Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha válás utan az apa eltávolod...

Ha válás utan az apa eltávolodik a gyerekétől, gyerekeitől, annak mi szokott jellemzően inkább az oka lenni?

Figyelt kérdés
Főként abban az esetben, ha apuka egy másik nő miatt dönt a válás mellett. Konkrét tapasztalatokra lennék kíváncsi, akikkel ez megtörtént.

#válás #gyerek elhanyagolása
2021. márc. 14. 06:52
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
74%
Hiába pontoztatok le. Apuka dönt a saját életéről. A többi mind csak kifogás.
2021. márc. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
87%
Én mint 2. feleség ki merem jelenteni hogy mindkettő részben igaz. Nálunk az ex volt nagyon akadékoskodó, eleinte én kimondottan kedveltem a párom gyerekét, élveztem hogy pár napra picit pótmami lehettem. A kislány is nagyon szeretett, ami az anyjának persze rögtön szemet szúrt, elkezdett azzal vádaskodni hogy magunkhoz édesgetjük a gyereket, elkényeztetjük, rossz hatással vagyunk rá, minden rossz volt amit csinálunk, majd elkezdte tiltani is. Mivel nagyon sok vita meg feszkó volt így már én is máshogy álltam a dolgokhoz, szóval szerintem a párom úgy volt vele hogy a nyugalom érdekében hanyagolja a gyereket
2021. márc. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
89%
C, Az apa úgy gondolja hogy a régi életét maga mögött hagyja.
2021. márc. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
97%

Saját magamból indulok ki: a gyerek nem hülye!

Ha az apja keresi őt, a gyerek érzi, hogy szeretve van akkor igenis ragaszkodni fog az apjához. Azonban, ha csak egy kicsi kétsége is támad akkor a gyerek azt fogja mondani, hogy köszi, de ebből nem kérek.

Mondjuk jó lenne tudni, hogy a gyerek 5 vagy 15 éves és előtte milyen kapcsolatuk volt.

2021. márc. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
53%

Az oka lehet:

- nem élnek már együtt, napi szinten nem találkoznak

- láthatás 2 hetente van

- apának lesz újabb kapcsolata

Fenti dolgok miatt az apa nem tud annyira részt venni a gyerek életében.

Ez nem azt jelenti, hogy ne szeretné a gyereket.

2021. márc. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
22%
Hát persze, ismerjük már a házszámot... Mindig az apa a hibás mindenért is! Az apa mindig egy gonosz sátáni lény, a nők nem is értik, egyáltalán milyen jogon vesz az apa levegőt. Az anya viszont mindig egy ártatlan, szegény áldozat, aki sose hibás semmiért.
2021. márc. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
92%

Az én apám, alig pár évig volt igazán otthon, velünk, ha tués soknak érezte a felelősséget, lelécelt, volt hogy egy hétre, hónapra, évre.

Mindig bolti csajai. Ha vele voltunk, állandóan azzal tömte a fejünk, hogy ez anyám hibája. Anyutól sosem hallottuk ezt. Nagyon haragudott apánkra, de nem akart mindket befolyásolni. Mindig egy szó nélkül engedett el vele, pedig mindig váratlanul jött. Volt hogy ígérte hogy jön, után eltűnj hónapokra, telefonon se értük el. Anyu meg sose mondott semmi rosszat róla. Minket sikált, hogy velünk megteszi. De ahelyett, hogy azt mondta volna, azért nem jön, mert nálad jobb dolga van, mindig kitalált valamit, hogy sok a munkája, tárgyalásra ment, stb.

De apa hiába szidta anyut, nem hittem el neki semmit.

Már felnőttem, és még mindig anyura próbálja kenni az egészet. Semmi felelősségvállalás. Nem hívom apának, a keresztnevén szólítom.

2021. márc. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
88%

16!


Hát nézd, apának joga van bíróságra menni, rendőrségi feljelentést tenni, ha anya sárkány és akadalyozni próbálja a láthatást.

2021. márc. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a kétheti láthatás sem sokat segít
2021. márc. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
87%
Ez elég egyszerű, ha nincs ott a gyerek mellett, nincs meg a napi kontakt egy idő után nincs már meg a kötődés. Plusz ha van új család, akkor az is elvesz sok időt, meg persze a munka megteremteni mindenkinek a jólétet az nálunk még mindig kizárólag a férfi feladata és arra meg el a legtöbb idő és energia.
2021. márc. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!