volt erőszakkal belemászni az életembe, szívesen megosztottam magamtól a dolgaimat vele.
2021. febr. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
90%

Én nem vagyok fiú csak látok rossz példákat, pl. mindent megcsinál de csak az egyik gyereknek az anyuka, szolgaian. Mindent lehet csak annak a gyereknek. a gyerek jó eséllyel pszichopata lesz, borzasztó dührohamai vannak, gonoszkodik a testvérével stb.

Másik példa hogy nem engedi leválni, össze van nőve a gyerekkel az anyuka. Közben játssza a mártírt, a család cselédjét, az önfeláldozás bajnokát.

Persze vannak az egyértelműen rossz dolgok, a mindenbe beleszólás, semmi magánszféra hagyása (pl gyerek nem csukhatja be az ajtót kilincsre se), kritizálások,zsarolások, állandó, öncélú kontroll.

Sajnos legtöbb anyuka teljesen alkalmatlan, egoista, érzelmileg csecsemő szinten van. SAJNOS. Nem a semmire panaszkodnak ezek a gyerekek és nem azért mert kamaszok.

Ha benned felmerült az igény, hogy jól akarod csinálni, akkor biztos jól is fogod. Csak nézz mélyen magadba, és a gyerek érdekeit tartsd a szemed előtt ami semmiképp sem az anyuka egoista érdekeivel egyenlő, mert a nevelés célja hogy a gyerek leváljon és teljes értékű, önálló felnőtt legyen belőle.

2021. febr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk otthon az volt a probléma köztem és anya között, hogy állandóan beleszólt az öltözködésembe. Volt hogy vett valami pólót vagy nadrágot, mert azt hitte biztos tetszeni fog nekem, pedig egyáltalán nem az volt az én stilusom. Még csak pár hónapja költöztem el, de néha még szóvá teszi, hogy melyik ruha nem illik hozzám, persze ez nem érdekelt eddig sem. Ezenkívül nem volt semmi konfliktus közöttünk, ez sem tűnik nagy problémának, de kamaszként zavart.
2021. febr. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd tiszteletben a privátszféráját, ne akard megnézni a messengeres beszélgetéseit/előzményeit. Anyám is így tett, nagyon zavaró és kellemetlen.
2021. jún. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!