Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Elengednétek a 16...

Szülők! Elengednétek a 16 éves gyereketeket ezekre a helyekre?

Figyelt kérdés

Miskolcon lakunk és unokatesómmal aki szintén 16 éves elszeretnénk menni 5-6 helyre a nyáron, viszont az én szüleim ezt nem támogatják.

Az első úti célunk a Nyíregyházi Állatkert lenne, viszont itt az a kifogás, hogy túl messze van, eltévedünk, stb.

Utána jönne a Miskolctapolcai barlangfürdő, amire az a kifogás, hogy messze van és vízbe fulladunk.

Budapesten 2 hely lenne ahova menni szeretnénk, az egyik a Tropicárium és a Csodák Palotája, itt a kifogás, hogy Budapest nagyon veszélyes város, elrabolnak, bajunk esik, stb.

A többi már inkább ilyen kisebb helyek, mint például Szilvásváradon a Szalajka-völgy (ide talán elenged) vagy az Aggteleki Cseppkőbarlang (erre azt mondja veszélyes).

Ti elengednétek kettő 16/L gyereket ezekre a helyekre?

Ha nem miért nem? Ha igen, akkor meggyőzési taktikát ajánlanátok?


2021. márc. 1. 10:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
61%

12-es, nem ott attól féltik, hogy belefullad a tavasbarlang vizébe.

Még jó, hogy attól nem féltik, hogy a nyíregyházi állatkertben megeszi egy oroszlán. Csak attól, hogy Nyíregyháza city-ben eltéved.

Hajamat tudnám tépni az ilyen emberektől!

2021. márc. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 anonim ***** válasza:
9%

Hány napot töltenétek egy helyen? Több nap esetén adódik rögtön a kérdés: hol fogtok megszállni? Ki foglalja le, milyen módon, hogyan fizet? Tudod, hogy hogy kell ezeket intézni? Ki finanszírozná az utazást, belépőket, szállást? Kaját már meg sem említem. Azért az sem mindegy ám! Lehet, hogy nem is tudnának a szüleid hirtelen annyit áldozni CSAK rád, amibe ez kerülne. Ez alaphangon legalább 2 hét. Nem 2 fillér 2 heti szállás...

Mert azért ezek nem ingyen vannak, azt ugye tudod?

Én a sajátjaimat elmegedtem volna, ha ilyen ambícióik vannak, de róluk tudtam, hogy megbízhatóak, talpraesettek, képben vannak alapvető dolgokkal. A kérdésed alapján téged kevésbé tartalak olyannak mint az enyémek voltak, mivel az nem derül ki, hogy a fenti kérdésekkel mennyire vagy tisztában. Ennél fogva nem, nem engednélek el felnőtt kíséret nélkül.

2021. márc. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 A kérdező kommentje:

Úgy mennénk mondjuk Nyíregyházára, hogy elindulnánk reggel 6-7 óra fele és este 5-6 óra fele indulnánk haza.

Nem több naposra mennénk.

Illetve nyilván az utazást, belépőt, költőpénzt is saját zsebből fizetnénk.

2021. márc. 1. 19:46
 34/84 anonim ***** válasza:
6%
Hát persze...
2021. márc. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim ***** válasza:
22%
Ugy el, hogy megbeszeljuk, megnezzuk,mikor melyik buszra szalltok stb. Siman kapnal egy okosorat amin latlak. Helikopterseg e vagy nem, nem erdekel, legalabb hazaernel rendben.
2021. márc. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 anonim ***** válasza:
89%

Bár egyedül nem utaztam Miskolc-Budapest távokat pl, de ilyen szinten közel sem korlátoztak.


Régen nagy hobbim volt a számítógépekkel, telefonokkal való "csencselés", Budapest mindenféle eldugott jobb/rosszabb helyein jártam, főleg iskola után. A börtön mellett mondjuk kicsit tojtam, meg ahol voltam Újpesten, na az a hely eléggé lepratelep volt, de összességében nem kell félni Bp.-től.


Egyébként meg néha tényleg nem értem a szülőket. Már az én édesanyám is jobban féltett, mint őt a nagymamám, de édesanyám a 2000-es években is bőven bevállalósnak számított.


Pedig aztán a szüleim, nagyszüleim gyerekkorában voltak érdekesek. 9 éves gyerek vigyázott a két kisebbre, 10-15 km-t kellett tekerni a tanyáról az elemi iskolába, napszám... itt most nem boomerkedni akarok, félreértés ne essék, csak szerintem nevetséges, hogy két 16 évest nem engednek el egy nyíregyházi állatkertbe vonattal. Az agyam eldobom.


Ma már ráadásul létezik GoogleMaps, a mávnak elvira, a bkv-nak bkkfutár, gondolom volánnál is van online menetrend, lehet jegyet is vásárolni az interneten, előre foglalni helyet akár, mit tudom én... GMaps-el pedig nehéz eltévedni.


Áh, nem értem én ezt... lassan felnőttek lesztek.


Egyébként meg várjátok még ki, hogy mi lesz nyárig, milyen döntéseket hoz majd a kedves vezetőnk. Senki nem tud biztosat. De ha addig nem oldják fel a lezárásokat (vagy csak oltáskönyvvel), akkor Bp.-n, Nyíregyházán & ahova szeretnétek még menni, érdemesebb lehet inkább sétálni, várost nézni, elmenni egyet túrázni.


Érdemes lehet még keresni valami strandot, szabadstrandot. Az egész Tisza-tavat, Balatont, Velencei-tavat csak nem zárják le nyáron.


Előre is kellemes utat kívánok nektek. :)


20F

2021. márc. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 anonim ***** válasza:
74%

#35


Jézusom, kb apámat korlátozta ilyen szinten az anyja (nyilván az okosórát leszámítva, a 90-es években nem volt ilyen), egy nyamvadt életképtelen tróger lett belőle.

2021. márc. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 anonim ***** válasza:
57%

Na ne már. Minden nap Pesten járok, 15 évig laktam itt, de jobban félek vidéken sétálni (kóborkutyák), mint Budapesten. Miskolcon több okod van félni, mint itt. Ezek annyira kamu kifogások, mintha 12 évesek lennétek.

Eltévedtek? Google Maps

Belefulladtok az 1,2 méter mély vízbe? Na ne már. Nem mellesleg 16 évesen szerintem már tudtok úszni.

Vagy rémes szülők, hogy ennyire nem bíznak benned, vagy valamit nagyon elcsesztél bizalom terén.

2021. márc. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim ***** válasza:
34%
37 marhara mem erdekel az ilyem szulo velemenye.
2021. márc. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 A kérdező kommentje:
Úszni nem tudunk az tény, viszont mély vízbe nem is mennénk.
2021. márc. 2. 09:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!