Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megváltozhat a gyerek miatt?

Megváltozhat a gyerek miatt?

Figyelt kérdés

A férjemmel első babánkat várjuk nyárra. 5 éve vagyunk házasok. Ő mindig is indulatos, erős akaratú volt, inkább én engedtem mindig neki, oda mentünk, azt csináltuk, amit ő akart, nekem a béke fontosabb.


A barátnőim sosem szívlelték, de szerintem féltékenyek, mert nagyon okos férfi, sokra fogja vinni. Amikor elmondtam nekik, hogy babát várunk, hát... nem hiszem, hogy őszintén örültek neki. Egyikük mondta is, hogy aggódik, milyen apa lesz a férjem, lesz-e türelme egy gyerekhez, mert ha felidegesítem, sokszor kiabál velem is. A szüleimmel egyébként - miatta - nem találkozunk gyakran, amit nagyon bánok. Ő nem kedveli őket.


Elültették a bogarat a fülemben, mert a férjem sokszor kiabál, amikor kiakad, de meg sosem ütne. Amióta várandós vagyok, nem kiabált, a föld felett jár ő is, szerintetek megváltoztathatja az apaság?



2021. márc. 14. 22:00
 81/111 anonim ***** válasza:
100%
"az én és a férjem szülei is évtizedek óta házasok, én ezt a mintát láttam magam előtt. " Jellemző hogy a bántalmazott, elnyomott nők lányai bántalmazó kapcsolatban kötnek ki. Mert ezt a mintát látták, és azt hiszik elfogadható hogy mindig a nő nyel, tűr, hallgat.
2021. márc. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/111 anonim ***** válasza:
100%
18-as vagyok. Az én apám se rossz ember, de megegyezhetünk abban, hogy nem véletlenül tartok tőle távolságot, miért vagyok/voltam apakomplexusos (20-25 évvel idősebb férfiak jönnek be), és az se véletlen, hogy vagy nem megyek férjhez vagy csak házassági szerződéssel.
2021. márc. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/111 A kérdező kommentje:
Mindenki leírta, hogy mennyire rossz a kapcsolatom, de mit csináljak??
2021. márc. 16. 21:06
 84/111 anonim ***** válasza:
63%
Hát, most már semmit....
2021. márc. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/111 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenki leírta, hogy mennyire rossz a kapcsolatom, de mit csináljak??"


Nos, a terhességet már nem tudod meg nem történtté tenni, de azért még tehetsz, hogy a gyereknek ne egy agresszív apa mellett kelljen felnőnie. Bár sajnos ezzel meg az a baj, hogy az ilyen toxikus családi minta mellett felnőtt emberek, mint te, ösztönösen az ugyanilyen elnyomó férfiakat keresik, szóval nincs semmi garancia arra, hogy ha elválsz és összejössz valaki mással, az normálisabb lesz.

2021. márc. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/111 anonim ***** válasza:
26%

Az se mindegy, milyen gyakran lesz indulatos és mitől.Azt írtad kiabal veled ha felidegesíted. Nem írtad mi tudja ezt előhozni belőle, mert nem mindegy, hogy néha száll el csak az agya, vagy rajtad csattan kb minden és mindenért téged ordít le. Bár leírás alapján az utóbbi.

A leírásod alapján abban sem te döntesz, mikor mész a szüleidhez , vagy hogy milyen programokat csináljatok. Kezdj el kiállni magadért, bár gondolom nem fog neki tetszeni.

2021. márc. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/111 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen mindegy, hogy mitől száll el az agya, semmi nem teszi megbocsáthatóvá a dühkitöréseit. Nem normális dolog, hogy kushadjon a nő, mert különben előhozza az állatot a pasiból. Az ordítozás már maga a bántalmazás.Akaraterővel vissza tudná foni magét, de te nem érsz neki annyit, hogy megtegye. Fogadjunk, hogy a főnökének nem mer ugatni. Én ultimátumot adnék neki, még egyetlen esélyt. Ha még egyetlen egyszer is ordít veled, gyerekestől fogod otthagyni. Remélhetőleg lesz hová mennetek.Annál minden jobb, mint ilyen apa mellett felnőni.
2021. márc. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/111 anonim ***** válasza:
100%
"az a baj, hogy az ilyen toxikus családi minta mellett felnőtt emberek, mint te, ösztönösen az ugyanilyen elnyomó férfiakat keresik, szóval nincs semmi garancia arra, hogy ha elválsz és összejössz valaki mással, az normálisabb lesz." Jogos, ugyanis a partnerük kontroll-mániáját, elnyomását tévesen a biztonsággal azonosítják.
2021. márc. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/111 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem elsősorban beszélj a pároddal, ne add fel, úgy, hogy meg sem próbálod. Hozd fel neki, hogy a kiabálás nem mehet tovább, nem tesz jót a gyereknek semmilyen szempontból. Nem vagy hajlandó kitenni ilyesminek a születendő babátokat, ha nem hajlandó terápiára, akkor ennyi volt. Ha hajlandó javulni, az nagyon jó lenne.
2021. márc. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/111 anonim ***** válasza:
90%

"Mindenki leírta, hogy mennyire rossz a kapcsolatom, de mit csináljak??"


Az a baj, hogy magadtól nem tudod.

2021. márc. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!