Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megváltozhat a gyerek miatt?

Megváltozhat a gyerek miatt?

Figyelt kérdés

A férjemmel első babánkat várjuk nyárra. 5 éve vagyunk házasok. Ő mindig is indulatos, erős akaratú volt, inkább én engedtem mindig neki, oda mentünk, azt csináltuk, amit ő akart, nekem a béke fontosabb.


A barátnőim sosem szívlelték, de szerintem féltékenyek, mert nagyon okos férfi, sokra fogja vinni. Amikor elmondtam nekik, hogy babát várunk, hát... nem hiszem, hogy őszintén örültek neki. Egyikük mondta is, hogy aggódik, milyen apa lesz a férjem, lesz-e türelme egy gyerekhez, mert ha felidegesítem, sokszor kiabál velem is. A szüleimmel egyébként - miatta - nem találkozunk gyakran, amit nagyon bánok. Ő nem kedveli őket.


Elültették a bogarat a fülemben, mert a férjem sokszor kiabál, amikor kiakad, de meg sosem ütne. Amióta várandós vagyok, nem kiabált, a föld felett jár ő is, szerintetek megváltoztathatja az apaság?



2021. márc. 14. 22:00
 61/111 anonim ***** válasza:
91%

Apám 40 év házasság után nyugodott le. Egyszerűen elfáradt, beteges.


Borzalmas gyerekkorom volt miatta.


Egyszer a sok üvöltéstől hangszálgyulladást kapott, 2 hétig csak suttogni mert. Az egy jó időszak volt.

2021. márc. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/111 anonim ***** válasza:
88%
A szüleid meg a barátnőd figyelmeztetni akartak,hogy a párod nem jó ember,és nem leszel boldog vele.Nem akartad elhinni, inkább megszakított a kapcsolatot velük.A férjed agresszív és kiabál,ne mondd hogy ez sose zavart..Elszigetel mindenkitől,bántalmazó kapcsolatban vagy,ébresztő! Vagy jó így neked? Ha majd sír a baba,és nem fogtok tudni aludni,veled fog kiabálni, akkor majd rájössz,nem akartak rosszat neked.
2021. márc. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/111 anonim ***** válasza:
91%
Én is rettegtem az apámtól. Soha nem mertem vele őszinte lenni, akármit is elmondani neki, mert sosem volt jó vége, egy idő után meg megtanultam, hogy jobb kussolni. Volt hogy megrángatott, jöttek a szitkozódások, most akarna haverkodni, mikor már felnőttem. Meg hogy ő mennyire szeret, én szeretem-e őt. Nem tudtam mit mondani rá, mert legszívesebben azt mondtam volna, hogy rühellem, és azt várom mikor patkol el... Szerintem ez a legnagyobb büntetés egy szülőnek. 54#.
2021. márc. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/111 anonim ***** válasza:
89%
Mondanám, hogy edd csak, amit főztél, de az a szegény gyerek... Az én apám is ilyen, bár ő ütött is. Ez is fog, csak várd ki, leszel te elég fáradt ahhoz, szerinte "kiporovokáld". Pusztán azért, mert a pár hónapos gyereked lesz az első neked. Szerinted ezt el fogja viselni csendben?
2021. márc. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/111 anonim ***** válasza:
74%

Azért szomorú, hogy még az ilyen kérdésekhez is idetéved egy-két habzószájú bántalmazott, aki inkább azzal próbálja menteni a maradék önbecslését (már ha ezt lehet annak nevezni), hogy a magáéhoz hasonló esetekre rávágja, hogy teljesen rendben van, meg hogy ez a hűség, te jóisten...

Amúgy gyaníthatóan kamu a kérdés, mert a kérdező azóta is el van tűnve, nem reagál semmire.

A gyerek még a jó kapcsolatokat is megviseli, az első időszakban mindent félre kell tenni miatta...gondolod, majd apucit érdekelni fogja, hogy a gyereknek milyen igényei vannak, ha rád is sz.rik? Az ilyenekből szoktak olyan hírek lenni aztán, hogy "Az apa eltörte a másfél éves Gyuszika bordáit, mert az nem hagyta abba a sírást, miközben ő épp a meccset nézte volna."

Ja, és ne aggódj, bevett dolog a bántalmazóknál, hogy gyereket akarnak, addig aranyoskodnak, hogy biztosan meglegyen az aduász, amivel magához láncolhat téged. Mert így nehezebb lesz lelépned, és ezt ő is tudja. Rá is fog tenni majd pár lapáttal, mikor szorul a hurok, pl. "azt akarod, hogy apa nélkül nőjön fel? milyen anya vagy te?" stb. Nyugi, kb. biztos, hogy utána már tettlegesség is lesz belőle, hogy végleg bevésse a kis buksidba, hogy "hol a helyed" (szerinte).

Tudom, hogy nem szép dolog az áldozathibáztatás, de nehéz nem így tenni, ha valaki ennyire kapaszkodik a sz.rba. Ráaádsul egy gyereket is szülsz oda, akinek így az egész élete el lesz cseszve. Gratulálok.

2021. márc. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/111 anonim ***** válasza:
89%

Nem, te nem troll vagy, hanem ostoba.


Összegezzük: a pasi egy agresszív brom, aki MÉG nem ütött meg. Lényegében tilt a szüleidtől, és mindenben neki kell engedelmeskedni meg hozzá alkalmazkodni.


Ja, és persze tolsz neki egy gyereket, aki vagy nőverő lesz - hiszen mit kéne tisztelni pl. rajtad? - vagy taccsra kerül az agresszív apjától.

2021. márc. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/111 anonim ***** válasza:
44%
"Azért szomorú, hogy még az ilyen kérdésekhez is idetéved egy-két habzószájú bántalmazott," És te gondolom bántalmazó vagy, hogy ilyen agresszív módon támadod azokat akik tapasztalatból beszélnek. Mondjuk feltűnhetett volna hogy az a "habzó szájú bántalmazott" a válaszok kilencvenkilenc százalékát teszi ki. Engem inkább az érdekel, miért téved ide mindig egy-két emberke aki szerint az egyértelműen bántalmazó kapcsolat normális. Csak nem a valós életbeli viselkedésüket védik az ilyenek?
2021. márc. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/111 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem azért nem válaszol a kérdező, mert apa meglátta a kérdést és már agyabugyálja...
2021. márc. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/111 anonim ***** válasza:
92%
67: szerintem durván félreértetted, amit írtam, de mindegy.
2021. márc. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/111 anonim ***** válasza:
100%

"az agresszió úgy jön ki belőle, hogy egyre jobban kiabál, a vége mindig az, hogy én hagyom abba a vitát", "A szüleimmel egyébként - miatta - nem találkozunk gyakran, amit nagyon bánok."

- te amikor ezeket visszaolvasod, nem veszed észre, hogy mennyire rohadtul bántalmazó a férjed?

Téged kicsit sem sajnállak, mert nem kötelező együtt lenni egy ilyen gennyládával, de a gyereket már előre rohadtul sajnálom.

2021. márc. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!