Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha válás utan az apa eltávolod...

Ha válás utan az apa eltávolodik a gyerekétől, gyerekeitől, annak mi szokott jellemzően inkább az oka lenni?

Figyelt kérdés
Főként abban az esetben, ha apuka egy másik nő miatt dönt a válás mellett. Konkrét tapasztalatokra lennék kíváncsi, akikkel ez megtörtént.

#válás #gyerek elhanyagolása
2021. márc. 14. 06:52
A kérdező szavazást indított:
Az anya szokta az apa ellen fordítani a gyereket sértettségében (pl nem engedi, hogy találkozzanak)
Vagy az új nő kavar be inkább, kihasználva az újdonság erejét, elmarja az apukát a gyerek mellől
75 szavazat
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk egy darabig anyám szent meggyőződése volt, hogy az új nő tehet róla. De mikor az új nő kikerült a képből, még ritkábban keresett minket, később már semennyire. Így azt gondolom, szimplán csak nem szeretett minket és nem volt kedve hozzánk.
2021. márc. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim válasza:
31%
Ha az anyával maradnak a gyerekek akkor az anya akararlanul is tesz negatív kijelenteseket a gyerekek előtt, emiatt a gyerekek az apát tartják a fő hibásnak. Meg eleve ő megy el...stb stb. Mindig az a rossz szülő a gyerek fejében akivel nem el egyutt.
2021. márc. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
72%
Egyedül az apán múlik!
2021. márc. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
98%
Nem kell hozzá se az anya, se az új nő. Teljesen természetes, hogy más minőségű lesz az a kapcsolat, ami személyes napi találkozásra épül, és az, adni esetleg heti pár telefonra és havi 4-5 közös napra. Még akkor is, ha az szülő-gyermek kapcsolat.
2021. márc. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
18%

Egyik sem. Amikor elváltunk az anyjával, még úgy volt megbeszélve, hogy a szomszédos városban fognak lakni. Amint lett új párom, rögtön begőzölt és visszamentek az anyjához lakni, mert ő még abban a hitben élt, hogy újra összejövünk és odaköltözöm hozzájuk. Csakhogy én boldog voltam, hogy végre sikerült elválnunk és eszem ágában sem volt vele újra összejönni.

300 km távolságból már értelmetlen volt apásat játszani és a gyerektől is eltávolodtam. Na persze már előtte sem volt nagy a kötődés, de a távolság megtette a hatását.

Az anyjával sem akartam még ki tudja hány évig kapcsolatban maradni a gyerek ürügyén, így továbbléptem.

Jól tettem, mert azóta már kiköltöztek külföldre, szóval úgyse lett volna láthatás. Akkor minek? Látni, ahogy más felneveli a gyerekem a saját képére? Kösz, nem.

2021. márc. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk apám érdeklődése hagyott alább irántunk, pedig az új nője nagyon szeretett minket. Nem is tartottuk a kapcsolatot évekig.. aztán megkeresett minket, külföldön él. Egy év után megint csak eltűnt. Nem ír vissza, el sem olvassa, az unokáját nem is látta még csak képeken, videókon, de már ezeket sem nyitja meg. Ennek ellenére minden nap kidobja a fb. hogy ide-oda kommentel.
2021. márc. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
95%
Bekavarhat az új nő is, anyuka is ellenségeskedhet, de a legtöbb esetben inkább az van, hogy apuci simán szrik a gyerekeire. Örül, hogy minél kevesebbet kell lennie a kölykeivel végre(ugye megunta a családosdit már). Anyuka majd megoldja, ő meg éli a világát szabadon, vagy az új macával.
2021. márc. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
80%
Az apa az oka. Felnőtt ember, ő dönti el, mit csinál. Ha más befolyásolja az is az ő döntése, hogy ezt engedi. Az ő felelőssége.
2021. márc. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk ez a két választási lehetőség kevés. A harmadik a leggyakrabb: apuka valójában nem akart gyereket és a válás utan végre nem kell vele törődnie. Soha nem más hibás. Ha anya nem engedné a találkozást, mehetne bíróságra, harcolhatna a gyerekért. Ha az új nő nem engedné, otthagyhatná. Apuka saját döntése minden
2021. márc. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
88%
Én is gyerekként azt hittem az új nő a hibás és utáltam. De most felnőttként ra kellett jojjek nem ... egyszerűen csak más amikor kéthetente egy két nap a kapcsoalt mint mikor napi szintű. Nálunk nincs új nő a dologban de mégis más és gyengébb a kapcoslat ...
2021. márc. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!