Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megváltozhat a gyerek miatt?

Megváltozhat a gyerek miatt?

Figyelt kérdés

A férjemmel első babánkat várjuk nyárra. 5 éve vagyunk házasok. Ő mindig is indulatos, erős akaratú volt, inkább én engedtem mindig neki, oda mentünk, azt csináltuk, amit ő akart, nekem a béke fontosabb.


A barátnőim sosem szívlelték, de szerintem féltékenyek, mert nagyon okos férfi, sokra fogja vinni. Amikor elmondtam nekik, hogy babát várunk, hát... nem hiszem, hogy őszintén örültek neki. Egyikük mondta is, hogy aggódik, milyen apa lesz a férjem, lesz-e türelme egy gyerekhez, mert ha felidegesítem, sokszor kiabál velem is. A szüleimmel egyébként - miatta - nem találkozunk gyakran, amit nagyon bánok. Ő nem kedveli őket.


Elültették a bogarat a fülemben, mert a férjem sokszor kiabál, amikor kiakad, de meg sosem ütne. Amióta várandós vagyok, nem kiabált, a föld felett jár ő is, szerintetek megváltoztathatja az apaság?



2021. márc. 14. 22:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/111 anonim ***** válasza:
12%

Ne haragudj, nem olvastam végig a válaszokat, szóval lehet valaki írt már hasonlót.


Az én férjem is sokat kiabál, nem azért mert nem szeretne, hirtelen haragú. Egyszer nem emelt kezet rám, és a tenyerén hordoz mindig, és tudom hogy remek apuka lesz, aki néha talán leórdítja a gyermeket haját is. Nem hibátlan ember, de én tudom, hogy jó férj, és jó apa lesz. Bár sokszor lusta, és bunkó, kicsit ütött-kopott, de az enyém.


Nem tudsz elég információt adni nekünk róla, hogy mi magunk meg tudjuk ítélni hogy változhat-e, illetve hogy kell-e változnia egyáltalán. Én a te helyedben olyan embert kérdeznék akiben megbízok, és tudom hogy akkor is az igazat mondja ha nem tetszik. De egyébként meg ha úgy látod hogy örül a gyereknek, és várja a babát, akkor szerintem minden jó sinen van. Tán neked lesz nehéz, mert mostantól biztos vagyok benne hogy lesznek olyan dolgok az életetekben amiért harcolni fogsz, hiszen a gyerekedről lesz szó.

Köztem és a férjem között töbször volt elég haragos vita, még a baba elött is, mert én nem tudok nagyon sokszor engedni, ő meg sose akar, de szeretjük egymást, így mindig megoldjuk a végére. De nem mondom hogy nem volt nehéz.

2021. márc. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/111 anonim ***** válasza:
87%
Jajjj 21...te ugyanolyan szar emberrel vagy, és ilyen életet akarsz a gyerekned is. Ne csapd be magad. Menekülni fogsz évek múlva
2021. márc. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/111 anonim ***** válasza:
92%
Apák gyöngye lesz
2021. márc. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/111 anonim ***** válasza:
97%
Csak mondom: a bántalmazások a statisztikák szerint az első terhesség\első gyerek születésénél válnak durvábbá. Még egy jó kapcsolatot is megvisel egy gyerek érkezése. A kimerültség, az állandó feszültség, az egymásra fordított idő hiánya, az intimitás, a szex hiánya mindig rontani szokott a dolgokon. Akkor egy eleve szar kapcsolattal szerinted mit csinál majd?
2021. márc. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/111 anonim ***** válasza:
93%
Elkéstél a kérdéssel!
2021. márc. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/111 anonim ***** válasza:
91%
hát kedves kérdező...jól kicsesztél magaddal
2021. márc. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/111 anonim ***** válasza:
93%
Na az ilyenekből lesznek tipikusan azok, akik először az asszonyt, majd a gyereket kezdik el verni.
2021. márc. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/111 anonim ***** válasza:
86%
persze, meg fog változni, de nem a jó irányba. Teljesen nácisztikus
2021. márc. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/111 anonim ***** válasza:
86%

Pozítív írányba aligha fog megváltozni.


7 évet pazaroltam el egy lusta, részeges férfira, akitől mindenki óvott. Az összeköltözés után egyre rosszabb lett, de szerencsére a gyerekig nem jutottunk. Engem sosem ütött meg, de a vége felé egyre több ablakot, üveget tört össze. Akkor telt be a pohár nálam, amikor részegen összebalhézott az apjával, eltörte a kezét és három napig nem jött haza. Aztán orvoshoz is alig akart elmenni. Gipsz levétele után otthagytam, nem volt erre szükségem.


Pár hónapja rám írt, hogy megvert-e valaha engem mert nem emlékszik rá, és ha igen nagyon sajnálja. Aztán hozzátette, hogy részeg és összebalhézott a jelenlegi párjával és összeverekedtek...azt azért hozzátenném, hogy időközben kiderült, hogy biszex és a jelenlegi párja férfi, de szerintem a verekedés az verekedés.


Szóval nem hiszem, hogy meg fog változni. Uralkodik rajtad, aztán ha jön a gyerek majd ha megszületik a gyerek majd féltékeny is lesz, mert nem Ő lesz a középpontban számodra, és nem csak vele fogsz foglalkozni..

2021. márc. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/111 anonim ***** válasza:
89%
Uhh. Brutális. A gyereket nagyon sajnálom előre. Nárcisztikus idegbeteg agresszív apa mellett szted komolyan jó élete lesz????????
2021. márc. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!