Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megváltozhat a gyerek miatt?

Megváltozhat a gyerek miatt?

Figyelt kérdés

A férjemmel első babánkat várjuk nyárra. 5 éve vagyunk házasok. Ő mindig is indulatos, erős akaratú volt, inkább én engedtem mindig neki, oda mentünk, azt csináltuk, amit ő akart, nekem a béke fontosabb.


A barátnőim sosem szívlelték, de szerintem féltékenyek, mert nagyon okos férfi, sokra fogja vinni. Amikor elmondtam nekik, hogy babát várunk, hát... nem hiszem, hogy őszintén örültek neki. Egyikük mondta is, hogy aggódik, milyen apa lesz a férjem, lesz-e türelme egy gyerekhez, mert ha felidegesítem, sokszor kiabál velem is. A szüleimmel egyébként - miatta - nem találkozunk gyakran, amit nagyon bánok. Ő nem kedveli őket.


Elültették a bogarat a fülemben, mert a férjem sokszor kiabál, amikor kiakad, de meg sosem ütne. Amióta várandós vagyok, nem kiabált, a föld felett jár ő is, szerintetek megváltoztathatja az apaság?



2021. márc. 14. 22:00
 71/111 anonim ***** válasza:
94%

"az agresszió úgy jön ki belőle, hogy egyre jobban kiabál, a vége mindig az, hogy én hagyom abba a vitát" - milyen jó lesz majd a gyereknek ezt hallgatni. Milyen jó mintát fog látni majd otthon, apa üvölt mindenért, erőszakos, agresszív, mindig csak az lehet, amit ő akar, anyám ráhagyja, mert egy csicska, magáért sem képes kiállni, önbecsülése nulla.

- Ha fiad lesz és ugyanígy fog bánni majd a nőjével, büszke leszel rá?

- Ha lányod lesz és belemegy majd egy ugyanilyen bántalmazó kapcsolatba, örülni fogsz neki?

- Ha megtudnád, hogy a gyereked azért nem látogat titeket szinte soha, mert a faszija nem kedvel titeket és miatta nem találkoztok, mit szólsz majd hozzá, hogy fog esni?


Gondolkodj el ezeken a kérdéseken, mert pontosan ebben nő fel a gyerek nálatok, és ez a minta ivódik bele. Persze, ha észreveszi, hogy rohadtul mérgező szülei voltak, akkor elmehet szakemberhez majd, és sok-sok év, meg sok-sok elköltött pénz után még akár lehet is belőle normális felnőtt, de amúgy esélytelen.

2021. márc. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/111 anonim ***** válasza:
100%
"A barátnőim sosem szívlelték, de szerintem féltékenyek, mert nagyon okos férfi, sokra fogja vinni." - 🤡🤡🤡
2021. márc. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/111 anonim ***** válasza:
100%
És azt se hagyja hogy egyedül elmenj a szüleidhez, ha szeretnél? Miért vagy ilyen szerencsétlen?
2021. márc. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/111 anonim ***** válasza:
94%
A kérdező eltűnt...
2021. márc. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/111 anonim ***** válasza:
95%

Szóval csak sokra fogja majd egyszer talán vinni, de a barátnőid előre féltékenyek? Ezt te se gondolod komolyan igaz?


Rossz olvasni ahogy próbálod igazolni a sok baromságot. Igen, mindenhol van veszekedés, vérmérséklettől függően akar kiabálás is, sőt, olyan is van hogy az ember ráhagyja a párjára a dolgot, pedig neki lenne igaza. NÉHA. És sosem egyoldalúan. Olyan nincs, hogy mindig veled ordibálnak, te vagy a boxzsák akin levezetik a feszültséget, és mindig neked kell engedni, ha nem akarod hogy tovább ordítsanak veled. Én is voltam már ok nélkül bunkó a férjemmel, ő is velem , senki se hibátlan. Mi utána bocsánatot kértünk, tőled bocsánatot kérnek?

A ferjed kijelenti hogy nem bírja a szüleidet? Én ezt nem tűrném el, sőt ha a szüleim nem adtak okot az ellenszenvre még el is küldeném a pics...be. azt meg biztos nem mondaná meg senki hogy elmehetek e a szüleimhez ha úgy tartja kedvem ... gondolom te se minden nap akarnál ott ülni, ami már zavaró lehet férjednek.


Ezeket tényleg nem látod át?

Ja, amúgy a nagy változás max az első álmatlan éjszakáig tart majd, a kialvatlanság pont jót tesz az amúgy is idegbeteg embernek....

De azon se csodálkozz ha pár nappal szülés után cseszegetve leszel hogy ne sajnáltasd magad, irány főzni/takarítani úgyis csak otthon ülsz.

2021. márc. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/111 anonim ***** válasza:
94%
75, mert mi a baj a 73-al? Látod, a többség szerencsére egyetért vele, hogy szar kapcsolatba, bántalmazó szülőknek felesleges gyereket csinálni. Ha szerinted mégis okés a dolog, akkor inkább te ne hirdesd az ostobaságot. Köszi.
2021. márc. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/111 anonim ***** válasza:
94%

75 vagyok, még annyi, hogy tuti bem fogod bírni elvinni pszichológushoz, főleg nem ott rávenni, hogy gondolkozzon el a hibáin és dolgozzon magán.


Eleve sokat elárul, hogy el tudták ültetni a bogarat a füledben, hogy nem lesz jó apa. Ezek szerint te se vagy biztos benne.

2021. márc. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/111 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem tűntem el. Csak hogy árnyaljam a képet: az én és a férjem szülei is évtizedek óta házasok, én ezt a mintát láttam magam előtt. Ugyanakkor a kicsinek a legjobbat akarom, és fáj, hogy ennyien írtátok, nem fog megváltozni. A férjem nagyon hirtelen, de nem rossz ember, bár lehet, ezt hiába bizonygatom.


Nem akarok a kicsinek rosszat, olyan kapcsolatról álmodtam mindig, mint a szüleinké.

2021. márc. 16. 20:16
 79/111 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz a kicsinek rosszat, akkor hallgass azokra a válaszolókra, akik azt írták, hogy olyan apa mellett nőttek fel, amilyen a férjed!
2021. márc. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/111 anonim ***** válasza:
100%
Majd meglátod akkor. Hátha nem már olyan későn, mire túl mély nyoma marad a gyerekben.
2021. márc. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!