Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ha felnőtt korú...

Szülők! Ha felnőtt korú gyermeketek panaszkodna nektek, hogy házastársa többször is inzultálja, ti közbelépnétek, vagy rájuk hagynátok a dolgot?

Figyelt kérdés
Na persze nem olyan súlyos esetre gondoltam, amikor a rendőrséget kell hívni, de ilyen kisebb-nagyobb szóbeli, vagy enyhébb fizikai inzultusokra. Akkor te mint szülő a gyereked pártjára állsz és elbeszélgetsz vejeddel/menyeddel, vagy úgy véled, hogy a "ti dógotok" és oldják ők meg egymás között.
2021. márc. 3. 21:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom mi az enyhébb fizikai inzultus, szerintem ha panaszkodik erről valaki, az már nem lehet enyhe. Ha a fiamat pofonvágná a felesége, akkor beszélnék vele, hogy ne hagyja, mert csak roszabb lesz. Ha a lányomat verné meg a férje, akkor addig ütném, amíg mozdulni tud.(a férfit) Egyszer. Ha utána vele marad a lányom, akkor onnantól az ő dolga, hazajöhetne bármikor, de soha ne panaszkodjon többet.
2021. márc. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
44%

Olyan szinten nem lépnék közbe, hogy szaladok kiosztani/agyonverni a házastársat. Viszont a gyerekemnek minden segítséget megadnék, hogy eljöjjön onnan, elköltözzön, elváljon, megszabaduljon ettől az embertől stb. Ha ez megtörtént, akkor viszont megmondanám a házastársnak, hogy jobb ha nem kerül a szemem elé többé és ha meghallom hogy az új partnerével (ha lesz) is erőszakoskodik, akkor garantáltan feljelentést teszünk ellene. Már ha a gyerekem eleve nem akarja ezt megtenni.

Az önbíráskodás, vagy a kéretlen beavatkozás szerintem nem vezet jóra. Amíg nem mennek szét, addig úgyis csak a gyerekemen fog csattani minden, ha meg olyan buta hogy kibékülnek, akkor meg lehet addig terrorizálja, míg a családjától el nem vágja teljesen és akkor már nem lehet segíteni sehogy.

2021. márc. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem szólok bele. Remélhetőleg épeszű gyereket neveltem, nem hagyja magát és az elsonilyen alkalom után beadja a válópert
2021. márc. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!