Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Elengednétek a 16...

Szülők! Elengednétek a 16 éves gyereketeket ezekre a helyekre?

Figyelt kérdés

Miskolcon lakunk és unokatesómmal aki szintén 16 éves elszeretnénk menni 5-6 helyre a nyáron, viszont az én szüleim ezt nem támogatják.

Az első úti célunk a Nyíregyházi Állatkert lenne, viszont itt az a kifogás, hogy túl messze van, eltévedünk, stb.

Utána jönne a Miskolctapolcai barlangfürdő, amire az a kifogás, hogy messze van és vízbe fulladunk.

Budapesten 2 hely lenne ahova menni szeretnénk, az egyik a Tropicárium és a Csodák Palotája, itt a kifogás, hogy Budapest nagyon veszélyes város, elrabolnak, bajunk esik, stb.

A többi már inkább ilyen kisebb helyek, mint például Szilvásváradon a Szalajka-völgy (ide talán elenged) vagy az Aggteleki Cseppkőbarlang (erre azt mondja veszélyes).

Ti elengednétek kettő 16/L gyereket ezekre a helyekre?

Ha nem miért nem? Ha igen, akkor meggyőzési taktikát ajánlanátok?


2021. márc. 1. 10:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 anonim ***** válasza:
7%
Nemcsoda h nem emgednek el. Ezutan se fognak . Igy jartal. Majd 4 gyerek utan rajossz h elni akaesz. Nembaj
2021. márc. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 anonim ***** válasza:
83%

A kérdés alapján én is azt hittem, hogy mindenféle discokba akartok menni ész nélkül. Na de állatkert, barlangfürdő, Csodák Palotája, természeti látnivalók...Inkább összetenném a két kezem, ha a 16 éves lányomat ilyenek érdekelnék, mert ezek szerint vonzza a természet, a tudományok.

Amúgy azt komolyan mondják, hogy MISKOLCTÓL messze van a barlangfürdő? Hiszen a városhoz tartozik gyakorlatilag. Ilyen gondolkodással nem csodálom, hogy Bp-től, Nyíregyházától már egyenesen rettegnek...


Kérdező, esetleg álljatok a szüleitek elég egy teljes, kész útitervvel. Pontosan találjatok ki mindent, hánykor, mivel, hova mennétek, utána merre, mire mennyit fogtok költeni, aztán hánykor, hogyan juttok haza. Mondhatjátok azt is, hogy szinte minden jegyet (belépők, tömegközlekedés) meg tudtok már venni előre online. A lényeg, hogy lássák, hogy nem csak ilyen hűbelebalázs akció ez, hanem komolyan gondoljátok.

2021. márc. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 anonim ***** válasza:
66%

Amúgy nem tudom, mit kell pattogni azon, hogy valaki nem tud úszni vagy biciklizni...

Képzeljétek, utóbbit én sem tudok, de ezt lekezelő hangnemet kikérem magamnak, pláne ismeretlen emberektől, akik ki tudja, mit tudnak felmutatni (a semmiből ítélkezésen kívül). Bármilyen hihetetlen, SEMMI hátrányom nem származott belőle, soha sem cikizett érte senki, nem maradtam ki semmiből (nyilván nem mentem el bicajos táborba, de más is van azon kívül). Hogy hogy nem tanultam meg? Úgy, hogy az első perctől nem is akartam, mert f ostam az egésztől, nem éreztem magam biztonságban még a négykerekűn sem. Ennyi. Aki meg úszni nem tud, annak is millió oka lehet, pl az említett remek kötelező oktatás színvonala, ami sokaknak csak rettegést okoz (nekem is okozott, én túlléptem rajta, de nem fikázom azt, aki nem tudott).

2021. márc. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/84 A kérdező kommentje:
52es köszönöm, kipróbáljuk.
2021. márc. 2. 13:35
 55/84 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, soha nem engedtek el osztálykirándulásra sem?
2021. márc. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 A kérdező kommentje:

De igen, merthogy ott a tanár néz ránk, akkoris ha több napos.

Dehogy ezeken a helyeken nem lesz velünk felnőtt.

2021. márc. 2. 16:19
 57/84 anonim ***** válasza:
100%

Na de osztálykiránduláson is van szabad program, nem?


Tkp. mindegy, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy mennyire beteges a féltés...

2021. márc. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/84 anonim ***** válasza:
82%

Természetesen elengednélek. Én is jártam egyedül ilyen helyekre, már korábban is. Nem tudom milyen közösségben nőttetek fel, de mifelénk teljesen alap, hogy 13 éves kor felett az ember egyedül tömegközlekedik, a barátaival jár moziba/állatkertbe/strandra.

A szüleid egészségtelen mértékben túlféltenek, így nehezen leszel talpraesett felnőtt.

2021. márc. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 anonim ***** válasza:
100%
Eltévedni nem fogtok, amennyiben használjátok a google mapset, és nagyon sok érdekes dolgot lehet ezeken a helyeken tanulni. 16 évesen nem vagytok már gyerekek, simán el tudtok vonatozni másik városokba. Mondd meg anyukádnak, hogy ti fizettek mindent, elsőkörben szórakozni mennétek, de olyan helyekre ahol érdekes dolgokat lehet tanulni is. (Ha erre meg azt mondja, hogy nem, kérdezd meg tőle, hogy mégis melyik/milyen szülő tagadná meg a tudást a gyerekétől) Neki csak annyit kell mondani, hogy oké, menjetek. Tervezzétek meg, hogy mikor mit csinálnátok, melyik vonattal mennétek hova, és ha tudod oszd meg vele a tartózkodási helyedet google mapsen, így ő is látja, hogy tényleg ott vagytok.
2021. márc. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/84 A kérdező kommentje:
Miaz a Google Maps? Wifi nélkül is lehet használni?
2021. márc. 4. 13:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!