Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért veszekszik velem édesanyám?

Miért veszekszik velem édesanyám?

Figyelt kérdés
Elváltak a szüleim 3 éve. De akármikor apukám láthatási ideje alatt vagyok, anyukám megállás nélkül vitatkozik velem es lelkiismeret furdalást kelt bennem. Akárhányszor felhív veszekszik velem és öngyilkossággal fenyegezetőzik. Pedig apámat havonta vagy két havonta egyszer látom, akkor 1 hetet nála töltök. De amikor otthon vagyok, akkor semmi gond nincsen. Kezdek már belefáradni ebbe a szituációba. Unom, hogy bármikor elmegyek, minimum háromszor veszekedni kell s telefonba.
2021. márc. 17. 09:32
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Csúnya dolog ilyet mondani, de aki öngyilkossággal fenyegetőzik, az sok esetben nem teszi meg. Direkt azért mondja, hogy bűntudatod legyen. Mondd el neki, hogyha apukád anno nem lett volna, akkor most te magad se lennél. Igenis joga van látnod apukádat, de ettől még ugyanúgy szereted anyukádat is.
2021. márc. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád egy mártír, aki érzelmileg zsarol téged.
2021. márc. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Féltékeny,ha Apudnál vagy. De ez nem normális viselkedés! Inkább örülni kéne, hogy jó a kapcsolat apukáddal is. Apukádnak van barátnője?
2021. márc. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:
0%
Mer miért ne
2021. márc. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, 18 éves vagy. Azaz idén érettségizel?

Ha anyukád nem képes megérteni a szituációt, akkor vagy forduljatok pszichológushoz, aki segíthet anyukádon és a kommunikáción kettőtök között. Ha ebbe nem megy bele, akkor szerinte nem ártana otthagyni, mielőtt lelki roncsot csinál belőled.

Ha tovább tanulsz, ha dolgozni fogsz érettségi után, megvan rá a lehetőséged, hogy külön költözz. Akár apukádhoz, akár kollégiumba.

Sok sikert!

2021. márc. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy szereted anyukádat, de MUSZÁJ kiállnod magadért, ha nem akarod, hogy teljesen rád telepedjen.

Én hasonló szituból elmenekültem, vidékre költöztem. Akkor azt hittem, anyám megértette a dolgot, pár évig egész jó viszonyunk volt, de nem.

30 éves vagyok. Rég nem élek otthon, de ahányszor felhív, ugyanazt hallgatom, amit te is írtál: hogy őt leszarja mindenki, vele nem foglalkozik senki, stb. Olyan szinten lett energiavámpír, hogy képtelen vagyok hosszabb távon elviselni. Bármilyen témából oda lyukad ki, hogy neki mennyire szar az élete. Elvárná, hogy minden hétvégén őt szórakoztassam.

Én úgy vagyok vele, mint te: sajnálom, és nem akarom ezt a kvázi jó kapcsolatot elrontani. Volt már, hogy próbáltam vele felnőttként beszélni, de neki meggyőződése, hogy mindent jól csinált és csinál.

Most a legújabb fixa ideája, hogy majd mi többgenerációs házat veszünk, hogy ő is odaköltözhessen, mert az neki jár. Annak ellenére, hogy a párommal évi kétszer hajlandó jópofizni, karácsonykor meg húsvétkor...


Ne várd meg, hogy a te anyud is ennyire becsavarodjon. Muszáj most a sarkadra állnod, muszáj most megértetned vele, hogy neked nem az ő szórakoztatása az életcélod.

2021. márc. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Le kell állítani, nem igaz hogy nem érti mindegy mi van apáddal a te egészséged , közérzeted megy rá a hisztire.

Amugy valszeg azt gondolja de csak tipp, hogy ő végzi a nevelést, apad meg a " könnyebb " részt kapja, a szórakozást.

2021. márc. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Amit anyád csinál, azt érzelmi zsarolásnak hívják. Ne engedj neki, mert nehéz kijönni belőle.

Veszekedni azért veszekszik veled, mert fél attól, hogy magára marad. Gondolom, "családcentrikus" nő, akinek a férjhezmenetele óta nem volt saját társasága, családon kívül töltött szabadideje stb., így aztán nem is csoda, hogy miután ő elvált, a gyereke meg felnőtt, a nagy semmi előtt áll.

Szerintem anyádnak pszichológussal kellene elbeszélgetnie, hogy megtanulja kezelni a szorongásait, de 1-2 dolgot te is ki tudsz próbálni:

- Beszélj vele (nyugodt időszakban). Kérdezd meg, hogyan érzi magát, hogy van. Kérdezd meg tőle, mitől is retteg annyira, amikor apádnál vagy.

- Mielőtt elmész apádhoz, tisztázd vele, hogy x időpontban fogod hívni, y percre, ezen kívül nem kereshet, mert azt az időt az apáddal töltöd.

- Amikor beindul az érzelmi zsarolás, tök nyugodtan megjegyzed neki, hogy "Anya, most érzelmileg zsarolsz. Leteszem." (Ez csak akkor működhet, ha következetesen mindannyiszor leteszed.)

- Segíts neki saját életet kialakítani. Ajánlgass neki hobbit, tanfolyamot, önkéntes munkát, akármit (tudom, hogy most a járvánnyal kicsit nehéz).

2021. márc. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Van rá egy kisebb összegem, hogy anyud egyedülálló nő... Így semmivel nem tud feszültséget levezetni...
2021. márc. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!