Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Elengednétek a 16...

Szülők! Elengednétek a 16 éves gyereketeket ezekre a helyekre?

Figyelt kérdés

Miskolcon lakunk és unokatesómmal aki szintén 16 éves elszeretnénk menni 5-6 helyre a nyáron, viszont az én szüleim ezt nem támogatják.

Az első úti célunk a Nyíregyházi Állatkert lenne, viszont itt az a kifogás, hogy túl messze van, eltévedünk, stb.

Utána jönne a Miskolctapolcai barlangfürdő, amire az a kifogás, hogy messze van és vízbe fulladunk.

Budapesten 2 hely lenne ahova menni szeretnénk, az egyik a Tropicárium és a Csodák Palotája, itt a kifogás, hogy Budapest nagyon veszélyes város, elrabolnak, bajunk esik, stb.

A többi már inkább ilyen kisebb helyek, mint például Szilvásváradon a Szalajka-völgy (ide talán elenged) vagy az Aggteleki Cseppkőbarlang (erre azt mondja veszélyes).

Ti elengednétek kettő 16/L gyereket ezekre a helyekre?

Ha nem miért nem? Ha igen, akkor meggyőzési taktikát ajánlanátok?


2021. márc. 1. 10:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy zárva vannak, viszont reménykedünk, hogy nyáron kinyitnak.
2021. márc. 1. 11:18
 12/84 anonim ***** válasza:
65%
Miskolci vagy és a Tapolcai messze van?
2021. márc. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 anonim ***** válasza:
57%

30 vagyok.


14 voltam mikor elkezdtem este 10-re, 11,re hazaérni, majd 15-16-17-18 éves koromra, már rendszeresen volt hogy hajnali 2-3ra értem haza. Minden hétvégén buli volt. A legjobb korszakom volt. 20 éves koromban elkezdődött az iskola és a munka, és minden abbamaradt. Hozzáteszem a szüleim mindig azt mondták, hogy "ráérek ezekre huszonévesen". Hát, huszonévesen tanulnom és dolgoznom kellett már keményen ,tehát ez nagyon félrement. Ha ezeket kihagyom, sokkal kevesebb lennék most.


Én azt mondom egy 16 éves gyereknek már minimum kell annyi önállóság, hogy felül egy vonatra, és elmegy a haverokkal kirándulni. Ez a minimum.

2021. márc. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 anonim válasza:
82%
Manapság lehetetlen eltévedni ha van telefonunk. A Google térképpel egyedül az egész világot be tudnám járni anélkül hogy eltévednék bárhol a világon.
2021. márc. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 anonim ***** válasza:
88%

Nem a korától függ, hanem hogy mennyire megbízható és talpraesett. Én nagyon szerencsés vagyok, mert a szüleimmel sokat utazhattam, és később engem is elengedtek. Ha megtehetem, szeretném én is úgy nevelni a gyerekeimet, hogy minél többet lássanak világot, és még mellettem megtapasztalják, hogy milyen idegen helyen lenni. Tanuljanak meg tájékozódni, tömegközlekedni, eligazodni, segítséget kérni és felismerni a veszélyes helyzeteket. Ha a gyereknek van lehetősége látni és megtanulni ezeket, akkor 16 évesen már nem félnék, hogy nem tudják feltalálni magukat. Balesetek pedig bármikor, bárhol történhetnek. A Barlangfürdő semmivel sem veszélyesebb, mint a legközelebbi uszoda, és ahhoz sem kell cseppkőbarlangba menni, hogy az ember megcsússzon és eltörje a lábát. Úgy tűnik, a szüleid soha nem jártak a város határán túl, és túlmisztifikálják ezeket a helyeket.


Azért hozzátenném, hogy vannak olyan 16 évesek, akiket az utca végéig sem mernék elengedni egyedül, tehát nem a kor számít.

2021. márc. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 anonim válasza:
81%

Túlféltenek. Persze ők ismernek titeket, de az biztos, hogy két 16 éves között is lehet hatalmas különbség.


Pl engem és még 4 barátnőmet 14 évesen elengedtek Balatonra, egy szülő levitt minket és egy hetet felnőttek nélkül töltöttünk. Túléltük. De pl nem dohányoztunk, nem piáltunk, nem drogoztunk, a szülők mindannyiunkat ismertek, a közelben volt rokon, ha gond lett volna. Ezzel szemben pl az öcsémet ennyi idősen a boltba se lehetett kb leengedni.


Mára már anyuka vagyok és valahol megértem a szülőket, hogy féltőek. De a szülő felelőssége önálló gyereket nevelni. Sajnos a mai szülők nagy része burokban nevel, vagy épp nem nevel, mert joga van a gyereknek mindenhez. Kicsit más a világ, pedig nem vagyok vénasszony, épp csak 3X.


Még én sem tudom a választ elengedném e a fiam, majd kiderül, ha annyi idős lesz :)


Minden esetre a szüleitek felsorolt indokai nevetségesek. Én csak akkor keresném a kifogásokat, ha nem bíznék a gyerekemben eléggé. Pl voltatok e már egyedül strandon, vagy egyedül bárhol a közeletekben úgy egész napra? Ha azt engedték ezt is kellene.

2021. márc. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/84 anonim ***** válasza:
17%
Ez nagyon függ attól, hogy mennyire vagytok érettek. De azt hiszem én sem engedném el a gyerekem ezekre a helyekre.
2021. márc. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 anonim ***** válasza:
94%
Ha budapest veszélyes akkor miskolc mi b+?
2021. márc. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 anonim ***** válasza:
86%

#18: jogos! :-DDDDD


Szerintem aki Miskolcon szocializálódik, annak Bp a béke szigete... :) (kivéve persze néhány Hős utca jellegű gettót)

2021. márc. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 anonim ***** válasza:
85%
Arra a kifogásra, hogy eltévedtek, simán vissza lehet kérdezni, hogy akkor mi van? Én alapból eltévedős fajta vagyok, amikor már nagyon nem tudom, hogy mivan, akkor leszólítom az első szimpatikus arcú szembejövőt, hogy merre kell menni. Olyan még nem volt, hogy nem jött szembe senki. Plusz ugye ma már van googlemaps és társai, azért tizenhat éves korban gondolom kézségszinten használjátok a telefont.
2021. márc. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!