Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apámnak adtok igazat vagy...

Apámnak adtok igazat vagy nekem? Szerinte jogos felvenni a telefonomat, ha épp akkor hívnak amikor nem vagyok a közelben. Pontosabb leírás is van.

Figyelt kérdés

Szóval a szüleim elváltak, apám, anyukám se velünk élnek, de apám a nőjével állandóan itt tölti az ünnepeket. Egy ilyen alkalommal pont kint voltam és a házban szólt a mobiltelefonom, anya hívott engem. Pár perccel később mentem be, akkor láttam hogy apám felvette a telóm és beszél vele.

Szerintem ez pofátlanság és meg is mondtam neki, persze mindig mindenben neki van igaza, úgyhogy nem álltam le vele vitatkozni, csak meglepődtem. Régebben azért normálisabban állt a dolgokhoz, nagyon megváltozott.

Vagy szerintetek nem fura felvenni más mobilját? Én sose tenném, ez magánügy.



2021. márc. 3. 15:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk is, ha család, rokon hív, vagy olyan barát, ismerős, akit én is ismerek, felveszem és odaviszem a szülőknek. Vonalas telefon évtizedek óta van, így természetes a dolog, hiszen ott idegen is hívhat. Hív is,termékbemutató, egészségfelmérés miatt van, hogy naponta zaklatják a szülőket. Ezek a bandák honnan tudnak telefonszámokat, gőzöm nincs.
2021. márc. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
53%

Nincs igaza apudnak, mert valójában tényleg semmi joga nem volt felvenni, főleg, hogy anyukád hívott, akivel ezek szerint nem a legfényesebb a kapcsolata.

Nálunk úgy szokott lenni, ha mondjuk anyukámat hívja apukám, nagyim vagy tesóm akkor őket - persze csak ha nincs a közelben anyám - én is felveszem, de pl.: munkatársakat, egyéb olyan embereket akiket ő ismer, én pedig nem, azokat soha. Nem tudom miért, nekem kicsit kínos olyan embereknek felvenni a telefont akik egyrészt nem engem hívtak, másrészt meg nem ismerem őket, de tényleg ahány ház, annyi szokás.

2021. márc. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Akkor úgy látom vegyesek a vélemények és így valószínűleg ez egy újabb szuper szokás amit az új nőitől szedett fel és el kell viselni tőle amikor idejön. Köszi a válaszokat.
2021. márc. 3. 19:05
 14/21 A kérdező kommentje:
A pontozásokat szerintem senki ne vegye magára, én örültem a válaszoknak.
2021. márc. 3. 19:06
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

#12-es vagyok.

Igazad van kérdező, én csak azt nem értem, hogy előttem senkit nem pontoztak le ennyire, pedig én is csak a saját véleményemet írtam le, szerintem ezzel senkit nem bántottam meg, nem mondtam, hogy bárkinek is úgy kéne csinálnia, mint nekem, de mindegy.

2021. márc. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
68%
Neked van igazad, kérdező. Baromi illetlen dolog. Ugyanaz a kategória, mint hogy nem bontjuk fel a másnak címzett levelet se. Nálunk is az van, hogy akkor vesszük fel, ha a másik megkér rá. Olyan kivételt tudok elképzelni, hogy pl. ha a férjem elugrik boltba, de itt hagyja a telefonját és mondjuk egy rokona hívja sokszor egymás után, akkor lehet, hogy valami nagyon sürgős vagy baj történt. Akkor lehet, hogy felvenném, de csak hogy jelezzem, hogy nincs itthon, majd X időn belül várható, és ne hívogassa kétségbeesetten.
2021. márc. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy előttem írták:

Attól függ, hogy ki keresi, mivel ki van írva.

2021. márc. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
64%

de apám a nőjével állandóan itt tölti az ünnepeket. - ezt egyáltalán nem tűrném el.


Átjönnek pár órára, az okés, aztán lehet szépen hazamenni, de nem fél délután és kb minden nap nálam dekkolni.

2021. márc. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
31%
Mindkettőtöknek teljesen igaza van.
2021. márc. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk ez divatból megy sajnos. Egymás esemeseit elolvassuk, társkeresőkön, szex partner keresőkön a másik tudta nélkül nem lehet belépni, össze vissza regisztrálunk a másik nevében, fórumokra, film értékelésre, de ha a magunk nevében az se marad titokban, youtubera feltöltünk más nevében saját képpel videókat, kibeszéljük egymás egészségi állapotát, vallását, politikai nézeteit, családi állapotát, szexuális vágyait, ha meglátunk egy nevet más telefonjába, felhívjuk álnéven, és kiderítjük mi a programja. Oda vissza ezt csináljuk, tudom hogy rosszul de ha ez a színvonal tartjuk, nem vagyok rá büszke. De te azt írtad hogy te sosem tennél ilyet úgyhogy ebben az esetben apád volt igazságtalan. Lehet hogy ezt is észre veszi a családom de nem érdekel, ezt is ki lehet tálalni.
2021. márc. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!