Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Elengednétek a 16...

Szülők! Elengednétek a 16 éves gyereketeket ezekre a helyekre?

Figyelt kérdés

Miskolcon lakunk és unokatesómmal aki szintén 16 éves elszeretnénk menni 5-6 helyre a nyáron, viszont az én szüleim ezt nem támogatják.

Az első úti célunk a Nyíregyházi Állatkert lenne, viszont itt az a kifogás, hogy túl messze van, eltévedünk, stb.

Utána jönne a Miskolctapolcai barlangfürdő, amire az a kifogás, hogy messze van és vízbe fulladunk.

Budapesten 2 hely lenne ahova menni szeretnénk, az egyik a Tropicárium és a Csodák Palotája, itt a kifogás, hogy Budapest nagyon veszélyes város, elrabolnak, bajunk esik, stb.

A többi már inkább ilyen kisebb helyek, mint például Szilvásváradon a Szalajka-völgy (ide talán elenged) vagy az Aggteleki Cseppkőbarlang (erre azt mondja veszélyes).

Ti elengednétek kettő 16/L gyereket ezekre a helyekre?

Ha nem miért nem? Ha igen, akkor meggyőzési taktikát ajánlanátok?


2021. márc. 1. 10:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 anonim ***** válasza:
15%
40: már bocs, nem közvetlenül a kérdéshez tartozik, de 16évesen hogyhogy nem tudsz úszni...??? Legalább 30 éve kötelező már az általános iskolában az úszásoktatás!
2021. márc. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 anonim ***** válasza:
100%

41-es, mi is jártunk ált.isk. 2. osztályában úszásoktatásra. Nem is tanultam meg. :-)))

Később, magamtól tanultam meg kb. felső tagozatos koromban.

2021. márc. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/84 anonim ***** válasza:
18%

42: OK, de látod, mégis megtanultál....


Nekem ez olyan UFO-szint, ha valaki nem tud úszni vagy biciklizni....

(kivéve persze aki valamilyen betegség, vagy szervi képtelenség miatt nem tud...)

2021. márc. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 anonim ***** válasza:
83%
Ahh, elmaradott vidéki településeken sokszor olvasni sem tudnak, nemhogy úszni. Van olyan is, aki fél a víztől, vagy szimplán nem érezte szükségét megtanulni. Egyébként az, hogy elvittek párszor úszni alsóban (amit sokan kb traumaként éltek meg) nem jelenti, hogy mindenki meg is tanult biztonságosan úszni.
2021. márc. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 A kérdező kommentje:

Sosem voltam még strandon, se semilyen strandhoz hasonló helyen.

Mert a családba eddig senki nem akart velem eljönni.

Most fogok menni először.

5. Ben fél évig jártam úszás oktatásra, de semmit nem tanítottak.

Képzeld, még medencénk is volt, de térdig érő vízben nem lehet megtanulni úszni.

2021. márc. 2. 10:21
 46/84 anonim ***** válasza:
82%

44: MISKOLCON lakik!

Nem a világ végén, szatmár-borzasztó-külsőn.....

2021. márc. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/84 anonim ***** válasza:
83%

Nekem meg pont így áll össze a kép.

Olvasd vissza a kérdező eddigi kommentjeit!

Adva van ez a két lány, mindkettőnek a Holdban van az apja. Egyedülálló anyjuk agyonfélti őket. A két anya tohonya, elhízott, sérves, ezer kifogásuk van arra, nehogy a gyereküket bárhová is elvigyék, hogy otthonról kimozduljanak.

Ebbe a képbe teljesen beleillik, hogy alig jártak nyaralni, tehát vízpartra se. Amikor mégis, akkor állandóan attól féltették őket, hogy belefulladnak, így szegénykék rendkívül elzárt és szűkre szabott életet éltek eddig. Ez teljesen érthetővé teszi, hogy egyebek mellett úszni sem tanultak meg.

És valóban, azon se csodálkoznék, ha most azt mondaná, hogy biciklizni sem tud ő sem, meg az unokatesója sem. Vagy legalábbis, hogy nem mer forgalomba menni bicajjal.

2021. márc. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 anonim ***** válasza:
69%

Na, míg a 47-es válaszomat szövegeztem, közben 45-ben leírt dolgokat, amiket helyesen sejtettem meg.

Sajnos. :-(((

2021. márc. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/84 anonim ***** válasza:
100%

47: köszi az összefoglalót! :) Így már eléggé reálisan kirajzolódik a kép...


Hát akkor kérdező, vagy az van, hogy bevállaljátok, és leléptek - vagy huszonéves korotokban is kalodában fognak benneteket tartani az elhízott anyák...

2021. márc. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 anonim ***** válasza:
100%
Egy napos kirándulásra elengedném a 16 éves gyerekemet.
2021. márc. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!