Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megváltozhat a gyerek miatt?

Megváltozhat a gyerek miatt?

Figyelt kérdés

A férjemmel első babánkat várjuk nyárra. 5 éve vagyunk házasok. Ő mindig is indulatos, erős akaratú volt, inkább én engedtem mindig neki, oda mentünk, azt csináltuk, amit ő akart, nekem a béke fontosabb.


A barátnőim sosem szívlelték, de szerintem féltékenyek, mert nagyon okos férfi, sokra fogja vinni. Amikor elmondtam nekik, hogy babát várunk, hát... nem hiszem, hogy őszintén örültek neki. Egyikük mondta is, hogy aggódik, milyen apa lesz a férjem, lesz-e türelme egy gyerekhez, mert ha felidegesítem, sokszor kiabál velem is. A szüleimmel egyébként - miatta - nem találkozunk gyakran, amit nagyon bánok. Ő nem kedveli őket.


Elültették a bogarat a fülemben, mert a férjem sokszor kiabál, amikor kiakad, de meg sosem ütne. Amióta várandós vagyok, nem kiabált, a föld felett jár ő is, szerintetek megváltoztathatja az apaság?



2021. márc. 14. 22:00
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/111 anonim ***** válasza:
89%

Nem lesz válás, sajnos.


Tettlegesség lesz.

2021. márc. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/111 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamin, akkor a gyereknevelésen lehet csak igazán összezörrenni. Még most ülj le vele, amíg nincs meg a kicsi, beszélj vele ezekről, mert hamarosan nagyon nagy bajba kerülhetsz.
2021. márc. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/111 anonim ***** válasza:
22%

a sok divatos nárcisztikusozó alpári nő hozzászólásaira ne adj, Kérdező. Divat ez "nárcisztikus" "válj el" stb. gonosz és aljas röfögések olyanokkal szemben, akit 10 sorból egyáltalán nem ismernek.

Előre is köszönöm a lepontozást macák! valószínű máshoz nem is értetek.

----------

A férjed szangvinikus alkat, te is belemész a vitákba - oldjátok meg szépen a konfliktusokat. Érzékeny korszakban vagy - kár volt, hogy "elültették a bogarat a füledben" Ez semmilyen megoldáshoz nem vezet - és igen valószínű irigység is van mögötte.

Konfliktusok minden kapcsolatban vannak, fontos, hogy szeretettel próbáljátok megoldani azokat.


"nem kiabált, a föld felett jár ő is"

- meghatottan várja a kisbabát ő is.


"nincs helyén az önbizalmam, mert nem vagyok valami szép"

Legyen önbizalmad, biztos szép is vagy, "boldogságos kismama"

Az önbizalom majd a kisgyerek neveléséhez is kell. A kisgyerek születése felfokozza az anya empátiás képességét, hallgass a megérzéseidre. A természet így védi a kis embert, aki még nem tudja elmondani szavakkal, hogy mi bántja. Készülj az érkezésére. Mesélj, dúdolj énekelj neki első időktől kezdve.

Weöres Bóbita Kodály Kis emberek dalai - egyszerű, jó ritmusú versek, dalok

[link]

[link]


Fogjatok össze Apa és Anya, szeretetben neveljétek tisztességes, becsületes, szabad-lelkű emberré!

2021. márc. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/111 anonim ***** válasza:
90%

Tökéletesen leírtad apámat. Röhögve mesélte el ezerszer is, hogy mikor anyám elment vacsorázni az egyetemi diáktársaival (én ekkor 2 éves voltam), és apám elunta hogy még nem jött haza, beültetett magával a kocsiba, és odahajtott az étteremhez. Rá parancsolt anyámra, hogy jöjjön haza, hiába hogy anyám jól érezte magát és szeretett volna még maradni. Erre apám azt mondta, hogy vagy hazajön, vagy kirak engem a kocsiból, és jöhetünk haza ahogy tudunk. Rátok is ez a sors vár.


Anyagilag mindent megadott nekünk, de anyám is jól keresett, de ha nem az volt, apám akart, ő is rácsapott az asztalra. Volt anyázás, k. anyázás, stb.


Most vagyok 32 éves, de a pasik zömétől hányni tudnák, és nem is tudok bízni bennük. És kezdem magamon észrevenni, hogy én is néha olyan vagyok mint az apám... Gondolkodj el.

2021. márc. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/111 anonim ***** válasza:
90%
Gratulálok. Ja, nem.
2021. márc. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/111 anonim ***** válasza:
86%
53: pont ugyanannyira nem ismered a részleteket, mint mások,ehhez képest sikerült igen erős kritikát megfogalmaznod. Most akkor hányja rád mindenki a jelzőket, ami eszükbe jut az ilyen nőkről? Kösz, inkább nem.
2021. márc. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/111 anonim ***** válasza:
85%
Ha eddig nem ütött meg majd ez után meg fog, mert ha meg lesz a baba akkor már nehezebb kilépni egy kapcsolatból, és ezt ő is tudja.
2021. márc. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/111 anonim ***** válasza:
8%
Hány évesek vagytok?
2021. márc. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/111 anonim ***** válasza:
87%
Kutyából nem lesz szalonna,anyum is egy ilyennek vállalt gyereket,mégsem változott meg,sőt még rosszabb lett.
2021. márc. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/111 anonim ***** válasza:
85%
Apám is ilyen volt. Rettegtem tőle. Viszont ő megváltozott, kellett hozzá kb 10 év. Öcsém és húgom már kedvesnek ismerték. Én sajnos sok rossz emléket őrzök.
2021. márc. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!